Jump to content
IGNORED

Fiat & Zastava


hazard

Recommended Posts

Tako ti i treba kad odgovaraš ovom provokatoru. On odgovore i ne očekuje, on ih "zna". Pitanja su mu retorička i imaju samo nameru da miniraju temu ili provociraju.
Zasto je Srbija komparativno u boljem polozaju do Rumunije u autoinduistriji? Eto da ponovim ovo nadam se neretoricko pitanje i onima koji nisu videli a na koje ti nisi odgovorio a ovo si tvrdio. Pa mozda neko drugi zna.
Link to comment
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • No7

    51

  • Time Crisis

    14

  • Atreid

    10

  • G.G.

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

znam na sta cilja No7istina je da postoji solidna sansa da je ovaj memorandum malo tempiran, u smislu da se fiat mozda javio pre 2-3 meseca, a da su mu dinkic i djelic rekli "aj objavicemo ovaj dil pred izbore, ako nije frka". ali to ne smanjuje znacaj kao ni izvesnost ovog posla, po mom misljenju.

Link to comment
Ishod izbora neće, ali ishod SSP-a verovatno hoće. ;)
Hoces reci da Fiat sebi dozvoljava da se neko, da izvines, zajebava sa njim? Mi ni sada nemamo ratifikovan SSP logicnije bi bilo da vidi stav u skupstini oko SSP.
Link to comment
Zasto je Srbija komparativno u boljem polozaju do Rumunije u autoinduistriji? Eto da ponovim ovo nadam se neretoricko pitanje i onima koji nisu videli a na koje ti nisi odgovorio a ovo si tvrdio. Pa mozda neko drugi zna.
jeftina radna snaga, iskustvo, geo polozaj, veca mogucnsot izvoza, carinske i druge olaksice...?
Link to comment
Hoces reci da Fiat sebi dozvoljava da se neko, da izvines, zajebava sa njim? Mi ni sada nemamo ratifikovan SSP logicnije bi bilo da vidi stav u skupstini oko SSP.
zato je za pocetak i potpisam 'samo' memorandum, a ugovor kad ratifikujemo ssp
Link to comment
znam na sta cilja No7istina je da postoji solidna sansa da je ovaj memorandum malo tempiran, u smislu da se fiat mozda javio pre 2-3 meseca, a da su mu dinkic i djelic rekli "aj objavicemo ovaj dil pred izbore, ako nije frka". ali to ne smanjuje znacaj kao ni izvesnost ovog posla, po mom misljenju.
Pa problem je jer ako je Fiat zeleo da uzme Zastavu pre 2-3 meseca do sada bi vec bila prodata i ne bi zavisila od izbora a ovako se stvara atmosfera u Srbiji koja se prenosi i napolje da sve zavisi od rezultat izbora sto nas cini neozbiljnim, najblaze receno, i sto je jos gore moze da pukne posao.
Link to comment
Pa problem je jer ako je Fiat zeleo da uzme Zastavu pre 2-3 meseca do sada bi vec bila prodata i ne bi zavisila od izbora a ovako se stvara atmosfera u Srbiji koja se prenosi i napolje da sve zavisi od rezultat izbora sto nas cini neozbiljnim, najblaze receno, i sto je jos gore moze da pukne posao.
pa objasnjeno ti je da se ceka ssp. bez njega nema nista od dila.sa njim imamo jedinstven polozaj da se izvozi povoljno i u eu i u rusiju.
Link to comment
jeftina radna snaga, iskustvo, geo polozaj, veca mogucnsot izvoza, carinske i druge olaksice...?
Zar Rumuni nemaju nize plate od nas?Rumuni su blize Rusiji i Ukrajini i Turskoj a ova tri trzista koja nisu u EU imaju 270 miliona ljudi. Rumunija izlazi na more a ko nije video na sta danas lici luka Konstanca nema pojma o razvoju. Sve luke bivse SFRJ da se ujedine u jednu nisu vece od danasnje Kosntance po obimu transporta.Rumunija izvozi 93 milijarde $, procitaj ponovo, a Srbija 8.8 milijardi$.Rumunija je privukla samo prosle godine 15 milijardi $ a toliko smo mi od 2000. do 2007.A sada da vidimo prednosti Rumunije, clan je WTO, clan EU ima 20 miliona stanovnika i ljudi su sve pozitivniji. Edited by No7
Link to comment
Atreid zasto potcenjujes ljude? Kao da on ne moze da odgovori.
Naravno da moze, ali ja kazem, da ti pomognem u tvojim nedoumicama. Evo, petako popodne, imam slobodnog vremena, pa eto.
Blic od 7.5.2008.
Pa to ti kazem, Fiat ima svoj interes, njegov interes je SSP, stabilna politicka situacija, manji rizik za kapital koji ulazi. Ovom izjavom smanjuju rizik za svoj kapital. DSS/Radikali sa politikom koju vode povecavaju rizik za Fiat u ovom trenutku.Kragujevcani neka vide koji je njihov, ostali ljudi u Srbiji neka vide koji je njihov interes. Edited by Atreid
Link to comment
pa objasnjeno ti je da se ceka ssp. bez njega nema nista od dila.sa njim imamo jedinstven polozaj da se izvozi povoljno i u eu i u rusiju.
Kakve veze ima Rusija sa ovim? Edited by No7
Link to comment
A sta ce nam memorandum ako ne zbog izbora? On nista ne znaci.
Je l' ti krivo što je potpisan, je l' u tome problem? :) Ako to nije slučaj, onda ne vidim šta je loše u potpisivanju memoranduma? Memoradumi postoje i u Evropi, zašto ne bi i ovde, nije to neki naš izum. :)
Link to comment
Zato sto im je verovatno jeftinije da ulete u fabriku sa infrastrukturom i obucenim radnicima nego da ulaze u grinfild investiciju i obucava veliki broj radnika od nule? Osim toga, na domacem trzistu ovde nemaju konkurenciju, za razliku od Rumunije.Pa normalno da je tako bilo. Normalno i da FIAT nece investirati u Srbiji bez SSPa. Naravno da je SSP vezan za politicke teme. Naravno da to povezuje FIATovu investiciju sa politikom. Ne razumem sta broju 7 nije jasno. Evo da nacrtam - narodnjaci+radikali, sipak Fiat+Zastava. Ne samo to, nego i sipak skoro svim investicijama u Srbiji. Ako se to nekome ne svidja zato sto prizeljkuje ovu koaliciju, mene ne interesuje. Samo kazem da ce tako biti. To nije politicka instrumentalizacija, to je instrumentalizacija mozga. Instrumentalizacija, tj. upotreba mozga.
Mislis kao Dacia? Osim toga ako bi se gradila fabrika u Kragujevcu ne bi bilo potrebe za obukom radnika, mislim na onu jos jednu VW. Veliki smo mi potencijal za njih sa 8 miliona ljudi.Kako kada u Fiat-u kazu da nije tako?
Link to comment
Hoces reci da Fiat sebi dozvoljava da se neko, da izvines, zajebava sa njim?
to ti upravo tvrdis, objasnjavajuci kako fiat u stvari nece doci vec su samo pristali da ucestvuju u tadicevoj i dinkicevoj predizbornoj predstavi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...