Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

On 12/21/2017 at 8:30 PM, darling said:

ne moze, i muskarac moze da ima max 4. posto kako ces objasniti nesto pet zenama (devojkama): petorici zena? cetirima zenama vec mozes. to mi je dosta islamski, pravo da ti kazem. 

 

Pun je nas jezik slicnih ogranicenja.

Link to comment
  • 1 month later...

Da li je vokativ od Kosta - Kosto? Hej Kosto? Kao Mita - Mito. Ja sam tako govorila citav zivot ali nisam sad sigurna, znam da ljudi vrlo cesto kazu isto kao i u nominativu (+ davno me je drugarica ispravila da joj ne govorim Zojo, vec Zoja, a meni to nekako neprirodno)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Hvala, dakle pravilno je Kosto. Toliko cesto cujem neke po meni nepravilne ili cudne stvari, da se, kada su vec tako ceste, zapitam ko tu onda gresi, ja ili drugi.

Ovo za Zoju prihvatih, kad je vec devojka insistirala, ali maltene svaki put bih krenula da joj kazem "Zojo, .." i onda se u nanosekundi ispravila. Ja inace imam taj obicaj da krenem razgovor ili recenice sa imenom, mnogi su me zezali zbog toga.

 

7 minutes ago, James Marshall said:

Idi bre, ja znam neku familiju koja ni Maju ne zove "Majo", možda znaju Maju forumaša

Uh, meni to bas bangavo zvuci, totalno mi nije u duhu naseg jezika da kazem "Maja, hoces u bioskop?" :52_fearful:

 

 

Link to comment

pa da, sigurno je i do akcentovanja. inace ovaj jezik sto nam se vika maternji je nezavrsen, nema resenja za mnogo osnovnih jezickih problema, tako da sam ja u fazonu da se uopste ne opterecujem u svakodnevnom govoru, sta god da kazem, okej je dok me ljudi razumeju, to je moj stil, a kad je sluzbeno pisanije, tu se drzim pravopisa. 

tvoje kosto na moje kosta za mene je bogatstvo inace siromasnog jezika. 

Link to comment
  • Krošek changed the title to Jezičke adoumice™
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...