Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

On 2.8.2023. at 17:40, omiljeni said:

čini ti se. malo jači čovek ima više od 1 konjske snage. a konj ima 15+ konjskih snaga.

7.5 watts per kg je ništa za neke sportove.


u kojim sportovima je 7.5 w/kg “nista”? 

Link to comment

u svim sportovima gde je poenta u ekstremnom intezitetu pa prave 25-30 w/kg i više. nisam nikad gledao njihove brojeve onih što dižu tegove, ali oni verovatno imaju neke blesave brojeve. biciklizam i pola sata hronometra prosto nije disciplina gde takmičar može imati baš mnogo visok watts per kg output

 

Link to comment

Ma van pameti. Naravno da dizač tegova ima veći watts/kg u trenutku cima, nego biciklista tokom kontinuiranog polusatnog napora. 

 

Zapravo, prvi put čujem da se u takvim sportovima to i meri. U sportovima gde je to relevantna stavka 7,5 w/kg je nestvarna vrednost. 

  • Haha 1
Link to comment

Dok vi merite vate, ode čovek solo po Svetsku titulu. Pao na 25km pre cilja sa 30 sekundi prednosti, ustao i napravio im još minut :D

  • +1 1
Link to comment

ouou :lolol: čovek video podatak i uzeo da računa koliko bi Vingegaard imao konjskih snaga da je velik kao konj. ja mu samo rekao da to nije baš tako i da bi sa takvim proračunima mogao doći do veoma čudnih rezultata. npr dobar sprinter koji 100m trči ispod 10.00 cepa oko 2.5kw. i to mu ona dođe recimo oko 27 w/kg. ovakvom računicom, ako ga povećamo da bude velik kao konj, onda dobijemo da je lik generiše snagu kao čitava štala puna konja. jokarina dreamchaser ergela.

svako ko je imao barem jaku trojku iz fizike u sedmom osnovne može barem otprilike da izračuna koju snagu generiše momčina kad npr uzme teg od 100+ kg i na bench pressu izbaci to 40-50 puta. nema tu nikakvog trenutka cima, to je proces koji traje skoro 1 minut. i taj lik bi ovim proračunima bio jak kao ukupno 4 slona i 2.5 tigra

 

btw odlična trka. ja navijao za WVA, ali MVDP je danas baš zaslužio da pobedi.

  • -1 1
Link to comment

omunjeni: 7.5 je baš malo. ima i mnogo većih

đuro: de bre malo, ko ima mnogo veći, šta pričaš?

omunjeni: [isukao primerak od 27]

đuro: ali sigurno ne može stajati dugo koliko i ovaj moj od 7.5

kralj: ovo je van pameti, prvi put čujem da mjere i te velike

 

probijeno novo dno u nivou patkometrije. ovaj forum treba rasformirati.

Link to comment

Imam dva pitanja za omiljenog. Zašto upoređuješ disciplinu u kojoj je potreban endurance sa onim u kojima treba eksplozija? I ajd kada već to radiš (iako ne znam zašto) zašto uzimaš primer sprintera iz atletike, kad i u biciklizmu imaš sprintere koji rade slične vataže u finišu trke? Hvala lepo.

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

omunjeni: 7.5 je baš malo. ima i mnogo većih

đuro: de bre malo, ko ima mnogo veći, šta pričaš?

omunjeni: [isukao primerak od 27]

đuro: ali sigurno ne može stajati dugo koliko i ovaj moj od 7.5

kralj: ovo je van pameti, prvi put čujem da mjere i te velike

 

probijeno novo dno u nivou patkometrije. ovaj forum treba rasformirati.

 

Brate mili, 

 

Prvo, da je Vignegard imao težinu konja, ne bi došli do rezultata od 7.5 W/kg nego oko 15 puta manjeg. 

 

Drugo, naravno da je na manjim vremenskim intervalima generisanje kW veće, nećeš verovati ljudi se, za razliku od automobila vremenom umaraju. Ovo je kao da porediš maksimalnu brzinu ili snagu sprntera i maratonca. Inače ovaj test nije uopšte pouzdan, više je merilo nekakve tendencije. U biciklizmu, veslanju i još nekim sportovima je relevantan zato što na prosto izmerena vremena u tim sportovima na terenu, presudno utiču spoljni faktori, pa se ovakav test (u biciklizmu uglavnom na 20 minuta) radi na trenažeru, a kako trenažer potpuno ignoriše kilažu bicikliste, ona se ubacuje u proračun tako što se prosečni Watts tokom tih 20 min, podeli sa kilažom. Valjda ne moram da objašnjavam zašto.

 

Treće, i sprinteru ta vrednost užasno varira. Ne znam šta ti je to 27kW/kg, ali pretpostavljam da je max sa početka trke. U liniji cilja je to sigurno dosta manje, a svakako je besmisleno porediti sa srednom vrednošću na intervalu od 20 min.

 

Sa bilderom na benč presu tek pojma nemam šta pokušavaš da dokažeš. Ako bilder jednom cimne i digne 300kg, zabeležiće pobogu mnogo veći rezultat u Watts ili W/kg od istog tipa koji pumpa minut sa 100 kg. Kada smo kod ocena iz fizike ti kao da ignorišeš činjenicu da je Vat jedinica koja se računa po jedinici vremena, ili je mešaš sa Džulom ili Kilovat-satom. Mada ni to ne bi objasnilo sve što pišeš.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...