Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Iron-West-000.jpgth_Iron-West-013.jpgth_Iron-West-046.jpgDoug Tennapel je potpuni car i drago mi je sto sam se konacno upoznao sa njegovim radom. Iron West je jedna od njegovih novijih stvari, radjena za Image Comics i teska je oko 160 strana, sto bi bio neki standard za njegove stripove. Radnja je smestena na divljidivljizapad™, mada cete lako naci i elemente SF-a, i to vec na naslovnici. U glavnoj ulozi: kukavicki kauboj varalica (mesavina Bluberryja i Johna Difoola, od obojice je pokupio ono najgore) koji samo zeli da zbrise iz grada koji preplavljuju besni automatoni, dok ga u suprotno ubedjuju ostareli indijanac i njegov ljubimac, jeti. Zvuci idiotski, ali Tennapel nekako uspeva da hoda na onoj tankoj niti od koje se prave dobri stripovi.00-cover.jpgth_CreatureTech-page059.jpg th_CreatureTech-page172.jpgJos jedan Tennapel, i to najbolji iz gomile koju sam procitao. Dr. Ong je naucnik koji je silom prilika zarobljen u rodnom gradu (koji mrzi iz dna duse) sve dok ne resi svako pitanje u Creature Techu, insututu za istrazivanje para i normalnog™. Naravno, sa magicnim (?) predmetima se nikad ne moze biti nacisto, pa jednog dana dolazi do nesrece koja oslobadja duh zlog Dr. Jamesona, koji namerava da nastavi sa onim sto je zapoceo vek ranije: oslobadjanje dzinovske svemirske jegulje i unistenje sveta. Prica ima i neke hriscanske elemente koji se nece bas svideti ateistima, a koje sam izabrao da ignorisem jer me realno boli dupe za njih. Fantasticna graficka novela sa nesto vise od 200 strana. HELLCAT'S REVENGE! :Hail:gb_0001.jpgth_gb_0012.jpg th_gb_0038.jpgCitaoci Fibrinih izdanja su verovatno upoznati sa italijanskim majstorom Gipijem i njegovim Beleskama za ratnu pricu. Kako skenovi za taj strip jos uvek ne postoje, bacio sam se u potragu za ostalim njegovim delima i naisao na Garage Band, objavljen od strane First Seconda, nezavisnog izdavaca grafickih novela sa fokusom na prevodjenju evropskih stripova (na cemu sam im vecno zahvalan). Sto se stripa tice, ono sto odmah upada u oci je divan akvarel crtez, Gipijev trejdmark inace. Prica je valjda dovoljno jasna i iz naslova i vrlo je solidna. Preporuka i za ovo.
Link to comment

marvel zaledjenima, dc braci po oruzju, kaze voren elis:WARNER BROS. CREATES DC ENTERTAINMENTDiane Nelson to Serve as President, DC EntertainmentPaul Levitz to Segue from President & Publisher of DC ComicsTo Writer, Contributing Editor and Overall Consultant to DC Entertainment(Dateline – Burbank, CA) Warner Bros. Entertainment Inc. (WBEI) has created DC Entertainment Inc., a new company founded to fully realize the power and value of the DC Comics brand and characters across all media and platforms, to be run by Diane Nelson, it was announced today by Barry Meyer, Chairman & CEO, and Alan Horn, President & COO, Warner Bros.vise ovdeinace, moja sudbinska veza sa brubejkerom sve vise postaje istinita ^_^ (doduse ovde je provodadzisao voren elis, za tri omiljene pesme)"Here Come the Warm Jets” – Brian Eno“Engine” – American Music Club“Either/Or” – Elliott Smith–Ed Brubaker (Captain America, Sleeper, Incognito, Criminal)malo sam ga varala sa brajanom vonom (koji je ispusio za poslednju sezonu losta) i odlican mu je ovaj mini wolverine51NSDtawuTL._SS500_.jpg

Link to comment
100Bullets13.jpgkraj.sad bih opet morao sve od pocetka da bih eventualno shvatio sta se stvarno desilo, ako je uopste konzistentno.mada moram da kazem da sada, za razliku od prethodnih nekoliko knjiga, imam osecaj da se osnovne crte mogu shvatiti i bez razumevanja svih detalja.podseca malo na formuaske odnose.
u gorepomenutom wolverinu, risso je odlican, naravno.poredjala sam sto metaka. ajd sto je pola police, nego sto bi za ponovno iscitavanje trebalo jedno mesec dana u cugu. a mora se, definitivno.
Link to comment
kupio za 100 evrica 37 ken parkera lms, 42 dilan doga dnevnik, stripoteke brojevi od 80 do 104, 7 dzudasa, supere sa badi longvejem, neke spunkove i strip artove i gomilu niskih brojeva lunov magnus stripa. zena tela da me ubije, ja mislim da sam super proso.
Definitivno si super prošao!Ali kada kupuješ na veliko moraš dobro da prođeš. Ja skupljma pare za kraj septembra. Biće sajam stripova na salonu stripa. Očekujem da popunim mnoge rupe.btw: imam par nekih stripova duplikata (malo ZS, Dilan V.Č., Zagor V.Č.), pa ako ima neko nešto za menjažu neka me cima na pp. Edited by salerokada
Link to comment

