Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

5 hours ago, Weenie Pooh said:

 

A onomad kad sam skromno ustvrdio da mu je Abattoir Blues bio poslednji dobar album (iako i Dig Lazarus Dig ima par pesama da vrede), @Indy mi rekao da sam hipsterčić jer Push the Sky Away jebe kevu :sad:

 

Pa svi albumi mu imaju par+ pesama da vrede :unsure:

Meni su We Real Cool i Higgs Boson Blues fenomenalne pesme.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
20 minutes ago, Svemir Zeka said:

Meni su We Real Cool i Higgs Boson Blues fenomenalne pesme.

 

To each his own, ali meni su i te težak smor. "Miley Cyrus has a virus, Hanna Montana does the African Savannah", penzionerska poezija.

 

Može i to OK da zvuči, npr. ova nije loša...

 

... ali ne može takav da bude ceo ton albuma, kao da ga mrzi da živi.

 

Što se tiče odnosa valja/ne valja pesama na jednom albumu, IMHO daleko je bolji nekad bio. Boatman's Call je skoro savršen, Henry's Dream takođe, Tender Pray i Murder Ballads tu i tamo ali svakako više + nego -... oba Grindermana isto...

 

  • +1 1
Link to comment

Dobro, to niko ne spori, da su stari albumi bili od prve do poslednje pesme odlični. Meni je Henry's Dream broj 1

Link to comment
7 hours ago, Weenie Pooh said:

sve je to samo posturing kojim moderni minstrel apeluje na svoju publiku, a ne menja ništa konkretno.

Razumem ja to, i normalno bih se sasvim složio (štaviše, potpisao™ ) . Ali, ovaj live streaming kakva smo ukleta vrsta poslednjih 8 meseci me je promenio i nisam više onaj isti, niti ću to ikad biti. Moji voljeni trubaduri ništa tu ne mogu da promene, tačno... ali, ne moraju ni da aktivno odmažu. Nije Nick još uradio Nikki Haley i otišao da se potpiše na projektile sa belim fosforom koje će padati po izbegličkim šatorima u Rafi. Nije još pozvao policiju da umlati svoje fanove koji protesvuju (analogno onome što protestvujućim studentima rade uprave univerziteta). Nije se čak ni slikao sa judejskim centurionima, poput Jerry Seinfelda, stisnute pesnice i ukrašen kakvim Maschinengewehrom... Nije, kakva sreća. Od "Play" do "Finish them", meni je ipak neprijatno kratka distanca. Over & out, što se ono kaže. :heart: za sve forumaše.

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Gde je najbolje parkirati večeras? Koje su uopšte opcije za parking u okolini?

Link to comment

Ako baš ne nađeš bolje mesto, postoji veliki parking iznad Beton hale, pa malo pešaka do destinacije. Mada, ne bih baš računao na slobodna mesta, jer centar, jer koncert, jer gužva kao takva.

  • +1 1
Link to comment

Mozda parking TC Galerija, mada ne znam dal je to koguce, nisam nikad nogom krocio tu

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Strucnjak said:

Mozda parking TC Galerija, mada ne znam dal je to koguce, nisam nikad nogom krocio tu

 

front.webp?bg=FFF200&fg=000000&fill=FFFF

:fantom:

Link to comment
20 minutes ago, Strucnjak said:

Mozda parking TC Galerija, mada ne znam dal je to koguce, nisam nikad nogom krocio tu

 

Računao na to, ali nigde ne mogu da nadjem da li radi do ponoći. Različite info su u opticaju.

Link to comment
2 hours ago, wayfaring stranger said:

 

Računao na to, ali nigde ne mogu da nadjem da li radi do ponoći. Različite info su u opticaju.

 

Quote

Galerija ima dve garaže. Spoljašnja se sastoji od čak šest nivoa i ima 1.200 parking mesta, dok se unutrašnja prostire na dva podzemna nivoa. Ukupan broj parking mesta je 3.600. Prva tri sata parkiranja u obe garaže su besplatna, dok se svaki naredni započet sat naplaćuje po ceni od 200 dinara. U spoljnoj, poluotvorenoj garaži ka mostu Gazela postoji mogućnost dnevne karte od 400 dinara (od 6.30 do 2.30) koja se automatski obračunava nakon isteka četiri sata, dok je cena noćne karte (od 02.30 do 6.30) u obe garaže 2.000 dinara. U slučaju nepropisnog parkiranja, gubitka ili oštećenja parking karte plaća se naknada u iznosu od 1.000 dinara. Plaćanje parking karte se vrši na dva načina: 1.Na jednoj od platnih mašina koje se nalaze unutar tržnog centra u svakom lobiju, platnom karticom ili gotovinom. 2.Na infopultu koji se nalazi u tržnom centru na ulazima 1, 3 i 5. Način plaćanja je isključivo platnom karticom. Nakon što obavite plaćanje, imate 30 minuta na raspolaganju da napustite garažu. U slučaju da imate neka dodatna pitanja, možete nas kontaktirati na +381 11 7887001. Radno vreme parkinga je svakog dana od 6.30 ujutru do 2.30 posle ponoći.

 

https://www.galerijabelgrade.com/sr/faq

  • +1 1
Link to comment

Prilično nadrealno iskustvo, pre svega zbog ambijenta. Crveni tepih, hostese, vino, numerisane stolice kao za svadbu... :)

 

Kejv dobro raspoložen, a publika u početku rezervisana pre svega zbog kamerne atmosfere. Čim je dobio fidbek od publike na "Papa Won't Leave You, Henry" i rekao da ste to nigde nije desilo (Cave: And I went on down the road Publika: He went on down the road), led se otopio. Kasnije su ljudi ustali i prišli do bine. 

 

Setlista je bila po meri, a super je što na turneji sviraju ShiversPalaces of Montezuma. Jedino što je nije morao da završi sa tugaljivom Love Letters.

 

Nisam fan Radioheada, pa mi prisustvo basiste ništa ne znači, ali je bio na visini zadatka. Čak je i imao par lepih bravura.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...