Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

to :)

 

cula da je pobedio naki iz mitrovice..

ja kupila od nekog zivkovica iz sota, 2k kila al ne mozes porediti s ostalim koje sam probala..dosta ljut i bez onog belog

strudle 10 din komad, ima s makom, orasima i rogacem..

Link to comment

pobedio ivosevic iz mitrovice, nije izlagao tj prodavao

 

drugi je sojic - https://www.facebook.com/Kulen-sremski-Šojić-173786002745464/info/?tab=page_info

 

treci lemajic iz sida, nas favorit od prosle godine

 

probao sam sojic i lemajicev, sojic mi se nije previse dopao, lemajic je jedan od 2-3 najbolja sigurno koji su se mogli degustirati, iako mi je sasvim subjektivni utisak da je proslogodisnji bio ubedjljiviiji, barem onaj koji je bio treci, rucno secen sa krupnim komadima. takvog ove godine nije bilo i u ponudi imaju samo onaj standardni. ivosevic nije imao stand za prodaju pa sam ostao uskracen za utisak. od dobrih kulena za pomenuti je jedan koji je radjen od svinje fajferice, najskuplji inace u ponudi (2400 kilo), vrlo dobro harmonizovanih zacina (sto je inace problem vecine, ume da bude preslano, preljuto ili prosto pogresnog ukusa). bilo je i slovaka iz petrovca, jedan je prodavao fantasticne presovane glave i nogice, 500 din kilo spicklasa, isto je bilo odlicna svargla.

 

vidimo se sledece godine. odlicna zabava, nije za propustanje. realno po mnogo cemu daleko iznad pirotskog festivala peglane (za pocetak kvalitet i jestivost proizvoda (OK hvatam zaklon za ono sto sledi...)

Link to comment

pobedio ivosevic iz mitrovice, nije izlagao tj prodavao

 

drugi je sojic - https://www.facebook.com/Kulen-sremski-Šojić-173786002745464/info/?tab=page_info

 

treci lemajic iz sida, nas favorit od prosle godine

 

probao sam sojic i lemajicev, sojic mi se nije previse dopao, lemajic je jedan od 2-3 najbolja sigurno koji su se mogli degustirati, iako mi je sasvim subjektivni utisak da je proslogodisnji bio ubedjljiviiji, barem onaj koji je bio treci, rucno secen sa krupnim komadima. takvog ove godine nije bilo i u ponudi imaju samo onaj standardni. ivosevic nije imao stand za prodaju pa sam ostao uskracen za utisak. od dobrih kulena za pomenuti je jedan koji je radjen od svinje fajferice, najskuplji inace u ponudi (2400 kilo), vrlo dobro harmonizovanih zacina (sto je inace problem vecine, ume da bude preslano, preljuto ili prosto pogresnog ukusa). bilo je i slovaka iz petrovca, jedan je prodavao fantasticne presovane glave i nogice, 500 din kilo spicklasa, isto je bilo odlicna svargla.

 

vidimo se sledece godine. odlicna zabava, nije za propustanje. realno po mnogo cemu daleko iznad pirotskog festivala peglane (za pocetak kvalitet i jestivost proizvoda (OK hvatam zaklon za ono sto sledi...)

 

 

ovaj 'moj' je rvat..nasla reportazu u hrvatskarijec.net, bio na pocetku (od crkve) treci-cetvrti, s leve strane

 

slovaci u velikom procentu zive u erdeviku i susednoj binguli, mozda cak i vecinski. bas sam se pitala jel oni prave kulen kao taj iz petrovca ili pravi sremacki :D

 

a taj ivosevic sto je pobedio je iz like :D

Link to comment

bili su neki licani ili dalmatinci koji su prodavali mlevenu budjolu koja je bila strava sem sto je bila preslana sto je za mene no go

taj sto pravi kulen od te neke svinje je zivkovic iz kuzmina.

jeste bilo je lokalnih slovaka ali njihov kulen se razlikuje od petrovackog, ovi bas naglasavaju identitet, sladji je, oseca se kim

Link to comment

kad pomenuh 'hrvatski kulen', bila sam ubedjena da ce biti vina iz susjednog iloka kad ono nista..cak slabo nesto i erdevickog

Link to comment

Evo i mog reporta :)

Lep provod zaista.Obilje kulena, kobasica,slanine,suvog mesa(cene kulena od 1500-2200).Kupio dva komada kod Lemajica + jedan kod petrovackog Slovaka,ljuci sa kimom.Bilo je lepih cvaraka, ponuda vina dosta slaba Provod pokvarilo prisustvo delegacije SNP na celu sa glavonjom Popovicem koji je cak i nesto pametovao u kameru :isuse: 

2e6cc07e40.jpg

2e6e3d7e9b.jpg

2e6f7ac2c6.jpg2e70fa8eaa.jpg

2e728b6314.jpg

2e7424d718.jpg

2e75aabab1.jpg

2e7776181a.jpg

2e78c25ef5.jpg

Link to comment

U povratku, 12:50 u binguli pljustalo, toliko da mi slomilo lepljeni brisac. Tj u erdeviku krenuloa kiša 5' pre al nznm kolika

Link to comment

Park u Erdeviku je predrkan, ne znam da li ima manjeg mesta i lepšeg parka, ali naravno i on je u sklopu sveobuhvatnog društvenog propadanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...