Jump to content
IGNORED

Fiat & Zastava


hazard

Recommended Posts

Je l' ti krivo što je potpisan, je l' u tome problem? :) Ako to nije slučaj, onda ne vidim šta je loše u potpisivanju memoranduma? Memoradumi postoje i u Evropi, zašto ne bi i ovde, nije to neki naš izum. :)
Problem je u tome sto je to uradjeno pred izbore a verovatno je to moglo da se izbegne e to je katastrofa ove zemlje jer moze posao da pukne zbog toga. Edited by No7
Link to comment
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • No7

    51

  • Time Crisis

    14

  • Atreid

    10

  • G.G.

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

o jbt bar se informisi pre nego sto diskutujes o bilo cemu!http://www.b92.net/biz/vesti/aktuelno.php?...p;nav_id=297526
Mislis kao ovo sa Rumunijom.SSP nema veze sa odlukom Rusije ona moze a i ne mora da ukine. Pa sam se pitao kakve veze ima SSP sa Rusijom?Da te citiram ponovo,
pa objasnjeno ti je da se ceka ssp. bez njega nema nista od dila.sa njim imamo jedinstven polozaj da se izvozi povoljno i u eu i u rusiju.
Edited by No7
Link to comment
Mislis kao ovo sa Rumunijom.SSP nema veze sa odlukom Rusije ona moze a i ne mora da ukine. Pa sam se pitao kakve veze ima SSP sa Rusijom?Da te citiram ponovo,
ima veze. ssp = izvoz u eu, ovo = izvoz u rusiju, sve zajedno = "Srbija jedina zemlja u Evropi sa povlašćenim statusom prilikom izvoza u Rusiju i zato je vrlo privlačna potencijalnim stranim ulagačima."rumunija nema ovaj dil sa rusima vec samo sa eu, zato smo mi u boljem polozaju. bez ssp-a nismo. Edited by G.G.
Link to comment
Problem je u tome sto je to uradjeno pred izbore a verovatno je to moglo da se izbegne e to je katastrofa ove zemlje jer moze posao da pukne zbog toga.
Zbog čega da pukne? Zbog izbora? Ti u stvari želiš da kažeš da je bolje da je Fijat došao pre par meseci, napravio fabriku i onda kako god se zavšili izbori ne bi imalo veze, jer Fijat sa izgrađenom fabrikom ne bi više mogao da pobegne? :) Nisi pomislio da Fijat zna za jadac? cool.gif
Link to comment
ima veze. ssp = izvoz u eu, ovo = izvoz u rusiju, sve zajedno = "Srbija jedina zemlja u Evropi sa povlašćenim statusom prilikom izvoza u Rusiju i zato je vrlo privlačna potencijalnim stranim ulagačima."rumunija nema ovaj dil sa rusima vec samo sa eu, zato smo mi u boljem polozaju. bez ssp-a nismo.
Sam si postavio link gde pise da mi nemamo povlascni status za izvoz automobila u Rusiju to tek treba da se uradi i to nema veze sa SSP i EU nego samo sa Rusijom. Postoji i pitanje dal' bi Rusi to ukinuli ako bi u vlasti bio LDP? Edited by No7
Link to comment
Nije u redu da se nastavljas na diskusiju ponavljanjem pitanja na koja ti je vec odgovoreno. Sad vec moram da te zamolim da ne trolujes ovu temu kao sto je bio slucaj sa temom o Sporazumu o stabilizaciji i pridruzivanju kada si, u nedostatku argumenata, izmisljao anekse i tajne klauzule. Ovo je tema o FIATu i Zastavi. Ako zelis, otvoricu na Politici za decu novu temu gde cemo nastaviti diskusiju. FIAT laze, ne Kostunica laze, ne Rusi su bolji, Italijanke su jebozovnije od Ruskinja, nannananana. Dajdzest.
Te ocigleno ne znas da je isplativije graditi novu fabriku nego remontovati Zastavu jer nova kosta oko 300 miliona a ova sva ulaganja u obnavljanje i modernizaciju vise pri tome imas jos uvek visak radnika.Inace vidim da ti skace pritisak pa samo za zapisnik da kazem da to sto si napisao u vezi mog pisanja oko SSP nije tacno to moze svako da se uveri ako zeli. Edited by No7
Link to comment
Te ocigleno ne znas da je isplativije graditi novu fabriku nego remontovati Zastavu jer nova kosta oko 300 miliona a ova sva ulaganja u obnavljanje i modernizaciju vise pri tome imas jos uvek visak radnika.Inace vidim da ti skace pritisak pa samo za zapisnik da kazem da to sto si napisao u vezi mog pisanja oko SSP nije tacno to moze svako da se uveri ako zeli.
nisi mi odgovorio na ovo:
to ti upravo tvrdis, objasnjavajuci kako fiat u stvari nece doci vec su samo pristali da ucestvuju u tadicevoj i dinkicevoj predizbornoj predstavi.
Link to comment
Te ocigleno ne znas da je isplativije graditi novu fabriku nego remontovati Zastavu jer nova kosta oko 300 miliona a ova sva ulaganja u obnavljanje i modernizaciju vise pri tome imas jos uvek visak radnika.
Mda, inače je poznato da veliki proizvođači automobila jednostavno odu u bilo koju zemlju koja ima veliki izvoz i odgovarajuću luku, a onda im samo ostaje da izaberu odgovarajuću livadu i tu ulože 300 miliona "jer je tako bolje" od ulaganja, modernizacije i viška radnika... Pretpostavljam da je i u Rumuniji tako bilo, Renault je otišao na GF jer nije hteo da se smara sa zaostalom i poluraspalom Daciom?Poenta nije da li je Srbija atraktivnija od Rumunije nego da li je Zastava atraktivna kao akvizicija. A jeste atraktivna, zbog jeftine radne snage, povoljne lokacije, gotove mreže kooperanata i još tako nekih sitnica. Prethodno je trebalo rešiti deo koji se tiče dugova i viška zaposlenih (što je bilo veoma teško ali je ipak privedeno nekom kraju), odnosno političke klime koja je rešena koliko juče. Nijedan veliki proizvođač automobila ne bi sebi dozvolio da uđe u akviziciju koja bi mu posle zavisila od toga da li će nekoj radikalsko-patriotsko-nacionalnoosvešćenoj budaletini da se digne da poništava posao.Prema tome, uslovi za preuzimanje Zastave se polako ispunjavaju. Čekamo i gledamo šta se dešava. Ko će usput da ubere poneki politički poen, nije toliko bitno. Bitno je da se ispune svi uslovi da memorandum preraste u ugovor.
Link to comment
  • 2 months later...

