Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

  • 1 month later...

6sur1c.jpg

 

Da li dobro napisano a, tj sto je izabrano to "pisano" malo a, a ne "stampano" malo a ?

Kreator fonta je verovatno ukrao neki postojeći latinični i radio samo ćirilična slova koja su nedostajala, a smatrao da "a" ne mora da dorađuje.

Mada mislim da zbog interneta, ovakvo a se sve više odomaćuje (meni npr.ne bode oči uopšte).

 

A sad stvarni on topic: zar se ne kaže naočari?

Link to comment

Verovatno je do fonta

 

Mada mislim da zbog interneta, ovakvo a se sve više odomaćuje (meni npr.ne bode oči uopšte).

 

 

Pa kako to kad je svuda na internetu "a" koje nije na slici?

I btw ko još piše štampano "a" što smo učili u školi, kontam da većina upotrebljava "a" sa slike

Edited by maheem
Link to comment

Verovatno je do fonta

 

Pa kako to kad je svuda na internetu "a" koje nije na slici?

I btw ko još piše štampano "a" što smo učili u školi, kontam da većina upotrebljava "a" sa slike

Da, u fontovima za tekstove, u ovim "grafičkijim" koriste ovo zapadno. Deca u USA kad uče da pišu, uče ovo tvoje a iz naočara.
Link to comment

Verovatno je do fonta

 

Pa kako to kad je svuda na internetu "a" koje nije na slici?

I btw ko još piše štampano "a" što smo učili u školi, kontam da većina upotrebljava "a" sa slike

Verovatno ne bih ni ja primetio da me cerka nije pitala "ovo nije a, bar nije cirilica". I ja se zbunio :(

Link to comment

Naše su dobro, hvala na pitanju   ^_^

 

A tu su, ako se javi Meheem, ili ona kojoj sam zaboravio ime, i oznojane najmanje bradavice na svetu.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Oznojen, ne oznojan. Glagol glasi oznojiti (se), ne oznojati.

 

Pravilna su oba oblika. Ajmo sad oba oblika kroz padeže :D

Da, oba su pluralija tantum, s tim da je oblik "naočari" i muškog i ženskog roda, za razliku od oblika "naočare" koji je samo ženskog roda.

 

To znači da je pravilno i "moje naočare" i "moje naočari" i "moji naočari" (ovo poslednje mislim da nikad u životu nisam čuo).

Edited by vememah
Link to comment
  • 1 month later...

Fransoa Benambua je još pre 900 godina rekao da će se u budućnosti jezici govoriti na teritorijama na kojima su se i do tada govorili jezici ali da ih neće govoriti isti ljudi kao oni koji su ih govorili pre nego što je on to rekao, i da će istorija pokazati da nijedan jezik nije nastao pre nego što je izmišljen, niti je bilo koji jezik izmišljen pre nego što je nastao.

Oslobodimo Copkillaha.

Link to comment
  • 2 months later...

kako se pise lepenski vir, Lepenski vir il Lepenski Vir? 

nisam nasla u pravopisu. ja sam za malo v, al vidim masovno se pise s velikim pocetnim vom. 

Link to comment
  • Krošek changed the title to Jezičke adoumice™
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...