Jump to content
IGNORED

Fotografije, Druga liga Zapad


čekmeže

Recommended Posts

ipak, svaki komentar dobrodosao.
evo par komada :)[samo licno misljenje, ne mora da znaci da je tacno/dobro]- zasto sepia? meni ta obrada ima vise svrhe ako se fotografija predstavlja kao da je iz nekog starijeg perioda - ovde malo to teze ide sa onim hjundaijem u pozadini.- nesto mi je guzva sa svim tim ljudima u kadru. odvlace mi paznju, pa ne znam na koga da se usresredim.- i cini mi se da je malo preeskponirana?
Link to comment
evo par komada :)[samo licno misljenje, ne mora da znaci da je tacno/dobro]- zasto sepia? meni ta obrada ima vise svrhe ako se fotografija predstavlja kao da je iz nekog starijeg perioda - ovde malo to teze ide sa onim hjundaijem u pozadini.- nesto mi je guzva sa svim tim ljudima u kadru. odvlace mi paznju, pa ne znam na koga da se usresredim.- i cini mi se da je malo preeskponirana?
tnx, za misljenje :) sepia je tu malo zbog te igre savremeno-stara slika, prati sadrzaj fotografije. mada mislim da je glavni razlog koriscenja ovog efekta bio, a koristio sam ga pri originalnom okidanju, prejako sunce i zbog toga naruseni wb, koji sam mislio da resim bas sepiom. a sto se tice ljudi moguce je da si u pravu, jer skrecu paznju sa drugih zanimlivih detalja. mada bih ja svakako zadrzao bar jednu osobu (zenu).
Link to comment

Prejako sunce ne moze da narusi WB, jako plavo nebo moze da da plavicaste senke, ali to ne bi trebalo da bude problem da se sredi. Kod ovih situacija (jako veliki kontrast) bolje je da fotografiju malo podeksponiras, a da onda u postprocesiranju odradis fill-flash (mozda se u programu koji koristis drugacije zove).Sto se tice kadriranja, jako je tesko da sve sto ti se ucini zanimljivim u nekoj sceni, stavis na jedni fotografiju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...