Nesto ste se ucutali, Radovan vam isprao mozak vidim ja, a ja zbog ove teme od druga Idiotiqua dobio izbacivanje, ono je ionako bilo samo saopstenje za javnost na koje nema odgovara jer se ni ne moze odgovoriti ali ovde se mnogo ljutio, kazao da provociram i da sam mnogo los jer ne verujem da ce Mercedes u Srbiju.

Mercedes se odlučio za Mađarsku13:03 | Izvor: Beta, Tanjug Budimpešta -- Nemački proizvođač automobila Dajmler odlučila je da će uložiti 800 miliona evra u izgradnju fabrike nove generacije automobila u Mađarskoj. U madjarskoj fabrici u Kečkemetu će se izrađivati nova generacija Mercedesove A i B klase automobila. Mediji, kao moguće centre za gradnju nove fabrike navode takođe Poljsku i Rumuniju, prenosi agencija DPA. Dajmler će nastaviti da proizvodi A i B-klasu u njegovoj fabrici Raštat u Nemačkoj. U novom pogonu u Mađarskoj, međutim, Dajmlerova grupacija Mercedes-Benc moći će da izrađuje nove modele sa manjim proizvodnim troškovima. Mercedes će nastaviti da svojim kompaktnim vozilima A i B klase podstiče prodaju na ključnom tržištu Zapadne Evrope od 2012. godine i da samnjuje ukupnu emisiju štetnog ugljen-dioksida u automobilima marke Mercedes-Benc, u skladu sa novim ekološkim pravilima Evropske unije. Mađarski premijer Ferenc Đurčanj izjavio je da će nova Dajmlerova fabrika planirana u Mađarskoj predstavljati najznačajniju investiciju u istoriji te zemlje i obezbediće posao za 10.000 ljudi. "Odluka Dajmlera je sinonim za najznačajniju investiciju u istoriji zemlje", rekao je Đurčanj na vanrednoj konferenciji za novinare u parlamentu. Mađarska je predložila Dajmleru najznačajnije subvencije dozvoljene u EU, rekao je premijer i dodao da će detalji biti poznati tek posle potpisivanja ugovora. Dajmler je tražio lokaciju u regionu jugoistočne Evrope za svoju novu fabriku, o čemu su predstavnici te kompanije pregovarali i sa srpskim zvaničnicima.
Cujem da se nepreduje i sa Zastavom i Fiat-om, a svojevremeno sam pisao da se pomolimo Hari Krisni i svim svetim da se taj posao ostvari i ono krenuse,
Ugovor o zajedničkom ulaganju u Zastavu do kraja junaAutor/izvor: Vesna Damjanić
Pa onda rekose,
Uskoro predugovor Zastave i FijataKragujevac -- Lokalne vlasti najavljuju da će predugovor o saradnji kragujevačke Zastave i italijanskog Fijata biti potpisan 31. jula.
A ondak danas vest,
Predugovor sa Fijatom u avgustu?08:59 | Izvor: BetaKragujevac -- Predugovor Zastave sa Fijatom verovatno će biti potpisan u drugoj polovini avgusta, kažu u sindikatu fabrike Zastave.Predsednik Sindikata fabrike automobila Zastava Zoran Mihajlović je naveo da se intenzivno radi na zaključivanju predugovora, ali da su obiman posao pregovaranja i vreme godišnjih odmora verovatno ključni razlozi za odlaganje njegovog potpisivanja.U Ministarstvu za ekonomiju i regionalni razvoj je održan sastanak sindikalaca sa državnim sekretarom Nebojšom Ćirićem i zamenicom ministra Zorom Ilić, na kome je rečeno da dolaskom Fijata radnici neće biti otpuštani s posla.Mihajlović je rekao da su predstavnici Ministarstva ekonomije obećali da će sindikatima fabrike dati na uvid tekst predugovora najmanje