Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

uopšte kad se govori o nečemu u superlativu, pobedili su radikali. jezivo talentovan, brutalno talentovan, nikad talentovaniji, daleko najtalentovaniji... i slične neprijatnosti

no, navikavajmo se polako

  • +1 4
Link to comment
49 minutes ago, slepa živana said:

uopšte kad se govori o nečemu u superlativu, pobedili su radikali. jezivo talentovan, brutalno talentovan, nikad talentovaniji, daleko najtalentovaniji... i slične neprijatnosti

no, navikavajmo se polako

 

Da, jednom sam slusala neku devojku radikalku mislim jos pre deset godina pre nego sto su dosli na vlast, nesto je objasnjavala. Bizarno je sto sam se par preslusavanja smejala vec kod treceg sam se valjda navikla i nisam vise kupila taj njen govor kao toliko nepismen. Sigurna sam da ih se sad sebi krstila da uzmem da se snimam.

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 29. 4. 2023. at 13:49, morgana said:

otkriti, isprozivati, zagrmeti

 

kad nasi dodju na vlast hapsicemo urednike

To cujem cesto i nikako ne mogu da povezem sa bilo cim pozitivnim

Link to comment

Zagrmeti...šta je problem sa tim, uvek kažemo "napolju je zagrmelo"? I da se neko pokrio pa otkrio jer mu je toplo? Ili ne kapiram na šta ciljate ovde?

Link to comment

Otkriti ne znam, nisam cula u nekom spec kontekstu

 

Na ”zagrmelela kad se pojavia” ili “grmi kolko dobro izgleda”, cesto nabasam I uvek mi je asocijacija da je ta neka x osoba o kojoj se govori, narocito ako je Ceca nacionale, npr prdnula ili nesto lupeta

Link to comment
2 hours ago, Sara said:

To cujem cesto i nikako ne mogu da povezem sa bilo cim pozitivnim

 

54 minutes ago, I*m with the pilots said:

Zagrmeti...šta je problem sa tim, uvek kažemo "napolju je zagrmelo"? I da se neko pokrio pa otkrio jer mu je toplo? Ili ne kapiram na šta ciljate ovde?

 

15 minutes ago, Sara said:

Otkriti ne znam, nisam cula u nekom spec kontekstu

 

Na ”zagrmelela kad se pojavia” ili “grmi kolko dobro izgleda”, cesto nabasam I uvek mi je asocijacija da je ta neka x osoba o kojoj se govori, narocito ako je Ceca nacionale, npr prdnula ili nesto lupeta

 

to su izrazi koje mediji, pogotovo zuta stampa, koriste, najcesce u naslovima. 'otkriti' u osnovnom znacenju, objelodaniti, ali informeri, a bogami i n1 za sasvim banalne stvari koje nisu ni skrivane niti nove, 'zagrmeti' u znacenju odsjecno se obratiti javnosti, ali i trijumfovati izgledom, 'isprozivati' mislim da je jasno, a koristi se takodje u najjeftinijem tabloidnom diskursu.

 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, morgana said:

 

 

 

to su izrazi koje mediji, pogotovo zuta stampa, koriste, najcesce u naslovima. 'otkriti' u osnovnom znacenju, objelodaniti, ali informeri, a bogami i n1 za sasvim banalne stvari koje nisu ni skrivane niti nove, 'zagrmeti' u znacenju odsjecno se obratiti javnosti, ali i trijumfovati izgledom, 'isprozivati' mislim da je jasno, a koristi se takodje u najjeftinijem tabloidnom diskursu.

 

 

Aha, sad shvatam!

  • +1 1
Link to comment

Zagrmeti zaista iritira.

 

Mene najvise nervira recca - zapravo u razgovoru  Ako je neko ponovi nekoliko puta ja kasnije cujem samo blablabla zapravo blablabla zapravo itd. Do mene je :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...