Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

pa nemam pojma ipak ima sportsko novinarstvo valjda tu mora da ima neka grana za ucenje za komentatora. pricam napamet naravno, malo mi je neverovatno da neko postaje komentator ako zna sport i ima pristojniji glas (ovde pre svega mislim na pre 30 godina). 

Link to comment

A gde se uopste uci za sportskog komentatora? Ne racunajuci ovu novu SK skolu gde je Visko sa mikrofonom predavac.

Ma nigde nema to specijalizovano tako...
Link to comment

pa nemam pojma ipak ima sportsko novinarstvo valjda tu mora da ima neka grana za ucenje za komentatora. pricam napamet naravno, malo mi je neverovatno da neko postaje komentator ako zna sport i ima pristojniji glas (ovde pre svega mislim na pre 30 godina).

Vala ja se sjećam priča za neke televizije da nijedan od ova dva nije bio uslov. Pogotovo za ove neke alternativnije sportove koji su recimo bili aktuelni na ES.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovaj sto komentarise NBA sa Novakovicem je onaj sto utakmice druge skotske lige prenosi kao da su gol Serhija Ramosa u nadoknadi? Lik je novi Jurisevic, upadljivo produbljuje glas, melje kao singerica, a nikad nista konkretno ne kaze.

Link to comment

Moram da priznam da mi je čudno slušati Novakovića na košarci. Nekako se previše isčuđava stvarima koje su u košarci redovna pojava, plus gnjavi sa nekim totalno nebitnim stvarima, inače ga volim slušati na PL, a čitati pogotovo. Ovaj sa njim je neka sirovina neotesana.

Link to comment

Meni je Novakovic mnogo bolji za citanje nego slusanje. Tekstovi koje povremeno pise su nebeske visine za novinare koji rade po vodecim onlajn i stampanim medijima. I na komentarisanju je dobar u poredjenju sa ostalima, ali sve mi vise bode oci logika kojom se vodi u ocenjivanju nekih dogadjaja na terenu, tipa ko je pogresio, sta je trebalo da uradi ili gde da stoji. I to mi sve cesce pada na pamet otkad sam poceo da obracam paznju na to. Mada je u poredjenju sa ostalima i dalje odlican generalno.

 

A onaj od sinoc mi bas zazvucao kao pomenuti druga skotska, blast from the past sa Viskom i Laznim Viskom.

Edited by Malvo
Link to comment

Ne znam gdje bih s ovim pokenjavanjem, ali zar je neki WTA Sidnej i neka turska košarka bitnija od WC NFL mečeva pa su oni i u sitne sate stavljeni na SK 2 i SK 3? Mislim, ženski tenis, šta koji krasni

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...