Jump to content
IGNORED

Utisci iz BG


braca

Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    12

  • braca

    12

  • henrik larsson

    11

  • Yoyogi

    8

covece ne mogu ni da zamislim kako ces se osecati
Nema veze, za kratko vreme 2-3 nedelje, nista, ni prevoz ni sve sto se koji stalno zive u Bg bune. Klopa, cirka i turisti vreme to brzo i lepo prodje. Necu ni da se secam ni da trazim nedostatke, prosli smo mi i mnogo gore po Aziji.Za upravu i dokumenta, valjda se poboljsalo, bice valjda jos bolje 2014. Nema veze, to znam da sam zato dosao.Najveca je neobicnost ce biti da su svi "Caucasian" i da ima ljudi sa plavom kosom. Posalje mi nekad rodbina slike, plava deca, plave ochi...ovde nevidjeno. Plava kosa ovde je jedino plasticna perika za party. Ni kovrdzave kose nema. Pa ni u bilo kakav "beli svet" nisam krocio 10 godina. Kolega koji se vratio u Australiju se osecao kao turista u mnostvu belih ljudi.
Link to comment
Nema veze, za kratko vreme 2-3 nedelje, nista, ni prevoz ni sve sto se koji stalno zive u Bg bune. Klopa, cirka i turisti vreme to brzo i lepo prodje. Necu ni da se secam ni da trazim nedostatke, prosli smo mi i mnogo gore po Aziji.Za upravu i dokumenta, valjda se poboljsalo, bice valjda jos bolje 2014. Nema veze, to znam da sam zato dosao.Najveca je neobicnost ce biti da su svi "Caucasian" i da ima ljudi sa plavom kosom. Posalje mi nekad rodbina slike, plava deca, plave ochi...ovde nevidjeno. Plava kosa ovde je jedino plasticna perika za party. Ni kovrdzave kose nema. Pa ni u bilo kakav "beli svet" nisam krocio 10 godina. Kolega koji se vratio u Australiju se osecao kao turista u mnostvu belih ljudi.
ali ima delova grada koje gotovo uopste neces prepoznati. mene bi to pogodilo kao grom. Novi Beograd se razlikuje 80% od onog koji si ostavio.
Link to comment
ali ima delova grada koje gotovo uopste neces prepoznati. mene bi to pogodilo kao grom. Novi Beograd se razlikuje 80% od onog koji si ostavio.
Pa dobro, lepo je to videti.Cerka, kada gleda DVD o Beogradu (profesionalno snimljen i sa naracijom) me pita "why have you ever left that place"? Jos ako vidi da ima i bolje, pa i to je isto cilj posete.
Link to comment
ali ima delova grada koje gotovo uopste neces prepoznati. mene bi to pogodilo kao grom. Novi Beograd se razlikuje 80% od onog koji si ostavio.
Ja se neprijatno iznenadim svaki put kad skrenu prevoz zbog desavanja na Uscu ili kad putujem negde sa parkinga ispred SC. A u blokovima nisam bio bar 10 godina
Link to comment
Ne moze ovde, nas covek u Ambasadi se polomio da mi nadje kako...
Eto šta ti je Japan, tamo su čak i zaposleni u srpskoj diplomatiji vredni i trude se. -_-
pre desetak dana svratim u nesto sto se zove kineska robna kuca(!?), ogroman prostor sa kvalitetnom robom sa dalekog istoka...
U koju si kinesku halu išao, onu kod železničke na Novom Beogradu, onu dole ka Železniku ili negde treće? Ima šta pametno?
Link to comment
Ja bih da mi pokazete kako se validira karta u GSP-u.
+1. Ili ako iznajmim kola da mi sredite parking situaciju oko gajbe. :D
a i mogu kineskinje da glume japankinje za jojogija, ima da se osjeca kao kod kuce
Daj, nek neko brze bolje za coveka otvori sushi restoran. Ili bar neki fake-ass hibachi steakhouse.
Link to comment
Jos ako vidi da ima i bolje, pa i to je isto cilj posete.
