Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

To je војвођански штос, овде се дуго тако говори. Во времја почившег Напстера две године сам тражио једну песму Лабораторије звука ("Виски, жене, и...") и нико је није имао, а налазио сам друге, мање познате песме. И онда једном наиђем на ту песму - у извођењу "Лабараторије" :).

 

Ових година мислим да овако написано већ може којегде да се нађе и на плочици на вратима. Мислим да је негде већ била качена фотка.

Link to comment

Кад кажу економија а не мисле на тзв. науку него на привреду.

Slažem se s ovim u potpunosti (čak i sa onim "tzv.") Štaviše, ne bi bilo nemoguće i meni da se to desi, da zaboravim na reč "privreda". Čak i maternji jezik može da zarđa.

Link to comment

Мени кажеш? Ту сам већ три ипо године и још увек нисам задовољан како говорим. А две године ми је требало до тренутка кад сам први пут помислио да сам најзад саставио једну дужу реченицу како ваља.

 

Кад пишем још ђене ђене, вратим се, прочитам, видим шта ми звучи шантаво па исправим. Али кад говорим, јебига.

 

Ракија помаже до некле. Од некле надаље већ није ни битно.

Link to comment

zezaš li sa tim do i od "neekle"?

 

Помало... из оног вица

 

- суботом увече се перем до некле, а недељом од некле

 

- а кад переш некле?

 

sve je to ok, al' ovlaštena?!?

 

Па где је овлашћење, ту је и нека власт, а овако се римује са "поштена". Асоцијација се намеће: ем власт, ем поштена. Још кад би неко поверовао.

 

Мада не верујем да је ту било икакве намере. Намера подразумева коришћење главе.

Link to comment
  • 3 weeks later...

KC Grad u nekoj od najava za svirku ili DJ vece, ne secam se tacno:

 

"..dolazi nam gost iz Cologne-a.."

Mozda nije stajala povlaka, nego Colognea, i moram priznati da mi je trebalo neko vreme da shvatim o kom je gradu rec. Do koje mere retardizacija jezika ide, i to jos dolazi iz neke tzv. ustanove kulture. Mislim da sam htela da posaljem mejl sa komentarom, ali ne secam se sta sam na kraju uradila.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

možda nije grad, nego klub gde je dj rezident.

 

edit. kažem možda, jer se u klupsku scenu razumem ko u vožnju letećeg tanjira.

Edited by Tihajeza
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...