nego, cuo sam da beli put za sajam planira da izda dvojku ligu izuzetnih dzentlmena. pa, jel citao neko. ja sam, definitivno, alan moore fan pa polazem velike nade. i kako izgleda ono luksuzno ligino izdanje? video neko uzivo?

Link to comment

Liga 2 je odlican strip, mada malo slabiji od prvog. Ima nekoliko "too out there" delova za moj ukus, ali kao celina radi posao. Crna ovca familije bi bio The Black Dossier.

Edited by Calavera
Link to comment

Sad procitah Barbatinu Sigmu. Njaaah, nije nesto posebno, jos manje originalno, ali je bar uspela da mi odrzi paznju do poslednje strane. Nije bas neki izazov kada glavnom junaku izbrises pamcenje, pa sebi ostavis mogucnost da pises o njemu sta ti pade na pamet od strane do strane i da time menjas tok price, stvarajuci kvazi napetost, koja bi trebalo da kulminira na samom kraju. No, na kraju cuci 1 antiklimaks. Bar nam je uspela da opise sve nivoe tog Grada u buducnosti (cak ni ovo nije originalno, tako se zove i grad Natana Nevera), njih 13 na broju (ukoliko se ja nisam zabrojao), te zivot u njemu (posto istog nema izvan Grada), sto je donekle izvuklo pricu. No sam Sigma kao junak pokajnik - predvidljivo :bljak: Kasini je ovde bas ocajan, mada ja njega gotivim u NN svetu.Definitivno je bolja od zlosrecnog Vijetijevog Dragonera (sto i nije tako tesko), ali ne moze ni da prismrdi Djidjijevim Ocima i tami, ako mi je dozvoljeno poredjenje ove edicije...

Link to comment
  • 2 weeks later...
001.jpgth_023.jpg th_028.jpgMali grad u sred nicega. Generacija klinaca odrasla na stripovima. Generacija roditelja koja ih ne razume i proglasava za zlo (stripove, ne klince). Zavrsena prica od osam brojeva. Anarhisticka atmosfera. Solidni dijalozi. Odlican crtez.MouseGuard01-01.jpgth_blz11.jpgth_blz13.jpgA ovo je vec pravi naslednik indie klasika, Bonea, s tim sto je ovo vise usmereno na klince. Zanimljiv format, sto mi je otezalo citanje skenova i stalno me podsecalo na decju slikovnicu. Ovde je font je cudan, dosta stamparskih gresaka i generalno lose izgleda. Ako bih morao da opisem strip u jednoj reci, rekao bih "slatko". Mislim, misevi koji vode svoje male ratove...LouisAmStrandReprodukt001.jpgth_LouisAmStrandReprodukt033.jpg th_LouisAmStrandReprodukt034.jpgSecate se Guya Delislea, spomenuo sam ga pre par stranica preko njegove graficke novele Pyongyang? Nacuo sam da mu je to jedini strip preveden na engleski, ali nisam znao da je napravio i strip u kojem uopste i nema reci! To nije nista novo za novinski strip, recimo, ali ovde pricamo o punokrvnoj grafickoj noveli od nekih 50-ak strana. Utisak je inace dobar, strip je krajnje simpatican. Ima Delisle taj svoj stil koji je tesko ne zavoleti. :)
Link to comment

citam ken parkera, i to od pocetka,sa uzivanjem. prve dve epizode onako, ali od ubistva u montani serijal vraca u secanje najbolje vesterne. sutra gledam tragace i coveka koji ji je ubio liberti valansa. cool.gif

Link to comment

juce u mamutu pazario za 400 dindzi book of magick life during wartime vol. 1. nije radio gaiman vec si spancer, prvi deo nije los, jel citao neko ostale trejdove

Link to comment

Jedna od retkih lektira koje sam kao mali ne samo procitao, vec zapravo zavoleo, bio je Egziperijev Mali princ. Kao veliki, zavoleo sam i Sfarovu strip verziju Egziperijevog remek dela. 2 thumbs up za Veseli cetvrtak. Preporuka! :wub:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...