Jump to content
IGNORED

Borba protivu dosadnih insekata


Lezilebovich

Recommended Posts

Zovi odmah dezinsekciju.

Mislis? Ne bih da mi unose otrove u stan, ako nisam siguran da je zaista neophodno. Znam da ima bubasvaba u susednoj zgradi, verovatno i u dvoristu gde budale bacaju svakakvo smece, tako da je moguce da su ovih par primeraka kod mene bili izvidjaci.

Link to comment

Mislis? Ne bih da mi unose otrove u stan, ako nisam siguran da je zaista neophodno. Znam da ima bubasvaba u susednoj zgradi, verovatno i u dvoristu gde budale bacaju svakakvo smece, tako da je moguce da su ovih par primeraka kod mene bili izvidjaci.

 

One se baš brzo razmnožavaju, meni su se tako jednom zapatile jer sam mislila da to što ja vidim 2-3 nedeljno nije ništa. Posle su mi objasnili da ih uvek ima nekoliko desetina puta više nego što mi vidimo. U sadašnjem stanu sam videla jednu i odmah zvala istrebljivača. Ti otrovi su bezopasni za ljude i druge sisare, pitala sam veterinaraku da li moram da sklanjam Sunčicu i rekla mi je da nema nikakve potrebe.

Edited by sailorman
Link to comment

One se baš brzo razmnožavaju, meni su se tako jednom zapatile jer sam mislila da to što ja vidim 2-3 nedeljno nije ništa. Posle su mi objasnili da ih uvek ima nekoliko desetina puta više nego što mi vidimo. U sadašnjem stanu sam videla jednu i odmah zvala istrebljivača. Ti otrovi su bezopasni za ljude i druge sisare, pitala sam veterinaraku da li moram da sklanjam Sunčicu i rekla mi je da nema nikakve potrebe.

Ok, hvala na savetu. Obraticu se istrebljivacu ako budem spazio jos jednu. Buni me to sto redovno nocu idem u inspekciju stana, pogotovo mesta gde sam ih video, bez rezultata - pojma nemam gde bi mogle da budu. Uz to, hrana mi stoji na sigurnom, stan je cist, sta ce ta cudovista kod mene?

Link to comment

Prvu bubu tog tipa bubašvabu/rusu sam videla tek kad sam došla u Bgd na studije. I pored guglanja i susreta uživo, nisam sigurna koja je -švaba, koja -rusa, a možda ima i neka treća.

 

Agni, možda za početak Raid zamke za te bube, umesto teške artiljerije.

Edited by halloween
Link to comment

Mislis? Ne bih da mi unose otrove u stan, ako nisam siguran da je zaista neophodno. Znam da ima bubasvaba u susednoj zgradi, verovatno i u dvoristu gde budale bacaju svakakvo smece, tako da je moguce da su ovih par primeraka kod mene bili izvidjaci.

 

ma kakvi otrovi, zovi odmah.

 

pricao mi lik sto je prskao kod mene. tamo negde u bloku sedamdeset neka zgrada ima zajednicke lokale/prostorije i izdaje to kinezima. kucni savet ima dobru kintu pa su tako resili da od tog novca isprskaju sve stanove posto je to jedini nacin da se bubasvabe iskorene na duzi period. 40% ljudi je odbilo da im ovi udju u stan i da isprskaju :huh:

Link to comment

Prvu bubu tog tipa bubašvabu/rusu sam videla tek kad sam došla u Bgd na studije. I pored guglanja i susreta uživo, nisam sigurna koja je -švaba koja -rusa, a možda ima i neka treća.

Prve bubasvabe, van horor filmova, sam video pre 2 godine, u teskobnom WC-u jednog restorana u Lisabonu. I to nisu bile kao ove "moje", od 1-2 cm, nego ogromne bubetine velicine palca. Kad su krenule da naviru, kao tamna lavina, morao sam da izvedem takticko povlacenje, neobavljenog posla, pridrzavajuci pantalone rukama.

Link to comment

ma kakvi otrovi, zovi odmah.

 

pricao mi lik sto je prskao kod mene. tamo negde u bloku sedamdeset neka zgrada ima zajednicke lokale/prostorije i izdaje to kinezima. kucni savet ima dobru kintu pa su tako resili da od tog novca isprskaju sve stanove posto je to jedini nacin da se bubasvabe iskorene na duzi period. 40% ljudi je odbilo da im ovi udju u stan i da isprskaju :huh:

Tebi su se zapatile u masini za pranje sudja, ako se dobro secam? I sad ih vise nema uopste?

Link to comment

Tebi su se zapatile u masini za pranje sudja, ako se dobro secam? I sad ih vise nema uopste?

 

sad sam se preselio tako da nemam pojma :D

 

uglavnom se kriju po tim uredjajima.

Link to comment
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

kakav je osecaj kada te bocne osica ? Mahnuo sam rukom da skinem "nesto" sa ledja, kad mi prozuji pored uva jedna velika zuto-crna i pecnu me prst u isto vreme. I tako bolelo 5 minuta i prestalo, a malen oziljak posle pola sata skroz nestao ... i to je to ? Secam se kada me zarnula meduza, imao sam vidljiv crveni otok i peklo je bogami minimum 3-4 dana. Jel to ova osa nije odradila posao kako treba ili je mozda bio neki drugi insekt koga nisam uocio ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...