Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Meni je prekvel (Sezona oluja) jedina bila pomalo dosadna. Prve dve knjige sa pricama su fin uvod i objasnjavaju neke odnose izmedju likova za one koji su igrali igre. Glavna prica je meni sve bolja kako odmice dalje. Fascinantno je kako su igre dobro prikazale svet iz knjiga i dalje razvile desavanja iz romana.

Meni se dopalo, mada sam ja slab na ovakvu tematiku, pa mozda nisam merodavan.

Link to comment

Ako nisi igrao igre, knjige su sigurno prvi izbor. Prica u igrama se nastavlja na desavanja u knigama. Prva igra je sada pomalo tehnicki zastarela, mada je dobro odradjena; druga je mozda najslabija; treca je jedan od najboljih RPG naslova ikada.

Kod knjiga je jedina skakljiva stvar kojim redom ici. Pomenuti prekvel mozes slobodno ostaviti za kraj, posto je poslednji i izdat (2013. u Poljskoj). Dve knjige prica, romani, prekvel, tim redom recimo.:happy:

Link to comment

Zahvaljujem :) krenucu bas tako, od tih prica, kako je CK izdavala, Poslednja zelja i Mac sudbine, pa ostalo, pa prikvil. Od igara cu overiti samo trojku jer ima kultni status, ostalo mi se ne da da igram, a i nisam neki gejmer.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pročitao sam prvog Vičera, da prijavim. Meni se ovo dojmi skroz, da kažem da je pitko i da upada u podžanr koji dosta volum. Lako se čita, jedino imam malo problema sa (ne)poznavanjem slovenskih mitoloških bića, pa moram tu i tamo da izguglam ponešto.

 Jednu minimalnu zamerku imam je to što imam utisak da autor pokušava da obogati svet u kome piše neobaveznim nabrajanjem država/predela, likova i dogadjaja. Možda se to malo iskristališe kasnije kad se napusti forma kratke priče, ali ovako mi to malo deluje nepotrebno.

 

Teram dalje.

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 9.6.2019. at 1:15, goofs said:

Pročitao sam prvog Vičera, da prijavim. Meni se ovo dojmi skroz, da kažem da je pitko i da upada u podžanr koji dosta volum. Lako se čita, jedino imam malo problema sa (ne)poznavanjem slovenskih mitoloških bića, pa moram tu i tamo da izguglam ponešto.

 Jednu minimalnu zamerku imam je to što imam utisak da autor pokušava da obogati svet u kome piše neobaveznim nabrajanjem država/predela, likova i dogadjaja. Možda se to malo iskristališe kasnije kad se napusti forma kratke priče, ali ovako mi to malo deluje nepotrebno.

 

Teram dalje.

Baš svratih da pitam da li da čitam.

Kakvo je mišljenje ostalih?

Edited by Milošica
Link to comment

Ja sam isto pročitao samo prvu priču (ono sa neupokojenom strigoi devojčicom) još kad je izašla na srpskom, dalje nisam gurao. 

 

Kasnije sam jedva povezao da je Witcher iz igara u stvari Veštac iz te priče pa sam pokušao malo da uđem u materiju, ali džabe. Discount Slavic Elric mi je bio dosadan kao lik, a svet kojim se šetkaju patuljci i vilenjaci ne mogu dugo da izdržim bez jakog razloga.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...