Jump to content
IGNORED

Zagreb


*edited by mod

Recommended Posts

ko dolazi autobusom, hotel Sliško prekoputa autobuske stanice - http://www.slisko.hr. Odlične komunikacije sa centrom grada (može i pešaka do centra za 20-ak minuta), čuveni klub Tvornica jako blizu ... I što je jako bitno, recepcionari razumeju srpski ... Ludilo ... I najupečatljiviji utisak nije ostavio hotel, nego hotelsko okruženje. Tačnije, nedaleko od hotela, na drugoj strani ulice, u jednom dvorištu, neki baja drži pravog pravcatog pauna, koji se šepuri pred prolaznicima šireći svoje predivno perje ... Barem je tako bilo kad sam ja bio u Zagrebu. Možda su ga sad ispekli i poručkali, znate kako je, recesija je i u Hrvatskoj ...

Edited by stoka
Link to comment
  • 6 months later...

Gospođica i ja uskoro dolazimo u trodnevni obilazak Zagreba, pa bi nam dobro došli sveži predlozi za:- uredan low-cost motel (baciću pogled i na linkove na prethodnim stranama, ofkors)- mesto s ok klopom- mesto na kom se može popiti dobra kafa / kafić vredan obilaskaUnapred zahvalni :)

Edited by Wilde
Link to comment

kafici/kafaneMilčec K&Konak agramerski kičasto ali istovremeno i lijepomožda i Gradska kavana na Jelačić-placu ali je to baš kič, kavana hotela Dubrovnik, Kavkaz, buffet Tip-top tj. bivša Zvečka (tu se može i jesti), Zagrebačka pivovara u Ilici je imala pivnicu/restoran pristojan.ima i par finih kafića na Gornjem gradu, neki jebački pub sa milion vrsta piva u LOTR stilu, ne secam se kako se zove.dobar sladoled i kolačiVincek

Link to comment

Paaa..ima me malo i o'tamo. Ali jedini bliži rod koji imam u inozemstvu mi je u Srbiji. :Dedit: i to u užaSu. Ne ovoj Srbiji LaLaLight iznad Dunava i Save. -_-

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Apartmani Drobnić i Bedeković u Radićevoj - glede smeštaja.Malo skuplje je u hotelu Ilica - tamo je oko 350 odranih lasica."Vincek" ne valja. Poslastičarnica "Princess" u Gajevoj je blizu, a ima i jedna dalja u Ilici, "Horak". One su bolje.Od klope, u Skalinskoj imaš "Nokturno", cene su prava sitnica, fritaja i njoki i ostalo odličnog kvaliteta.U Mesničkoj imaš "Stari fijaker", pa biraj.Ispod Dolca imaš jeftini burek. Vrlo dobar. Od kafića, odmah kad počneš da se penješ Radićevom imaš s leva dva fina kafića u kojima se sme purnjati - Harmica (s Wi-Fi-jem), i MK (rodna birtija Mirka Krleže zvanog Krle).Preporučujem i Orient Express u Teslinoj. Ali čitav centar je pun kafića kao šipak koštica. Npr. Tkalčićeva je ulica nakrcana picerijama i kafićima i restoranima, i kioscima pa biraj.Takođe i kad se uspentraš Skalinskom, pa levo Opatovina - imaš milijun kafića.Ako želiš svežu ribu i dagnje i hobotnicu, i to da ti pokažu pre nego što ti spreme, idi u "Korčulu", u Teslinoj, odličan riblji restoran.Na Dolcu imaš nekoliko bircuza koji će ti prizvati sećanje na penzose koji cirkaju BiP pored trafika u blizini naših pijaca. Kod Amfore na Dolcu pak preporučujem i ribu na gradele. Pozdravite vlasnicu i konobaricu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...