Jump to content
IGNORED

Fiat & Zastava


hazard

Recommended Posts

Eto, zaključeni su pregovori izmedju Fiata i Zastave, to je objavljeno i u Italiji. Za koji dan će biti potpisivanje(valjda u četvrtak), a verovatno će doći i Berlusconi da prisustvuje.Znam da ti je žao, ali šta da ti radim.
Jeste, zao mi je sto jos nije potpisan ugovor. Edited by No7
Link to comment
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • No7

    51

  • Time Crisis

    14

  • Atreid

    10

  • G.G.

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako se potpiše ugovor, čega će ti onda biti žao? :)
Pa ako se Zastava dobro proda i nadam se dobro pocne da radi treba se sazaliti nad npr. FAP-om pa onda 14. oktobrom, nazalost ima mnogo toga,
Link to comment
Pa ako se Zastava dobro proda
Zastava se, koliko znam, ne prodaje, nego se vrse zajednicka ulaganja FIAT-a i Vlade Srbije, u skladu sa Zakonom o stranim ulaganjima.Sto znaci da to ne bi bio ugovor o prodaji, vec, ako se ne varam, a ako nisam u pravu, nek me Monsieur Larko ispravi, ugovor o transferu tehnologije i ugovor o dugorocnoj proizvodnoj kooperaciji. :D Edited by uros_s78
Link to comment

Ako nekome pripadne 70% necega a pre toga nije bio vecinski vlasnik onda je to nekakva prodaja kao npr. kada je VW kupio Skodu za, ono bese, 1DM ali uz velike investicije i socijalni program i ko zna sta jos.

Link to comment
Ako nekome pripadne 70% necega a pre toga nije bio vecinski vlasnik onda je to nekakva prodaja kao npr. kada je VW kupio Skodu za, ono bese, 1DM ali uz velike investicije i socijalni program i ko zna sta jos.
Da, ali je receno da se radi o zajednickom ulaganju, a ne o prodaji.;)Prodaja bi podrazumevala samo da FIAT ima 70% Zastave, ne i da ulaze u tehnologiju zajedno sa Vladom Srbije i ne da se vrsi proizvodna kooperacija. Ovako se to podrazumeva.
Link to comment
Da, ali je receno da se radi o zajednickom ulaganju, a ne o prodaji.;)Prodaja bi podrazumevala samo da FIAT ima 70% Zastave, ne i da ulaze u tehnologiju zajedno sa Vladom Srbije i ne da se vrsi proizvodna kooperacija. Ovako se to podrazumeva.
Pa jeste zajednicki da ulazu da bi se Zastava lakse prodala Fiat-u. Srbija nece ulagati u tehnologije vec u infrastrukturu, autoput Kragujevac-Batocina, pruga prema Kragujevcu da se unapredi, poseban sistem za vodovod jer je Fiat trazio tehnicku vodu, pametni ljudi, verovatno ce Vlada morati i da nesto radnicima koji ce biti prebaceni na komponente starih modela itd.
Link to comment
Pa jeste zajednicki da ulazu da bi se Zastava lakse prodala Fiat-u. Srbija nece ulagati u tehnologije vec u infrastrukturu, autoput Kragujevac-Batocina, pruga prema Kragujevcu da se unapredi, poseban sistem za vodovod jer je Fiat trazio tehnicku vodu, pametni ljudi, verovatno ce Vlada morati i da nesto radnicima koji ce biti prebaceni na komponente starih modela itd.
Svako ulaze u ono sto vec ima, FIAT u tehnologiju, Srbija u puteve.To tako ide, vrati se u realnost, pogotovo sto su svi medjunarodni trgovinski ugovori (ako su izmedju 2 strane, a ne multilateralni) dvostrano obavezni, znaci, FIAT ima obavezu da ulaze u tehnologiju, Srbija u puteve,pruge i vodovod.Sta si ti mislio?Da Srbija ostaje bez ikakvih obaveza samo zato sto je Zastava ruinirana a drzava osiromasena?Pa nije FIAT socijalna ustanova, for Christ's sake. :rolleyes:
Link to comment
  • 1 month later...

Ajde, Boze pomozi.

