Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

Eh... @Eleniko meni nije smešno. :mellow: Možda sam samo 1 kir Janja, al' lakše bi mi ovo palo da mi NC vrati sve pare za ploče, CD-ove, DVD-ove, knjige, ulaznice da ne pominjem... Umesto vakog proseritisa, bolje da je snimio nešto neslušabilno, tipa late career Eric Clapton ili Sting. Nego, čovek se natripovao na to da je Veliki Umetnik (a ponešto i Spiritualan), kao što su na ovom istom topiku ljudi govorili godinama unazad, a ja ga tupan branio. Nije samo ni on, celebs su generalno :puke:

 

"Love, Nick..."

 

Ryan Stiles Middle Finger GIF

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)

mislim da je ovo što on radi dovoljno loše već odavno, neslušljivo - ne računajući ono što radi sa warrenom ellisom na stranu

 

i u rangu propadanja dovoljno komparabilno sa old clapton /cocaine/ vs new clapton /tears in heaven/

 

samo je uvek pitanje odluke da čovek to prihvati

 

ja ne bi skroz odbio da ga slušam - mislim išao sam i na kleptona u areni, mada zbog stivija vinvuda a ne njega - dajte dobru fotelju, piće, mezetluk i okej sam.... zna li se kakav je VIP salon i beogradu na vodi

 

Robert Downey Jr Movie GIF

Edited by Eleniko
  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)
37 minutes ago, Eleniko said:

samo je uvek pitanje odluke da čovek to prihvati

Pa da.

 

Neko reče na prethodnim stranama, posle Let Love In sve je nizbrdo... Razmišljao sam puno o tome i nisam uspeo da nađem nikakvu grešku u tom stavu. Nekad bih se na forumu svađ'o oko toga, ali sad... kusam svoju "skromnu pitu" kako kažu Engelzi.

 

PS. Pomenuh Claptona, ne slučajno. Jesu mu vrlo lame snimci zadnjih decenija, ali u ovim vremenima je pokazao makar neku dozu (discipline) kičme. Nedavno sa Peter Gabrielom i Nick Masonom je potpisao zahtev da se dozvoli nastup Rogeru Watersu u Frankfurtu🇩🇪 (koji je bio otkazan iz dobro poznatih razloga...)

Edited by Indy
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)

nedavno citao ljubav, vera krvoprolice (tako bese, vajlda). stekao sam utisak  da njega nase zemaljske stvari ne interesuje. on je uleteo u religiju, i drzi da mu je to jedini spas posle smrti sina. na momente sam imao utisak da gledam caneta kod gajseka u agapeu.

Edited by Papovac
  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)

Kako Let Love In uz Your Funeral...My Trial predstavlja sam vrh Kejvove diskografije naravno da sve nakon toga ide nizbrdo.

 

Međutim, The Boatmans Call je odmah tu negde ispod vrha.

Tu je i No More Shall We Part, album na kome gotovo da nema slabe pesme, ali koji je ostao u drugom planu zbog neinventivnog pristupa formi. U nekim pesmama, poput Fifteen Feet of Pure White Snow, zvuk je ostao zaglavljen na pola puta između rok benda i orkestra, dok bi nekim drugim (pesmama) možda više odgovarao krajnje sveden pristup baš sa The Boatmans Call. Ponavljam, same pesme su odlične, uostalom i zaživele su.

U slučaju No More Shall We Part pada mi na pamet album Leonarda Cohana I'm Your Man, koji zvuči grozno sa svim onim jeftinim sintesajzerima, ali gotovo sve pesme sa tog albuma su antologijske. 

 

Edit. Zaboravih da dodam da uživo od formacije sa The Bad Seeds ne bih očekivao baš nikakava uzbuđenja, a da je potencijalno daleko zanimljiviji nastup Kejva solo za klavirom. Prisustvo Grinvuda, bar sa ovih dostupnih snimaka ne vidim da nešto posebno doprinosi.  

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
On 22. 5. 2024. at 10:34, Indy said:

Pa da.

 

Neko reče na prethodnim stranama, posle Let Love In sve je nizbrdo... Razmišljao sam puno o tome i nisam uspeo da nađem nikakvu grešku u tom stavu. Nekad bih se na forumu svađ'o oko toga,

 

I jesi, samnom, kada sam ti rekao to isto pre mnogo godina, samo što je za mene Murder Ballads high water mark njegove karijere.

 

Iz nekog meni nerazumljivog razloga ja sam jedini koji smatra da je Kicking Against the Pricks sjajan album.

Link to comment
On 24. 5. 2024. at 6:45, ObiW said:

Iz nekog meni nerazumljivog razloga ja sam jedini koji smatra da je Kicking Against the Pricks sjajan album.

 

Meni je taj album krajem osamdesetih i početkom devedesetih služio da rasterujem goste koji u gluvo doba noći samoinicijativno nisu hteli da idu kući. :wicked:

Nikako nisu voleli uvod u "I'm gonna kill that woman"... :evilsmile:

Link to comment
On 24.5.2024. at 6:45, ObiW said:

 

 

Iz nekog meni nerazumljivog razloga ja sam jedini koji smatra da je Kicking Against the Pricks sjajan album.

otkud to, meni je odlican album.

Link to comment

Eto, sad se odjednom zbog Palestine i Navodnog Beograda veterani forumske misli spore oko toga kome je NC najranije propo.

 

A onomad kad sam skromno ustvrdio da mu je Abattoir Blues bio poslednji dobar album (iako i Dig Lazarus Dig ima par pesama da vrede), @Indy mi rekao da sam hipsterčić jer Push the Sky Away jebe kevu :sad:

 

  • Haha 1
Link to comment

Btw koji albumi Nick Cavea imaju dobre pesme ili ne... glupo je da to kažem, obzirom da sam pokrenuo ovaj topik... ali, nije mi više uopšte bitno.

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Btw koji albumi Nick Cavea imaju dobre pesme ili ne... glupo je da to kažem, obzirom da sam pokrenuo ovaj topik... ali, nije mi više uopšte bitno.

 

A dobro sad, umesto što si retroaktivno ciničan po pitanju muzike koju si voleo, bolje budi ciničan po pitanju smislenosti aktivizma i individualnih gestova.

 

Bojkotovanje, nebojkotovanje, izjave podrške ili osude... sve je to samo posturing kojim moderni minstrel apeluje na svoju publiku, a ne menja ništa konkretno.

 

Možemo da zahtevamo indulgencije od umetnika, da ih uslovimo da dube na glavi za našu finansijsku podršku, ali time praktično garantujemo da ti deklarativni stavovi neće biti iskreni. Pritom, bili iskreni ili ne oni ne postiži ništa osim što nam odvlače pažnju sa nivoa politike na nivo kulture. A politička pitanja se rešavaju ili na onom prvom, ili nikako.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...