Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Krv ti Isusovu, šta je ovako ledena voda u Jadranovu?! 
 

Ja sam ljubitelj hladne vode, znali smo otvarati sezonu za 1.maj u Savi na 15tak celzijusa, ali u avgustu!!! Bio sam ubedjen da Krk pravi neku vrstu zaliva i da je voda topla. 

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

Krv ti Isusovu, šta je ovako ledena voda u Jadranovu?! 
 

Ja sam ljubitelj hladne vode, znali smo otvarati sezonu za 1.maj u Savi na 15tak celzijusa, ali u avgustu!!! Bio sam ubedjen da Krk pravi neku vrstu zaliva i da je voda topla. 

Izgleda je naisla pre dva dana neka struja, gledam po sajtovima svuda je pala temperatura mora. Deluje da od danas raste 

Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Izgleda je naisla pre dva dana neka struja, gledam po sajtovima svuda je pala temperatura mora. Deluje da od danas raste 


Hvala, u ime moje gospodje, juče je jedva ušla do kolena :D

 

 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, I*m with the pilots said:

Sjajno, mi taman treba da idemo na more, ocekujem fazon da bude voda od 16C i da dodje neki uragan :rolleyes:

 

Kako bi rekli, me too.

Link to comment
4 hours ago, John Coltrane said:

Krv ti Isusovu, šta je ovako ledena voda u Jadranovu?! 
 

Ja sam ljubitelj hladne vode, znali smo otvarati sezonu za 1.maj u Savi na 15tak celzijusa, ali u avgustu!!! Bio sam ubedjen da Krk pravi neku vrstu zaliva i da je voda topla. 

Pa bio onaj kuršlus od vremena 7 dana i poslje udarila bura.

Rashladilo za dobra 3,4 stupnja.

 

Link to comment
On 31. 7. 2023. at 0:27, Svemir Zeka said:

Ah, moj nesuđeni Škrip. 

Krenemo jednom pre desetak godina nas 6-7 nekom prečicom. Ej, jedna zna kuda. Juli, upeklo sunce, kamenjar. Kažem, ženo božja ovde ima zmija. Ajde ajde, smeje se ona meni, ti si gradsko dete, uzmi štap i lupkaj. Reko, nije što sam gradsko dete, nego što su otrovne, jebaji ga, a i pre tri nedelje sam imala anafilaksu od ne znam čega, ne bih kosti da ostavim među bračkim prečicama (pustahija 3 km u prečniku). Bar reko da imam antihistaminik ili protivoztrov....i tako i dan danas ista drugarica kad me vidi pita jel imam protivotrov.

 

Epilog: nije imala pojma gde je put, na kraju smo zagacale među šiblje, odrale ruke trnjem, paukovi veliki ko kajsije, kako nas nisu izjeli poskoci ni danas ne kapiram. Uglavnom, ništa od hladno ceđenog maslinovog ulja. Ali kupila sam u Splitskoj od nekog dede. To je bilo gusto kao kaša u odnosu na ovo što kupujemo ovde. I mirisno...

 

to je viskozitet SAE 90. moze u menjac od kola bez problema.

  • Haha 1
Link to comment

to sam, nekada davno, kupovao po crnogorskim selima.

posto su me ljudi po tim selima poznavali uvek su mi govorili da takvo ulje treba razrediti sa suncokretovim. naravno, tek sto su mi prodali to gusto, domace ulje.

to ni mestani ne konzumiraju u tom stadijumu.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Sandradjer said:

Nadam se da je danas bili toplije?


E juče ujutru je bila odlična, ali posle 6 opet “zahladjenje”, što mi nije logično. Pri tom temperatura zna da varira u dva koraka, kao kad se kupaš u nekom jezeru sa izvorom pa naletiš. 
 

Ove godine je tačno 20 od mog prvog letovanja u Istri, tu je upalo malo Grčke, Francuske i Španije, ali ni na jednom moru nisam imao ovakvo iskustvo da “preseca” po linijma.

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, John Coltrane said:


E juče ujutru je bila odlična, ali posle 6 opet “zahladjenje”, što mi nije logično. Pri tom temperatura zna da varira u dva koraka, kao kad se kupaš u nekom jezeru sa izvorom pa naletiš. 
 

Ove godine je tačno 20 od mog prvog letovanja u Istri, tu je upalo malo Grčke, Francuske i Španije, ali ni na jednom moru nisam imao ovakvo iskustvo da “preseca” po linijma.

Bice to sve ok. Smirice se i te struje. Presekla vas ledara kad ste stigli. Gledaj pozitivno da ce vam nakon toga sve biti podnosljivo.

 

Odem juce u Canet de Mar (severno od Barselone). Mestasce poznato po GOT-u kad se Tarly vraca kuci, tu je zamak.

Plaza velika, boja mora kao iz snova, toplo (27-28 stepeni), neki lepi talasi. Jedva docekala da se bucnem kad ono puno meduza :D

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Bice to sve ok. Smirice se i te struje. Presekla vas ledara kad ste stigli. Gledaj pozitivno da ce vam nakon toga sve biti podnosljivo.

 

Odem juce u Canet de Mar (severno od Barselone). Mestasce poznato po GOT-u kad se Tarly vraca kuci, tu je zamak.

Plaza velika, boja mora kao iz snova, toplo (27-28 stepeni), neki lepi talasi. Jedva docekala da se bucnem kad ono puno meduza :D


Iskreno ja se tuširam ovakvom vodom :D al pišem čisto fenomenološki. Atlantik u julu je bio topliji. 

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...