Napravite turneju po muzejima, bar onih par koji rade (počni sa Teslom), uključujući i muzej avijacije na aerodromu. Preporučio bih i vojni muzej ali ne znam koliko su ti deca velika, tj. koliko bi bilo primereno pokazivati im kolekciju sredstava za ubijanje, mada ima lepih srednjovekovnih oklopa i maketa tvrđava.I obavezno da ih vodiš da vide bele lavove na Kalemegdanu :)hmm, i na Avalu ako bude lepo vreme pa da može da se vidi pola Srbije sa tornja. Možda i avantura park na Adi.
Link to comment
Nema veze, za kratko vreme 2-3 nedelje, nista, ni prevoz ni sve sto se koji stalno zive u Bg bune. Klopa, cirka i turisti vreme to brzo i lepo prodje. Necu ni da se secam ni da trazim nedostatke, prosli smo mi i mnogo gore po Aziji.Za upravu i dokumenta, valjda se poboljsalo, bice valjda jos bolje 2014. Nema veze, to znam da sam zato dosao.Najveca je neobicnost ce biti da su svi "Caucasian" i da ima ljudi sa plavom kosom. Posalje mi nekad rodbina slike, plava deca, plave ochi...ovde nevidjeno. Plava kosa ovde je jedino plasticna perika za party. Ni kovrdzave kose nema. Pa ni u bilo kakav "beli svet" nisam krocio 10 godina. Kolega koji se vratio u Australiju se osecao kao turista u mnostvu belih ljudi.
dolaziš u bg?
Link to comment
Bice 24 kada dodjem. Da vadim sva istekla dokumenta i cerku upisem u trece drzavljanstvo. Ne moze ovde, nas covek u Ambasadi se polomio da mi nadje kako ali ne vredi jer mi je sve isteklo pre 20 godina, drzava 3-4 puta promenila ime i simbole.U Beogradu sam rodjen, odrastao u prigradskoj opstini, u Bg se vratio za faks i ostao. Iz Bg sam i otisao u inostranstvo.
Jel to znaci da si pre 24 godine otisao iz Srbije? To mu dodje 88 godina. Zar ne rece da si ucestvovao nesto u radu DS na samom pocetku?
Link to comment
Napravite turneju po muzejima, bar onih par koji rade (počni sa Teslom), uključujući i muzej avijacije na aerodromu. Preporučio bih i vojni muzej ali ne znam koliko su ti deca velika, tj. koliko bi bilo primereno pokazivati im kolekciju sredstava za ubijanje, mada ima lepih srednjovekovnih oklopa i maketa tvrđava.I obavezno da ih vodiš da vide bele lavove na Kalemegdanu :)hmm, i na Avalu ako bude lepo vreme pa da može da se vidi pola Srbije sa tornja. Možda i avantura park na Adi.
Sve sam to bio po nekoliko puta, secam se gde su mesta. Nisam znao za bele lavove. Bice dete skoro 12 godina tada. Za vojni muzej, bila je 2 dana u Hiroshimi i sve obisla, to je "ultimate warfare", nema dalje od toga.Ima i ovde muzej struje, nekoliko Teslinih eksponata, njegova bista i biografija. S obzirom da je on u drustvu Edisona i jos nekoliko savremenika, daleko od onog obima sto je u njegovom muzeju u Bg. Svi ovde smesta znaju ko je on i sta je radio.
Link to comment
Za vojni muzej, bila je 2 dana u Hiroshimi i sve obisla, to je "ultimate warfare", nema dalje od toga.
Hvala, dodao na listu "To do before I die" :DZamislite BG pre 24 god. Otprilike da je jedino isto - boja pasoša :)
Link to comment
Sve sam to bio po nekoliko puta, secam se gde su mesta. Nisam znao za bele lavove. Bice dete skoro 12 godina tada. Za vojni muzej, bila je 2 dana u Hiroshimi i sve obisla, to je "ultimate warfare", nema dalje od toga.Ima i ovde muzej struje, nekoliko Teslinih eksponata, njegova bista i biografija. S obzirom da je on u drustvu Edisona i jos nekoliko savremenika, daleko od onog obima sto je u njegovom muzeju u Bg. Svi ovde smesta znaju ko je on i sta je radio.
vodi je bre na očagu, to nema nigde
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...