Jump to content
IGNORED

Fiat & Zastava


hazard

Recommended Posts

Sad me zezas, je l da? Pitas zasto nije FIAT tada, ja ti kazem zasto nije FIAT tada. Sad me pitas a zasto nije Opel :lol: Podseca me malo na onaj vic "vuce, gde ti je kapa". Otkud ja znam zasto nije Opel. Ne razumem se ni najmanje u automobilsku industriju, a otkad su mi oduzeli dozvolu, ne zelim o njoj ni da razmisljam. Al evo, kad me vec pitas, iz citiranog teksta bih rekao da se GMovcima svidela ideja da prodaju automobile na ruskom trzistu bez carinskih opterecenja. FIAT bi verovatno voleo to isto, ali jos uvek nema snage da se gura na tako veliko trziste. Mozda su drugi razlozi u pitanju, otkud znam? Sta ti mislis?Razlika je u tome sto energetski sporazum posle ratifikacije ceka i potvrda nove glupstine sto znaci da se ne prekoracuju ingerencije male, ali tehnicke vlasti. To nije bio slucaj sa ugovorom o koncesiji za izgradnju auto-puta Feketic-Pozega-Feketic (via Feketic). Osim toga, pretpostavljam da znas da sam protiv potpisivanja energetskog sporazuma.Da remiziram: naravno da je prica sa FIATom plasirana bas sada kao deo evropske podrske demokratskoj stranci pred nastupajuce izbore. Medjutim, stvar je u tome to ne znaci da se memorandum nece sprovesti u delo. Koliko znam, hoce, ali samo ako demokratska stranka bude (na bilo koji nacin) formirala novu vladu. Kad deo odgovora zasto sada, a ne tada, recicu ti da tada nije vazio ugovor o SSP, a ako pobedi DS onda ce vaziti. Sto znaci da ce FIAT moci da izvozi svoje automobile proizvedene u Kragujevcu u EU.
Pitao sam i za Opel. Fiat nema snage da izadje na rusko trziste jel' si to napisao? Ja mislim da smo mi veoma neodgovorni.E vidi ja ne znam te vase informacije i meni nije sigurno da ce se to desiti sa svim dosadasnjim iskustvom.
Link to comment
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • No7

    51

  • Time Crisis

    14

  • Atreid

    10

  • G.G.

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pitanja su ti blago rečeno čudna. Zašto Opel nije došao ovde? To može samo menadžment Opela da odgovori. Isto tako je i sa pitanjem zašto Fijat nije otišao u Rusiju. Uostalom, niko nam ne garanutje da Opel neće doći ovde možda par meseci kasnije ili da Fijat neće otići u Rusiju kasnije. Glupo je nagađati šta bi bilo kad bi bilo. U krajnjoj liniji, ni ne zanima me zašto je nije otišao drugde, bitno je gde je došao, a ne zašto nije negde otišao. ;)

Link to comment
Nije to politiziranje. Fijatu je bitan SSP zbog budućnosti svog ulaganja. Jedan deo političke javnosti histeriše i izvodi besne gliste oko potpisivanja SSP-a. Da je ranije potpisan SSP, verovatno bi ranije i bilo moguće i udomiti fabriku.
Nego sta je nego politiziranje kada potpisujes dva memoranduma pred izbore? Jel' ima razlike izmedju ta dva neobavezujuca sporazuma?
Link to comment
Pitanja su ti blago rečeno čudna. Zašto Opel nije došao ovde? To može samo menadžment Opela da odgovori. Isto tako je i sa pitanjem zašto Fijat nije otišao u Rusiju. Uostalom, niko nam ne garanutje da Opel neće doći ovde možda par meseci kasnije ili da Fijat neće otići u Rusiju kasnije. Glupo je nagađati šta bi bilo kad bi bilo. U krajnjoj liniji, ni ne zanima me zašto je nije otišao drugde, bitno je gde je došao, a ne zašto nije negde otišao. ;)
Pogledaj u kom kontesktu su postavljena pitanja.Pitam to zasto nije sve uradjeno u interesu ljudi da bi fabrika radila a ne zavisila na ovaj nacin od politike?
Link to comment

SSP je i ekonomski sporazum, logično je da će imati posledice na industriju. Tako da nije pitanje zašto fabrika zavisi od ekonomskog sporazuma, već zašto ekonomski sporazum zavisi od politike, e to je već pravo politiziranje. :)