sedam dana pre potpisivanja.On je naveo da će posle potpisivanja ugovora italijanski Fijat sprovesti anketiranje radnika Zastave koji će se tokom dva meseca izjašnjavati o poslovima koje mogu da obavljaju u budućoj fabrici. Za njih će biti organizovana prekvalifikacija i dokvalifikacija.Predstavnici Ministarstva ekonomije rekli su sindikalcima da će fabriku napustiti samo oni radnici koji se dobrovoljno izjasne za odlazak iz fabrike, prema odgovarajućem socijalnom programu.Sindikat fabrike automobila je zakazao javnu sednicu sa gradonačelnikom Kragujevca Veroljubom Stevanovićem i njegovim zamenikom Nebojšom Zdravkovićem kako bi se "razjasnile nedoumice" u vezi sa zaključivanjem ugovora sa Fijatom.Mihajlović je rekao da su sindikalci od čelnika grada nedavno dobili informacije koje su potpuno suprotne od onih koje imaju u Ministarstvu ekonomije."Stevanović nam je tvrdio da je imao uvid u predugovor na engleskom jeziku, ali smo saznali u Vladi da predugovor u stvari i ne postoji, već se samo vode pregovori na osnovu kojih treba sačiniti konačan ugovor", rekao je Mihajlović.
Drugovi liberali i socijalisti pomolimo se nad senima druga Marksa, bolje je tako jer u suprotnom ne valja. Prvo zato sto mene izbaciste a ovo bese glavni povod pa ti druze No7 napolje a ja bio drug clan ovog elektronskog sabora od skoro prapocetaka. Edited by No7
Link to comment
I šta ćeš ako se ipak potpiše ugovor sa Fijatom? Tihovati? :)
Ne ja sam vec u pravu Mercedes je vec otisao a koliko sam cuo da u Stutgartu nisu ni planirali tako nesto u Srbiji iako se i dalje to provlaci kroz da eto nije zbog ili onog.Ja sam napisao i pre da ce se napokon resiti veliki problem koji pratim toliko dugo i koji nas puno kosta tj. da ce se potpisati ugovor ali eto da sacekamo mozda je zbog ratifikacije trgovniskog dela SSP koji je najavljen za septembar iako su neki govorili da to odmah stupa na snagu a ja rekao da mora prvo da se ispuni uslova Haga.Problem moze nastati ako se ne potpise pa se ne stigne tihovati, kada se stigne u stanje tihovanja onda si vec blazen. Edited by No7
Link to comment
Nesto ste se ucutali, Radovan vam isprao mozak vidim ja, a ja zbog ove teme od druga Idiotiqua dobio izbacivanje, ono je ionako bilo samo saopstenje za javnost na koje nema odgovara jer se ni ne moze odgovoriti ali ovde se mnogo ljutio, kazao da provociram i da sam mnogo los jer ne verujem da ce Mercedes u Srbiju.Cujem da se nepreduje i sa Zastavom i Fiat-om, a svojevremeno sam pisao da se pomolimo Hari Krisni i svim svetim da se taj posao ostvari i ono krenuse,Pa onda rekose,A ondak danas vest,Drugovi liberali i socijalisti pomolimo se nad senima druga Marksa, bolje je tako jer u suprotnom ne valja. Prvo zato sto mene izbaciste a ovo bese glavni povod pa ti druze No7 napolje a ja bio drug clan ovog elektronskog sabora od skoro prapocetaka.
Eto, zaključeni su pregovori izmedju Fiata i Zastave, to je objavljeno i u Italiji. Za koji dan će biti potpisivanje(valjda u četvrtak), a verovatno će doći i Berlusconi da prisustvuje.Znam da ti je žao, ali šta da ti radim.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...