Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Stvarno ako ostane ziv preterase ga. Sa druge strane zar im nije bilo pametnije da ostanu u kucama i da neko pokusa da dodje do kucice sa oruzjem neopazeno pa da se svi popnu na krovove kuca i poubijaju sve zombije unutar naselja? Potom enkako popraviti ogradu. Bar ja mislim da je tako bolje uraditi.

Link to comment

I peti DD Kolorfest dokazuje da je ova edicija potpuni promasaj.dylcf05.jpgOd 4 price, 3 su dno dna, dok poslednja moze da zaradi **. Toliko o kvalitetu ukratko.A sta nam inace donosi ovaj sljampavi kolorfest. Uel, festval horor prica, svakako, s obzirom da sam osedeo od uzasa i dosade citajuci.Prva prica, "Mutavi urlik", je, valjda, prozelenaski, proekoloski, antigradjevinski, notinmajbekjard stori. Uz pomoc svog vernog avlijanera Botola, DD iskopava iz zemlje zenu, koja, gle cuda!, ozivljava, ali, opet cuda, je nema. I tu sad krece trka sta je ona, ko je ona, kako se nasa zakopana u zemlji, trka u pravom smislu reci, jer riba bezi iz bolnice gde je bila na posmatranju, odlvaceci dilana na mesto njena iskopa, koje je zapravo mesto za gradnju cega vec... Riba napada bager, bageristi dilana, bager krece na ribu, dilan vice neeeeeeee ubiceeeeeeee, zaklali ste mi ribu, koju ribu majmune, vidis da sam iscupao drvo. I stvarno, pogleda nas junak malo bolje, kad tamo u bageru lezi drvo koje oblikom podseca na devojku...U "Suzi sa zvezda" zaticemo dilana kako gleda u zvezde i filozofira o beskraju prostor-vremena. Odjednom na str 3, pocinje nocna mora, i on se nekako iz svoje kuce nadje usred mutanata koji se kolju sa cudovistima. Da skratim, cudovista pokolju sve mutante, dilan i mali mutantcic su poslednji preziveli na vrhu kule i cekaju svoj kraj, kad mutatncic pusta suzu koja izaziva supernovu i unistenje i dilana i mutanata i cudovista. Na poslednjoj strani, dilan se trgne od udara "supernove" i probudi se iz nocne more.U "Baksuzu" vidimo Gruca u bolnici, vise mrtvog nego zivog, jer nije imao srece. Po povratku iz kladionice, neki pikap koji je prevozio galone vode izgubio je kontrolu, jedan od onih galona zveknula je naseg Gruca i smrskala ga poprilicno, uz put su se desila jos neka odlaganja, tako da je siroti Gruco u komi. DD odlazi do kladionice da istrazi slucaj, i upoznaje Leftija, okorelog kriminalca i jos okorelijeg kladionicara (neko rece Aca Bulic?), koji ima svoju detelinu sa cetiri lista u vidu specijalne japanske maserke Jajoi, koja ume da baksuzluk Leftija "prenese" iz njegovog tela u telo nekog nesrecnog gosta. Ali ni Jajoi ne zeli vise da baksuzira druge ljude, te ona i dilan uspevaju da "oteraju" Leftija tako sto sad ovog snalazi baksuzluk. Kad je Lefti hteo da upuca DDa, ispostavilo se da nema metaka u cevi, a kad je seo u kola, pa... onda se metoerit velicine pasulja zabio u njega ubivsi ga na licu mesta. Samo njega, i nikog vise. 1:6mlrd...I na kraju, u "Coveku koga nema", vidimo dilana koji luta poput duha po svojoj kuci, a da on to ni ne zna (da je duh). Gruco ga ignorise, Bloh ga ignorise, tek na kraju saznajemo da od dilana nema ni traga ni glasa vec nedelju dana. Da skratim, dilan je zatocen u stanu paole, ludakinje koja je opsednuta njime, a taj duh koji mi vidimo u stripu je paolino prividjenje dilana. Sam dilan uspeva da se nekako oslobodi, pozove Bloha, a paolu strpaju u ludnicu. No, bez brige, nece ludaca biti tamo sama, i dilanovo prividjenje ce biti sa njom dok je sveta i veka.Eto. :fantom:

Link to comment

Kada sam u Piratskom Zalivu zapazio naslov I was kidnapped by lesbian pirates from outer space, pomislio sam da se ne moze raditi o potpuno nezanimljivom stripu. Pogresio sam. Crtez je ocajan, humor je toliko pateticno plitak da je zapravo na momente smesan, a nema ni ocekivane "akcije".

Link to comment

Jeste, ali zapazio sam i skinuo torent pre nego sto sam znao o cemu je rec. Dugo nisam citao nista od stripova, a nedavno sam se ponovo navukao posle citanja The Courtyard, Crossed i Neonomicon po tvojoj preporuci. Sada skidam maltene sve sto nadjem, nadajuci se da cu naleteti na nesto kvalitetno.

Link to comment

Pa baš si našao srodan strip, sa Alana Moora na lesbian pirates from outer space :DBolje probaj Scalped koji je Kurdi gore pohvalio, odlična serija mada se radnja malo previše vuče za moj ukus. (Trenutno je na 47.)

Edited by luba
no no maskiranim linkovima
Link to comment

Pa ne bih da razglabamo previše o detaljima, ali evo ukratko - ne. Zombiji navodno dolaze kad čuju pucanje, zato su se ovako i nagomilali posle nedavne posete nekih naoružanih likova. I da imaju dovoljno municije za to što predlažeš, samo bi ih još navukli... a i ne bi bilo dovoljno sinematidramatično. Računam da će glavni likovi opet morati na road trip, u zavisnosti od toga ko preživei, jel'te.

Link to comment

A sta mislis da oni likovi koji su ostali napolju na krovu pucnjevima izmame zombije iz naselja?KAd su bili u zatvoru tj kad se vratili iz spijuniranja ograda bila probijena pa su uspeli sve da ih pobiju a ne znam dal su prizvali jos.

Edited by Moća
Link to comment

Pa taj zatvor je bio u nekoj vukojebini, a ovo naselje je u predgrađu Vašingtona. Mada mislim da su ih i tamo navukli još, samo je posle došao onaj Guverner i počistio ih u svom pokušaju osvajanja... BTW baš me zanima da li će i kako tog lika da prikažu u TWD seriji. Bilo bi lepo da vidimo šta mu je Michonne radila onoliko koliko smo videli i u stripu, ali nema šanse. Neki nagađaju da će se ispostaviti da je Guverner onaj hillbilly kog su ostavili zaključanog lisicama na vr' zgrade, pa je pretesterisao sebi ruku...

Link to comment
I peti DD Kolorfest dokazuje da je ova edicija potpuni promasaj.Eto. :fantom:
Ne znam, ja dobrog DD nisam odavno čitao. Verovatno je stvar godina, i mojih i njegovih. Počeo sam da ga čitam još u osnovnoj školi, sećam se koliko su mi bile spooky epizode sa (ženskim) Džekom Trbosekom, i ona Motel Bates, i Kanal 666, i one bolničke... Kasnije se sve razvodnilo, sve moguće horor zaplete su prežvakali po sto puta, Morgana i Xabaras su izmenjali raznorazne uloge, ja odrastao pa omatorio... Danas kad uzmem Dylana, ako ima par dobrih Groucho šala i minimum eco-emo-filozofiranja, ja računam da je dobra epizoda :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...