Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

poslednje sto sam ja citala je bilo

vencanje snowhite i bigby wolf-a.

a ne, to je ranije, cini mi s eosma knjiga (wolfes). ja se sad zapravo samog vencanja i ne secam, al tu su se valjda razmnozili.zapravo vec smo pricali o devetoj knjizi koja je posle toga.linki sad vidim da tu kazem da me dirnula ambrozijeva sudbina, a sad se vise ne secam uopste sta je tacno bilo...

Link to comment
a sta mislite, sta je veci sok/posledica, (mislim i po strip i po tinejdzerska srca), captain america ili ovo?spajdipreview.jpg
e daklem procitao sam i millarovSteve%20McNiven%20Civil%20War%20marvel.jpgkoji nije los, mada vise sarenilo i sibanje nego neka posebna dubina.al zapravo mi je bila frka i na kraju laknulo sto je ovo ispalo solidno ali s enisam navukao da skupljame sve civil war related tradove.optimalno.daklem ko ne zna, civil war (a "marvel event" koji je inicijalno bio nevezan za bilo koji konkretan serijal) je baziran na premisi donekle slicnoj watchmen-u [btw, jeste videli trailer za film? prica za sebe...], i od tada vise puta koriscenoj, recimo i kod garth ennisa u the boys - narodu je dokurcilo superherojsko kurcenje i traze neku kontrolu... pa organi vlasti oce da sprovedu registraciju i regularizaciju, pa neki pristaju neki ne, pa se posibaju, sa captain americom i iron manom kao predvodnicima dva tabora.e sad posto su tu ukljuceni svi zivi onda su kontinuiteta i doslednosti radi i u regularnim serijalima marvel univerzuma krenuli da ubacuju reference na civil war iz perspektive pojedinacnih likova, od kojih je valjda najbitniji pominjani rad stalno spominjanog brubakera na captain america.elem sad ima vazda knjiga civil war - ovaj, civil war - onaj, mada s ekolko sam skapirao ne radi uvek o radovima koji su samo tu obavljeni, recimo civil war - captain america je prosto knjizica koja sadrzi nekolicinu relevantnih epizod koje su inace objavljene u regluarnom (brubakerovom) serijalu.kako god haos totalni, ali (ne)srecom originalna millarova knjiga nije dovoljno dobra da bi s ecovek u sve to upustao... dok se to slucajno ipak ne desi.(a o brubakeru kasnije... kad stignem postenije...i jos jedna poruka licne prirode:
elem, na osnovu ovoga sam odlucio da se bacim na bendisovog daredevila (koji je navodno jos bolji), pa onda kad je bal krenuo na hardcovere, pa kupio vol 2 (njegov prvi), al glupo je imati 2 bez 1`(mada nije pisao on nego kevin smith; da, taj kevin smith), pa sam onda jebiga otkrio da ostali polako nestaju iz radnji i panicno kupio i vol 3 i 6 (bendisov poslednji, posle ide brubaker, o kojem cemo neizbezno jos dosta cuti ovde...)... i sad ne smem ni da mislim sta me ceka ako 3 i 4 ne budem mogao da nadjem u istom izdanju. naravno nista od toga nisam jos ni poceo da citam, al nek se nadje.
uspeo sam da skupim bendisovog daredevila.. sad jos samo da krenem da citam. valjda nije sranje, pukoh $200)
Link to comment

odakle skidate stripove?nesto mi se cita x men, opet prosla kroz sva tri filma, a i citala nesto od die by sword i first class-a...u stvari, odakle skidate marvel izdanja?

Link to comment
odakle skidate stripove?nesto mi se cita x men, opet prosla kroz sva tri filma, a i citala nesto od die by sword i first class-a...u stvari, odakle skidate marvel izdanja?
Moje iskustvo kaze da nista nije bolje od soulseeka.
Link to comment

ja ne skidam stripove, tako da nemam pojma.nego dalji izvestaj(i)...srock.jpgrock_hell_extract.jpgpocinjem da sumnjam da se radi o ogranicenosti mog referentnog sistema (mada se tesim cinjenicom da bi moglo recimo da me asocira i na tardia, a ne asocira), ali mene kao i kod ennisa ratne price odmah asociraju na prattove, pogotovo uz kubertov crtez (mozda ce mi obrazovaniji reci da je zapravo milton caniff missing link koji je kriv za sve?).a sto jel nije bas zgodno za one koji se sa prattom imaju porediti.nije ovo lose, al nije bas ni ko pustinjske skorpije, pa cak ni kao jako dobar ennisov war stories (spominjano ranije). azzarello pokusava temom da se bavi ozbiljno - neocigledne moralne dileme, nemogucnost jednostavnog etiketiranja i vamte namte - ali to sve deluje malo previse programski, fali mu prattove spontane poeticnosti, i malo nervira sto sileci (silujuci? nekao je bollje sileci ovde al ne zvuci bas pouzdano gramaticki ispravno) ispada too witty by half for his own good. smart ass replike koje u najboljm trenucima 100 bullets deluju autenticno ovde kao i u najgorim trenucima 100 bullets deluju usiljeno i navezbano. osim toga konfuzne scene borbe neprijatno podsecaju na band of brothers ciju navodnu genijalnost nikako da dokucim.kolko god voleo vrhove 100 bullets (cela prva polovinu) i njegovog hellblazera (posebno hard time) sve mi vise deluje da azzarello nije bas ime na koje se mogu pouzdano i naslepo osloniti. no ionako mi sad vec treba upraznjeno mesto u top 5 anglosaksonaca za brubakera (o kojem, jel, kasnije).

