Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

Ja dodajem ovu reč na hejt topik, ali možda je njena upotreba sasvim u redu (moje lingvističko obrazovanje je prilično skromno) : PRETUžNO ...pogotovo u kombinaciji "tužno i pretužno " (pročitao i danas u Danasu)edit: još jedna rečenica iz istih novina : "Prednost Baraka Obame u odnosu na Hilari Klinton znatno je udvostručena." šta ovo znači ?

Edited by Lezilebovic
Link to comment
PRETUŽNO ...pogotovo u kombinaciji "tužno i pretužno " (pročitao i danas u Danasu)
lezilebe, u lastisu ima jedan nacin igranja koji se zove "cisto, precisto" :P poz
Link to comment

djubrijerau smislu ulichne kante za djubre. danas na 92ci (radijou), vrlo samouveren voditelj, na temu o chistoci grada. kao zardinjera. mislim, malo li je sosijera i supijera :rolleyes:

Link to comment
"stigao je ZADNJI u trci". POSLEDNJI, some!poz
Ja (somlisam, štukalisam) obožavam do imbecilnosti koristiti zadnji u vremenskom smislu. Volite li poeziju?Besmrtni Silvije Strahimir: I zadnjim kretom rukeOn grabi krst, al žile mu se mrznu,Uz zadnji jecaj samrtničke mukeTek nemoćno se trznu,A usna samo ukoči se nijemaU gorki smiješak beznađa i jada;Na tvrdi led mu mrtva glava padaKo pitanje, što odgovora nema.Tek gorki grč - ko ocjena božanstva,Na zadnjoj mrzne usni čovječanstva.I prostro se je izda'nuvši takoCijelog ljudstva oboreni lik,A blijedim noktom, zadnje što je mako:Napisao je u led - upitnik! - - - - - Praminja snijeg i pokriva žurnoTaj zadnji znak, što čovjek ga je pisoKo svjedočanstvo očito i burno,Na zemlji da je bio i bitiso!Pitanje za shampiona: iz koje je ovo pjesme?
Link to comment
e, louie, zakuca nas sa poezijom. nastade strah i mir na temi.poz
Hehe poetski intermezzo. Nego ovaj tvoj zadnji/posljednji u trci - ukoliko shvatam argument s pripadajućim XEJTom, zadnji bi trebalo da je prostorni, a posljednji vremenski? Ali ovaj trkač je onda zbilja bio kako posljednji (po vremenu dolaska u cilj), tako i zadnji (iza ostalih trkača), oder?
Link to comment
na svakodnevnoj bazi
Ово мрзим без обзира у ком језику га сретнем. Амери већ годинама немају никакве дневне навике, ништа, али баш ништа не постоји што би радили сваког дана. Све је то сад on a daily basis.
Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...