Jump to content
IGNORED

Fed & Davis Cup


levi

Recommended Posts

Ruskinje sa "B" timom u BeograduSelektor Šamil Tarpiščev saopštio da u Beograd na meč sa Srbijom, Fed kup selekcija Rusije dolazi bez 6 najbolje rangiranih teniserki... Ženska teniska reprezentacija Rusije suprotstaviće se selekciji Srbije u prvom kolu Svetske A grupe Fed kupa u Beogradu 6. i 7. februara bez šest najboljih igračica, potvrdio je u ponedeljak selektor ruskog rima Šamil Tarpiščev.Tarpišcev je naveo da druga teniserka sveta Dinara Safina, trećeplasirana Svetlana Kuznjecova, kao ni Elena Dementijeva, Vera Zvonarjeva, Marija Šarapova i Nadja Petrova neće moći da brane boje Rusije zbog problema sa povredama, odnosno zbog nezgodnog kalendara takmičenja. "Na žalost, prvo kolo je zakazano u nezgodno vreme, izmedju Australija Opena i serije turnira u SAD", rekao je Tarpiščev. Sledeće teniserke na WTA listi, koje bi eventualno mogle da budu pozvane u reprezentaciju Rusije, su Alisa Klejbanova (28), Elena Vesnina (29), Anastasija Pavličenkova (38), Vera Duševima (43) i Marija Kirilenko (59). Rusija, koja je bila pobednik Fed kupa četiri puta -2004, 2005, 2007. i 2008. godine, izgubila je prošle godine u polufinalu od Italije, koja je na kraju osvojila trofej.
Link to comment
...Sledeće teniserke na WTA listi, koje bi eventualno mogle da budu pozvane u reprezentaciju Rusije, su Alisa Klejbanova (28), Elena Vesnina (29), Anastasija Pavličenkova (38), Vera Duševima (43) i Marija Kirilenko (59). ...
Kako naše trenutno igraju, i ovo je Rusiji dovoljno za prolaz.
Link to comment
  • 3 weeks later...
0:5, eventualno 1:4. Sa Jankovićevom bi možda mogli i do 2:3. Pobeda je čisti SF.
Složio bih se, s tim što mislim da će jedino "kidanje" da bude prvi dan, dakle Ana dok ispuca i to malo samopouzdanja i verovatno Bojana, da se pokaže pred domaćim svetom, posle toga kakav god rezultat bio, realno ide 0:3 za ruskinje
Link to comment
Jelena Janković igra u "Areni"

Teniska reprezentacija Srbije suprotstaviće se kompletna Rusiji, u četvrfinalu FED Kupa ovog vikenda u Beogradskoj Areni. Jelena Janković će igrati za nacionalni tim i pored nedovoljno zalečene povrede ledja. Srpska teniserka je odlučila da rizikuje i svojim nastupom pomogne reprezentaciji da ostvari istorijiski uspeh. Pripremama ekipe Janković će se pridruziti se u četvrtak popodne. Srpska teniserka je u utorak okončala seriju terapija u SAD, ali će nastaviti sa lečenjem u Beogradu, kako ne bi došlo do pogoršanja povrede koju je zadobila na Australian open-u. Već je angažovan poseban lekarski tim koji će svakodnevno raditi sa najbolje rangiranom srpskom teniserkom: ""Odradila sam poslednje terapije na Floridi, nastaviću sa lečenjem u Beogradu sa grupom mojih lekara koji me već čekaju. Odlučila sam dadodjem, igraću protiv Ruskinja bez obzira na to kako se povreda bude ponašala, ne mogu da moje drugarice ostavim na cedilu", istakla jeosma teniserka sveta, na svom zvaničnom sajtu u sredu. Odluka Janković da igra za Srbiju značajno povećava šanse našeg nacionalnog tima, da ostvari istorijiski uspeh i plasira se u polufinale FED Kup, iako su Ruskinje u Beograd stigle predvođene 4. teniserkom sveta Svetlanom Kuznjecovom. Žreb za meč polufinala FED kupa je u petak. Mečevi se igraju tokom vikenda. Pobednik meča Srbija - Rusija u polufinalu će igrati sa boljim iz duela SAD - Francuska. Srbiju će osim Jelene Janković, predstavljati u singlu i Ana Ivanović.

Mislim da bi bilo bolje da se oporavi, ali tko sam ja. Prvi cu se radovati eventualnom uspehu. Bravo Jelena.

Link to comment
Primetno je da je Arena ispunjena do poslednjeg mesta..a da su iza zatvorenih vrata ostale nepregledne kolone zaljubljenika u beli sport..
nemam priliku da gledam prenos, jel ima bar 5000?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...