Jump to content
IGNORED

Borba protivu dosadnih insekata


Lezilebovich

Recommended Posts

na osnovu filmova koje sam gledao, a gledao sam podosta, mogu ti reci da jedino bacac plamena resava trajno problem.meci i seciva su potpuno beskorisni, buduci da od svakog otkinutog dela postaje novi monster.moj ti je savet da skupis grupu marinaca i spustis se u unutrasnjost broda, gde je matica koja stancuje nove kricere.i onda bacac plamena.
:lolol:
Link to comment
I nema ih ovde, to je Tachypodoiulus niger ili White-legged snake millipede, odnosno The black millipede.Nema ih ni u susednim zemljama.Izgleda da ti je jedini spas da zamračuješ stan/kuću čim padne mrak. Privlači ih svetlo.
nije fora u svetlu, nego u vlazi. bar kod ovdašnjih. malo smo zatvorili pukotine, malo odgušili kuću od zelenila, i manje ih je.ovo je hemijsko oružje prvog reda: pre neki dan prođem pored mesta gde su se pojavljivale. sve je zatvoreno i nema ih, ali im je ispod (sigurno) ostala autostrada. ne vidiš gada, samo osećaš. s m r a d.srećom, samo se vuku po tlu, ne penju se uz zidove.
na osnovu filmova koje sam gledao, a gledao sam podosta, mogu ti reci da jedino bacac plamena resava trajno problem.meci i seciva su potpuno beskorisni, buduci da od svakog otkinutog dela postaje novi monster.moj ti je savet da skupis grupu marinaca i spustis se u unutrasnjost broda, gde je matica koja stancuje nove kricere.i onda bacac plamena.poz
e, toni, toni, mnogo gledaš filmove. nije život polje preći. te foke, delte i ostali fićfirići (ovaj naš momak se izuzima) nisu dobili batine samo gde nisu bili.meni je trebao jedan ovakav:gabin.jpgali nema više :( , predratna proizvodnja.zato sam uzela stvar u svoje ruke.pozhit-girl.jpg Edited by le petit nicolas
Link to comment

jbmti smrdibube,sledece je da nadjem jednu u krevetu ili da mi se popne na glavu..uzas..svuda ih ima,nahvatam po 4-5 ugl uvece..a evo sad sam nasla dve,jednu na stolu i jednu na vratimaproslog leta sam isprskala pola spreja za bube u otvor od roletne i bila mirna kratko vreme,trebala bih to ponoviti pa ce do tada valjda i ta zima doci..

Edited by ivy
Link to comment

Нама се повремено запате мрави, а те Живанине црвиће видим можда једном годишње, измиле из канализације. Само их видим у кади - и онда пустим нешто воде док се не врате одакле су дошли.За мраве, паукове и осе које се запате у ролетнама - усисивач. Онај повећи, са водом. Тамо се лепо удаве у оном блату и мирна Бачка. Усисивач би лепо радио и са комарцима, кад бих ја био бржи да их наватам. Зато за њих трошим мувопич (у кућном жаргону шопалица, ака шопенхаузер), ал онај што има четири блаже избочине па их не спљеска скроз него само намртво, па не остане флека на зиду. Извештили смо се и да их шопамо по плафону, није лоше као разгибанција, а и немамо их нешто много - свуд су мреже, ово су само они што се прошверцују кад отварамо врата.

Link to comment
... а те Живанине црвиће...
slušaj, gospodine :mad: ja sam nobles i nemam crviće nego plemenite i retke bubamare od kineza.spremam se za veliki lov. danas sam nabavila potrebnu opremu. samo još ne znam da li da ih ko ajvi mećem u teglu ili da ih pustim u prirodu asfalta pa nek tamo dremaju. grupisale su se na nekoliko mesta i slutim da su mrtve. osim ako nemaju neki trip da prespavljuju zimu... al ne sviđa mi se ta neizvesnost. od ponedeljka više neću misliti o njima. dosta su me opteretile.
Link to comment
  • 3 months later...
  • 4 months later...

U mom starom stanu, dok sam bila odsutna 5 nedelja (za vreme kiša i poplava), zapatile su se bube rusi (bubarusi?). U tom stanu sam bila još dve nedelje posle povratka, i tokom te dve nedelje je situacija bila podnošljiva, viđala sam 2-3 bube dnevno. Međutim, kad sam krenula da se pakujem, shvatila sam da ih ima mnogo više nego što sam mislila, tj. da su se namnožile. Zvala sam dezinsekciju, oni su odradili jednu sesiju i rekli da za 20 dana mora još jedna.

 

U novom stanu sam nedelju dana i danas sam videla jebenu bubu jebenog rusa :cry: Da li je moguće da sam je ja donela sa sobom?? Još jedna stvar, bitnija. Dezinsekcija koja je urađena u starom stanu se sastoji u stavljanju neke paste u ćoškove. Sećam se da je, kada sam jednom imala problema sa bubama u NS, dezinsekcija bila drugačija, prskali su neki sprej svuda i to je odlično odradilo posao. Da li neko zna u čemu je razlika i da li ova druga postoji u BG?

Edited by sailorman
Link to comment

U mom starom stanu, dok sam bila odsutna 5 nedelja (za vreme kiša i poplava), zapatile su se bube rusi (bubarusi?). U tom stanu sam bila još dve nedelje posle povratka, i tokom te dve nedelje je situacija bila podnošljiva, viđala sam 2-3 bube dnevno. Međutim, kad sam krenula da se pakujem, shvatila sam da ih ima mnogo više nego što sam mislila, tj. da su se namnožile. Zvala sam dezinsekciju, oni su odradili jednu sesiju i rekli da za 20 dana mora još jedna.

 

U novom stanu sam nedelju dana i danas sam videla jebenu bubu jebenog rusa :cry:Da li je moguće da sam je ja donela sa sobom?? Još jedna stvar, bitnija. Dezinsekcija koja je urađena u starom stanu se sastoji u stavljanju neke paste u ćoškove. Sećem se da je, kada sam jednom imala problema sa bubama u NS, dezinsekcija bila drugačija, prskali su neki sprej svuda i to je odlično odradilo posao. Da li neko zna u čemu je razlika i da li ova druga postoji u BG?

sasvim izvesno.

u kosi :fantom:

Link to comment

pa ubij je zaboga dok nije pobegla u rupu i tamo se razmnožila!!

 

 

 

ja ove godine imam uholaže ali nije alarmantno..zanimljiva već postaje ova paleta insekata,svake godina druga najezda

u dvorištu imamo bubašvabe ali ih nema u kući i kad je toplo imam neke male crne bubice.tvrdokrilci su i lete oko prozora većinom predveče pa udju kroz prozor a kad udare u nešto izvrnu se na ledja i ne mrdaju,znaju da ne mrdaju tako danima ili lupkaju svojim oklopim kada baš hoće da se prevrnu..čudne su,ništa ne rade i ne smetaju večinom tako leže izvrnute pa ih samo pokupim u kantu..ponekad beže ali to samo baš živahni primeci,nemam pojma..

Link to comment
  • 1 month later...

2 aviona za zaprašivanje  komaraca 4x nadleću, usput je'l može negde da se ide na obuku za pilota ovakvog aviona, ja bih išla.

Edited by halloween
Link to comment

Video sam u stanu pet bubasvaba za protekla tri meseca, previse malo da bih zakljucio da su se zapatile (verovatno su dosle spolja, zgrada ima zapusteno dvoriste), dovoljno da ne budem spokojan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...