Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

pa jedni su vocmeni.

 

nisam jos imala taj utisak. to je zato sto sam, za razliku od tebe, mlada u dusi. ali da, jasno mi je. samo sto nemam taj problem, verovatno zato sto jos uvek nisam upoznala tako divno rejdzovanje, pa mi svejedno protiv cega je. a i kad smo vec kod ispovedanja, sve vezano za prvu svesku mi je toliko orgazmicno iskustvo da se tesko moze uporediti sa necim drugim. i nacin kako sam dosla do nje, i vadjenje iz celofana, i ono perverzno njuskanje stranica kao visesatna predigra kojom odlazes pocetak citanja, pa prva scena, uf. pa onda dolazi ono najgore i najbolje, identifikacija. pa cekanje sledece.

 

ne smem dalje.

Link to comment

Kad pomenuste Vocmene, da prijavim da sam procitao 3 od 4 knjige (sve osim Silk Spectre/Minutemen) prikvil serijala "Before Watchmen", i mogu sa sigurnoscu reci da su poprilicno sranje. Neinventivno i neinteresantno, na momente vrlo dosadno, ima cak i jedna epizoda "Curse of Crimson Corsair" koja deluje kao los spinof "Tales of the Black Freighter" (isto su neki zombi-pirati u pitanju). Crtez je tu i tamo dobar, i to mi je otprilike jedini plus. Veliko razocarenje.

Link to comment

Čekaj, a šta si tačno očekivao od bezdušnog prequela ispod kog su potpisali neke tamo žnj autore u patetičnom pokušaju da iscede još koji cent posle filma? Ja bacio pogled na prvu epizodu, a i to je bilo previše.

 

watchmen-babies-in-V-for-vacation.jpg

 

alan-moore-simpsons.jpg

Link to comment

Pa jbg, očekivao sam da se bar malo zabavim čitajući, i da mi ne bude jbno dosadno. Minimalna očekivanja, dakle.

 

p.s. do jaja je baby manhattan na onoj slici :D

Link to comment

udaj se za mene  :heart:

 

u teslinoj crkvi, a vini da bude internet minister

Čekaj, a šta si tačno očekivao od bezdušnog prequela ispod kog su potpisali neke tamo žnj autore u patetičnom pokušaju da iscede još koji cent posle filma? Ja bacio pogled na prvu epizodu, a i to je bilo previše.

 

watchmen-babies-in-V-for-vacation.jpg

 

alan-moore-simpsons.jpg

 

i to mi je super secanje, zadesih se na nekom nemackom govornom podrucju kad je premijerno emitovana epizoda i dosta je zastrasujuce iskustvo bilo. ali jedini koji nije bio nahovan je, naravno, bog.

 

Ja to iz principa nisam ni pipnuo, a i kritike mi daju za pravo. Mozda cu samo onaj Cookeov Minutemen overiti jednog dana...

 

you have learnt well, young luke.

(stigla mi je papirna velvet, ne usudjujem se jos da je otvorim)

Link to comment

Ja sam naleteo na neke random stranice iz tog Rorschacha onomad, secam se da sam izneverovao koliko je to lose bilo.

 

edit: izguglao sam, gle ovo :isuse:

 

before-watchmen-bickle.jpg

Edited by Calavera
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam preveliki fan da bi me tako sitne stvari iznervirale :D

 

Pff, pravi fanovi nisu udostojili taj odurni money grab ni poprekog pogleda ^_^

 

Juce krenuo dugo iscekivani Copperhead. Autor ga prodaje kao Deadwood u svemiru i, mada su to ocigledno prevelike visine prema kojima se stremi, ovo bi moglo ispasti solidna imitacija. Lepo je sto ima sve vise stripova koji ne pocinju objasnjavanjem zasto je ovo ovako a ono onako, nego odmah prelaze na stvar.

 

copperhead-001-008.jpg

Edited by Calavera
Link to comment
  • 2 weeks later...

Malo Betmena, malo Helblejzera, u proseku sarma.

 

Betmeni su meso.

