Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

chekaj, nije bilo dovoljno da iskache b tadic u siledzijki svako malo, a sad ce i gol :s_w:

i to na temi o mestima na kojima me nece biti??? dushu nemate :dry:

sent from bubamoto

Link to comment
32 minutes ago, gospa buba said:

chekaj, nije bilo dovoljno da iskache b tadic u siledzijki svako malo, a sad ce i gol :s_w:

Ako mi zapadne letovanje na mestima na kojima mogu da iskrsnu Tadic ili Bidza koji igra kolo, onda jebes letovanje :nobles:

Link to comment
On ‎21‎.‎8‎.‎2019‎. at 15:47, Host said:

Normalno. Jes ti smislila fazon kad odes na Premuda? :fantom: 

 

Tjah, gde si bio ranije kad sam pitao za Peljesac? Daj detaljnije, mozda se ponovo spustim u septembru.

Dakle ako ideš autoputom silaziš u Kardeljevu:)(Pločama) i prelaziš na Pelješac trajektom u mjesto Trpanj. Mjesto strateški možda i najbolje pozicionirano za dnevne obilaske (svakako podrazumijevam da imaš prevozno sredstvo). Tu je fantastična šetnica uz more oko samog mjesta sve kao što je nekad Mediteran nudio... odmah dole na plaži obavezno ići u Tuna bar (love sami tunu i spremaju je na sve moguće načine) i nikako za propustiti još jedno mjesto "Konoba Ribar", također tuna u sosu od zelenog papra, crni rižoto i lignje u nekom vinjaku uglavnom perverzija...Za nas četvoro sa sokovima i 2 litre vina, koje usput rečeno, gdje god naručiš nećeš pogriješiti, oko 60 tak eura, a da i porcija dagnji (pedoča, dole kažu mušula) koja je oko kile all included. u mjestu te svi znaju za 2 dana i piješ kavu na rivi sa Sajom Saxonom i nagovaraš ga da napravi cert sa Neletom..

Nadalje plaže u blizini koje su nezaobilazne su Divna i km dalje Duba (one su na 10km od Trpnja), jedino ako je bura ili je bila neposredno prije zna promješati more pa bude hladnjikavo. Za razliku od vanjskog mora prema Mljetu i Korčuli trebalo bi biti toplo i u septembru. Tu je najbolja priča za blejanje mjesto Žuljane sa pripadajućom rajskom zajebancijom od plaža i restoranom s velikom Karlovačkom po 18 kuna...tu je i https://www.familymagazin.com/ i najboji plavac koji sam tamo pio.. Nešto prije je mjesto Trstenik koje je malo ribarsko selo sa par pripadajućih ugostiteljskih objekata nisam sada jeo ali iz prijašnjih siječanja isto bila zadovoljavajuća klopa a cijene su tu negdje. Jedini žal je što se prije par godina spustio požar skoro do samog mjesta pa je narušena ta priroda koja je inače čarobna po tim malim mjestima. Iz oba mjesta imaš izlete za Mljet (nisam siguran ide li još uvijek možda  iz Trstenika  i trajekt 2,3 puta na dan). Ako se spuštaš dalje ideš na plažu Prapratno pa navečer u Ston i mali Ston šetkica i konobe ( bez obzira što ima vjerujem i boljih a manje izvikanih....jednom sam jeo u  "Kapetanovoj Kući" i išle su mi suze od sreće kad sam okusio prvi zalogaj i na kraju od muke kad sam plaćao ceh- pa ti vidi).

Gore višlje od navedenog je najveće mjesto Orebić, sa plažama šetnicom nešto većom populacijom koja te slučajno nagazi japankama. Od tuda imaš svaki sat brod za Korčulu prođeš kroz pa se vratiš i voila.. iznad su Kučište i Viganj plaže i wind zajebancije, a na vrhu vrijedi otići do Lovišta...mir opet blejanje umore itd...

Posebna je priča je Potomje u središtu. Dakle radi se o nizu vinarija i vinskih podruma degustacija kupnja, degustacija bla truč…. e tu, pazi sad, imaš tunel koji se spušta serpentinama u područje Dingač. Prije samog tunela je konoba-restoran, pojma nemam kako se zove, naruči dan prije hobu pod pekom( nema je bez narudžbe).

Kad prođeš tunel spusti se do dingača i restoran Brajnović Brajković Bra… nešto klopa izvrsna za spomenutu paru. Možda cijene variraju od restorana do restorana ali uglavnom za 4 osobe se odvališ od klope i alkohola za 60 do 70 eura. That's all folks

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...