Link to comment
Nemam nikakve dodatne informacije, akljucujem na osnovu nekoliko javno dostupnih. Na primer: logicno mi je da FIAT zeli da investira u fabriku cije ce produkte moci da prodaje na evropskom trzistu bez placanja carine. To ce omoguciti SSP i bez formalnog stupanja na snagu ako pobede demokratske stranke. Zasto? Zato sto ce SSP predvidja da i pre formlanog stupanja na snagu pocne primena carinskih olaksica. To ranije nije bio slucaj, pa FIAT nije hteo da investira. Plus su bili u finansijskim problemima. Da li se slazes sa ovim sto sam napisao?
Predstavnik Fiata je rekao da nije bitno dal' ce pobediti DS tj. biti u vlasti za ovaj posao ako se realizuje. Sto je opet cudno jer se kod nas to drugacije prica. Edited by No7
Link to comment
Pitao sam i za Opel.
Kad meni das odgovor na pitanje zasto ne bi kupio lap-top od mene, dat ces odgovor i sebi na ovo pitanje iznad.
Pitam to zasto nije sve uradjeno u interesu ljudi da bi fabrika radila a ne zavisila na ovaj nacin od politike?
Ja ti na to odgovorih. Srbija nij stabilna zemlja. Nece niko ulagati svoje novce ovdje, ako mu je profit rizican. Ovom zavisnoscu od politike, Fiat smanjuje rizik. Protivnici proevropske politike povecavaju rizik za Fiatov kapital. Sta ti jos nije jasno? To ti je dil' uzmi ili ostavi, ili ti mislis da je bolje da nema ni ovakvog dila?Fiat ima svoj interes, Kragujevcani imaju svoj interes, Srbija ima svoj. EU svoj. DS, Radikali i DSS svaki svoj. Radi se otome cije ce se poklopiti. Nista vise, vrlo jednostavno. Fiatov i DSSov interes su suprostavljeni. DSS dobije vlast, Fiat adio!!!Da ti nacrtam?
Link to comment
SSP je i ekonomski sporazum, logično je da će imati posledice na industriju. Tako da nije pitanje zašto fabrika zavisi od ekonomskog sporazuma, već zašto ekonomski sporazum zavisi od politike, e to je već pravo politiziranje. :)
Zasto se onda nije sacekalo da se potpise ugovor o kupovini Zastave od strane Fiata? Sta ce memorandum? Moglo je da se kaze eto bez SSP nece biti prodana Zastava? Sta ce dva memoranduma i sta ona znace? Edited by No7
Link to comment
Kad meni das odgovor na pitanje zasto ne bi kupio lap-top od mene, dat ces odgovor i sebi na ovo pitanje iznad.Ja ti na to odgovorih. Srbija nij stabilna zemlja. Nece niko ulagati svoje novce ovdje, ako mu je profit rizican. Ovom zavisnoscu od politike, Fiat smanjuje rizik. Protivnici proevropske politike povecavaju rizik za Fiatov kapital. Sta ti jos nije jasno? To ti je dil' uzmi ili ostavi, ili ti mislis da je bolje da nema ni ovakvog dila?Fiat ima svoj interes, Kragujevcani imaju svoj interes, Srbija ima svoj. EU svoj. DS, Radikali i DSS svaki svoj. Radi se otome cije ce se poklopiti. Nista vise, vrlo jednostavno. Fiatov i DSSov interes su suprostavljeni. DSS dobije vlast, Fiat adio!!!Da ti nacrtam?
A ko je tebe sta pitao Atreid?
Link to comment
A ko je tebe sta pitao Atreid?
:lol: :lol: :lol::Hail: Pa ti stalno nesto pitas? Te zasto nije Opel, te zasto je 7 dana pred izbore, te gdje je Mercedes, te ovo, te ono, ja kazem, eto, ne zna covjek, pa da mu objasnim koliko je u mojim mogucnostima. Sad ispade da je bitno pitanje, ali ne i odgovor?
Link to comment

Evo pa čitaj http://en.wikipedia.org/wiki/Memorandum_of_understanding za početak. A ostalo su opet pitanja za Fijat - možda hoće na taj način da osiguraju posao, možda hoće da dobiju još neku povlasticu, možda imaju informaciju da će kasnije biti još zainteresovanih, itd. Opet, meni sve to liči na situaciju da je neko došao u tvoju radnju i sad razgleda robu, a ti stalno salećeš s pitanjima: "A što si došao kod mene, što nisi otišao preko kod komšije i on ima radnju?", "Je l' ćeš nešto da kupiš, ili ćeš samo da gledaš?" "Je l' imaš uopšte para, što si došao pre nego što je došla penzija?" "što nisi došao prošle godine?" "što ne dođeš neki drugi dan". Teško bi ti nešto prodao. cool.gif

Link to comment

Tako ti i treba kad odgovaraš ovom provokatoru. On odgovore i ne očekuje, on ih "zna". Pitanja su mu retorička i imaju samo nameru da miniraju temu ili provociraju.

Link to comment
:lol: :lol: :lol::Hail: Pa ti stalno nesto pitas? Te zasto nije Opel, te zasto je 7 dana pred izbore, te gdje je Mercedes, te ovo, te ono, ja kazem, eto, ne zna covjek, pa da mu objasnim koliko je u mojim mogucnostima. Sad ispade da je bitno pitanje, ali ne i odgovor?
Atreid zasto potcenjujes ljude? Kao da on ne moze da odgovori.
Link to comment
Pa da, u slucaju da demokrate izgube, a nova vladajuca koalicija ratifikuje SSP, pretpostavljam da ce posao uci u fazu realizacije.Drugim recima, cuo sam i ja to, u Dnevniku RTSa.
Zastava? je važna fabrika za ?Fijat?, a politička situacija, odnosno ishod izbora u Srbiji, neće uticati na našu odluku. Mi ovde nastupamo i od toga ne odustajemo - rekao je Altavila.
Blic od 7.5.2008.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...