Ugovor "FIATA" i "Zastave" 29. septembraUgovor italijanskog ?FIATA? sa kragujevačkom ?Zastavom? biće potpisan 29. septembra, saznaje RTS. Torinska fabrika i Vlada Srbije formiraće zajedničku kompaniju u kojoj će "FIAT" imati 70, a naša država 30 odsto vlasništva.Predstavnici Vlade Srbije i "FIATA" su 30. aprila ove godine potpisali Memorandum o zajedničkom ulaganju u kragujevačku "Zastavu", prema kome bi Torinska fabrika uložila 700 miliona evra i postala vlasnik 70 odsto kapitala, a preostalih 30 odsto zadržala bi država Srbija.Prema potpisanom Memorandumu, "FIAT" namerava da u Kragujevcu do kraja 2009. godine počne proizvodnju potpuno novog modela automobila A klase, oko 200.000 automobila godišnje.U drugoj fazi, do kraja 2010. godine, planirano je 300.000 vozila godišnje.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Opet memorandum. A gde je ugovor?
Jel' ovaj danasnji memorandum isti kao i onaj predjasnji ili je novi memorandum?
Da nece biti sedam memoranduma? Nemojte na mene da se ljutite sto sam skeptican kada se nesto radi u predizbornoj kampanji a u to su ukljuceni i Italijani poznati po slucaju Telecom Italia-Telekom Srbija 1997. sa sve ministrima.
Bolje da se nadate, a onaj ko je religiozan neka ide u crkvu i da se moli da barem se nesto sa Fiatom uradi, jer ono sto se obecava 7 dana pred izbore tesko se realizuje kasnije.
evo ti ugovor jebao te on. :P djelic je danas izjavio da cemo mi uloziti 400 meeleeona jevreja. to se ranije nije pominjalo, odnosno nije se pominjala ovolika cifra. meni je ovo prevelika cifra. ulazemo ceo nis u zastavu u koju ulaze italijani. :blink: jel moze ovo da razjasni neko ko je upuceniji u te stvari? :blink:
Link to comment
evo ti ugovor jebao te on. :P djelic je danas izjavio da cemo mi uloziti 400 meeleeona jevreja. to se ranije nije pominjalo, odnosno nije se pominjala ovolika cifra. meni je ovo prevelika cifra. ulazemo ceo nis u zastavu u koju ulaze italijani. :blink: jel moze ovo da razjasni neko ko je upuceniji u te stvari? :blink:
Kazu da to ide nainfrastrukturu.Cinjenica je, po obicaju, da se vladini cinovnici i ini frljaju ciframa i stvarjau konfuziju. Ni meni nije jasno sta se ulaze u nov model, sta predstavlja vlasnistvo, koji deo infrastrukture finansira drzava, da li neke pare uopste fiat i daje.
Link to comment

Od pocetka se pricalo da Fiat treba da ulozi 700 miliona evra i da dobije 70% vlasnistva u novoj kompaniji, a Vlada Srbije 30%, otuda 300 miliona evra, dodaj infrasktrukturu i sl. i eto nas na 400. Moje je pitanje samo da li prethodna vrednost Zastave tj. zemljista jer Zastava verovatno sama ne vredi nista, ulazi u tih 400 miliona ili je to 400 miliona kesa?

Link to comment

U tih 300 miliona ulazi: autoput Kg-Batocina(koji se vec pravi ali ima kod jednog dela problema sa vlasnicima zemlje), obilaznica oko KG, pruga do KG, potpuno nova trafo stanica, potpuno novi sistem vodovoda sa tehnickom vodom(Fiat to trazio kako bi bila jeftinija cena vode, sto je i logicno i trebalo bi da to bude standard u Srbiji a ne da se pijaca voda korisit u industriji) i sto je najvaznije socijalni program jer ce biti otpustanja.Inace pozdravljam odluku da se ulozi u ovo jer ce koristi biti znatno vise narocito dugorocno.Ono sto mene sada mnogo vise interesuje je da se ne otera Opel i da mu se nadje mesto za montazu automobila koje je hteo da montira u Zastavi.Ono sto sam cuo kao informaciju je da bi VW mogao da dodje ako bi dobili bezcarinski izvoz vozila u Rusiju ali to ce ici tesko jer i Rusi imaju interes da se sto vise fabrika automobila gradi kod njih jer je to pokretacka industrija i puno novca donosi sto se pokazalo na primeru Slovacke. Ali ako bi nam dozvolili to bi, skoro sam ubedjen, dovelo jos proizvodjaca.Samo neka se stancaju ovde automobili, kaminoni, autobusi, masine za gradjevinu, za poljoprivredu ako moze i nesto od sinskog saobracaja pa delovi za avione i tako to pa jos i elektorindustrije pre svega oko EI(mada je to rascerupana firma) pa da vidis rast BDP.

Edited by No7
Link to comment
U tih 300 miliona ulazi: autoput Kg-Batocina(koji se vec pravi ali ima kod jednog dela problema sa vlasnicima zemlje), obilaznica oko KG, pruga do KG, potpuno nova trafo stanica, potpuno novi sistem vodovoda sa tehnickom vodom(Fiat to trazio kako bi bila jeftinija cena vode, sto je i logicno i trebalo bi da to bude standard u Srbiji a ne da se pijaca voda korisit u industriji) i sto je najvaznije socijalni program jer ce biti otpustanja.Inace pozdravljam odluku da se ulozi u ovo jer ce koristi biti znatno vise narocito dugorocno.Ono sto mene sada mnogo vise interesuje je da se ne otera Opel i da mu se nadje mesto za montazu automobila koje je hteo da montira u Zastavi.Ono sto sam cuo kao informaciju je da bi VW mogao da dodje ako bi dobili bezcarinski izvoz vozila u Rusiju ali to ce ici tesko jer i Rusi imaju interes da se sto vise fabrika automobila gradi kod njih jer je to pokretacka industrija i puno novca donosi sto se pokazalo na primeru Slovacke. Ali ako bi nam dozvolili to bi, skoro sam ubedjen, dovelo jos proizvodjaca.Samo neka se stancaju ovde automobili, kaminoni, autobusi, masine za gradjevinu, za poljoprivredu ako moze i nesto od sinskog saobracaja pa delovi za avione i tako to pa jos i elektorindustrije pre svega oko EI(mada je to rascerupana firma) pa da vidis rast BDP.
plus sto to pokrece mala i srednja preduzeca. samo neki sitan deo koji se pravi van fabrike moze da doprinese otvaranju nekoliko malih preduzeca. tesko da ce rusi pristati da nam ukinu carine na izvoz automobila. da smo to izboksovali u sklopu onog gasno-naftnog sporazuma, moglo bi i da se zazmuri zbog niske cene. odakle ti ovo za VW?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...