Link to comment
odakle skidate stripove?nesto mi se cita x men, opet prosla kroz sva tri filma, a i citala nesto od die by sword i first class-a...u stvari, odakle skidate marvel izdanja?
ja skidam sa BDcomics ali ne znam koliko imaju marvela jer pretezno skidam vertigo
Link to comment
odakle skidate stripove?nesto mi se cita x men, opet prosla kroz sva tri filma, a i citala nesto od die by sword i first class-a...u stvari, odakle skidate marvel izdanja?
demonoid je majka.eh, i ja pre neki dan odradila sva tri xmena :-Dako ne nadjes, prekopacu po diskovima da vidim ima li negde nesto, a imam ponesto u papiru, kazi sta te zanima.
e, a imam jedno pitanje - jel citao neko nesto od ovih stripova sto je pisao orson scott card?
probala iron mana, nesto mi bilo nesimpaticno, al ne mogu da se setim sta.inace, ja cu ovde da napisem da mi je the dark knight 9 od 10.bolji mi je od svih bartonovih betmena, bolji mi je i od begins kome ne oprastam bejbi-fejs sajentologisticu, na prvo gledanje mi je smetalo bejlovo nepostojanje izraza kad je brus vejn, ali na drugo sam vec zaboravila na to.jedina zaozbiljna zamerka kraj, ali stalno zaboravljam na cinjenicu da publici ipak mora sve da se crta.civil war, alias i prozivku za brubakera kasnije, samo da se povratim u zivot malo.
Link to comment
uspeo sam da skupim bendisovog daredevila.. sad jos samo da krenem da citam. valjda nije sranje, pukoh $200)
ako ti se ne svidi, otkupicu.majke mi.e da. sad se setih. prevod drugog nastavka 100 bullets je uvreda za mozak.ucite engleski. Edited by luba
Link to comment

ja juce trazila kao na mininovi i sl. al nisam nasla nista, jbg, sve mi se nesto cini da je najlakse naci mange... @lubaja upala u x-men mode... citala pre par dana dva komada sto sestra moja radila die by sword, al jebiga, nista ne kapiram, ti paralelni univerzumi, ovo ono, ne mogu ih pohvatati... te bih ja najradije da uzmem first class koji sam vec citala i koji mi bio simpa. ma i wolverine mi se cita... pizdim sto nisam pokupila prosle godine thunderbolts i civil war, to sam bila pocela, al nisam zavrsila, jbg.btw, bila sam ubedjena da wolverine muvi izlazi krajem ove godine, kad ono jok, tek sledece. pu.

Link to comment
...prozivku za brubakera kasnije, samo da se povratim u zivot malo.
samo da kazem da sam kupio i procitao i ovo:518VUcG73OL._SL500_AA240_.jpgali o brubakeru kasnije...(nabavio sam i jednog od njegovih daredevila al kapiram da se treba strpeti i prvo procitati smitha i bendisa.... taj daredevil ce na kraju ispasti glavni baja, vec ga imam nagomilanog vise nego bilo cega drugog...)
Link to comment

Malo novosti: Beli put izgleda odustao od izdavanja From Hell, jer ga stampaju i Hrvati. System comics najverovatnije pocinje da ga izdaje kao kiosk izdanje. System comics, koliko sam upoznat, planira da za sajam knjiga izda i Larusovu strip enciklopediju.

Link to comment
Malo novosti: Beli put izgleda odustao od izdavanja From Hell, jer ga stampaju i Hrvati. System comics najverovatnije pocinje da ga izdaje kao kiosk izdanje. System comics, koliko sam upoznat, planira da za sajam knjiga izda i Larusovu strip enciklopediju.
Beli put je jos pre godinu dana odustao of From Hella.A sta to Sistem pocinje da izdaje kao kiosk izdanje?BTW, Marti Misterija nam krece od 11. septembra, prva epizoda - Sudbina Atlantide by Castelli/Orlandi&Cardinalli. :wub: :wub: :wub:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...