 

Prvi, od dva, koja procitah nedavno, i to oba, gle cuda, na srBskom, a Betmena je malo, premalo, na srpskom nam jeziku, bila je Gotika, jedna od prvih avantura zakarabuljenog krstasa, kako bi se reklo, novog toka. I oseca se taj "miris" kasnih osamedestih u stripu, sva ta prljavost Gotama koja Betmenu dolazi k'o leb nasusni. Tako se ne moze a ne uzivati u ovoj finoj prici, koja nas vodi i par vekova u proslost, jer se Betmen, zajedno sa, grc!, gotamskim podzemljem, aka da ubije resi lika koji nikako ne zeli da ostane mrtav, ma kako se ko trudio da ga zakopa. Kad se na to doda i Vejnova proslost, mrtvi tata u nocnim morama, iiiih, prica je do dzadza!

BatmanIIIKoricePreview-01.jpg

Iskreno se nadam da ce Finiks pres uskoro da nas obraduje sa novom turom Betmena, a ja bih licno voleo da vidim bas one stare price, koje se cak i ovde u njuci ne mogu da nadju lako:

 

6476474.jpg  3146259.jpg?0  3044704.jpg

 

Znam da poslednja dva cak nisu ni ovde skupljena u trejdove, specijali su, ali ne vidim zasto ne bi mogli da dozive premijeru u Srbiji, a Saman se nigde ne moze da nadje, osim na amazonu za umobolne pare. Tensez su prvi Betmenov Bozic u Gotamu, a Ajz ov biholder, paa, naslovna sve govori, je li, a pritom je i uvod u Long helovin... Ah, kad bi jos mene iko slusao...

 

otznrq.jpg

 

Uh-oh! Za citanje i iscitavanje ovog stripa treba biti na teskim drogama, s obzirom da ni Morison bas nije bio sav cist. To ne znaci da ne vredi imati ovo izdanje, o da, samo treba biti spreman na tesko ludilo koje ceka kako Betmena tako i citaoca s ove strane table. Srecom, u ovom izdanju objavljen je i ceo scenario sa beleskama, pa se tako moze lako da prati sta je pisac pod pejotama hteo da kaze. Apsolutno preporucujem!

 

51E1G7KZreL.jpg

 

E sad dolazi kupus, to jest, Dzoni. Nula od tri, svaka cast, treba zaista biti majstor i sprcati 50ikusur $ za ova izdanja i onda udarati glaom o zid. Moglo je to i za dz.

Enis je ovde definitivno podbacio. Koliko god bio sjajan na pocetku svog rana na Helblejzeru, u Dejndzerouz habits i Bladlajnsu, toliko ga je usrao u ova dva izdanja, a pre svega u ovoj, Tejnted lav zbirci. Pocinje sa proslavom Dzonijevog 40og rodjendana, na kojem njegova Kit ne prisustvuje jer pali za Belfast, a on jadan, sav utucen se vraca kuci da bi tamo nasao tustu i tmu, hm, prijatelja, sa kojima se napija i naduvava samo tako. Kit se, naravno, vraca na kraju kad su svi otisli, da zatekne svinjac. Ko u stripu... Ona ce Konstantina napustiti par meseci kasnije, kad je neki likovi posete da prebiju (pa ona prebije njih) da bi ocitali Dzoniju lekciju, sto od naseg junaka stvara ljudsku olupinu. To je, iako prilicno realno da se desi, cak i skotu poput Helblejzera, jako lose izvedeno i neuverljivo, da je bilo necitljivo. U neko zlo doba, on se onako sav slupan, ponovo susrece sa tzv. Kraljem vampira i predaje mu se, vampir sise krv, ali krv je demonska (vidi knjigu 1), pa umesto Dzoni da crkne, crkava Kralj vampira. Jebem ti Kralja takvog... Jebem ti i strip ovakav... :frust:

 

51Mzl5fo2UL.jpg

 

Veliki finale Enisa! Covek ce pomisliti, ok, vreme je da se neke stvari rasciste, da se preda klin plejt novom piscu i tako to... Sta smo dobili? Andjela Gabrijela koji na kolenima moli Djavola (hm, jednog od, barem...) da mu ne skrsi srce koju mu je demonka Eli otela tokom jebacine u prethodnoj knjizi za svog prijatelja Dzonija, sto ovaj naravno uz osmeh i zadovoljstvo zapravo cini, pa je gabrijelcic zanavek proteran iz Raja. Djavo (hm, jedan od njih, barem...), s obzirom da je vec dva puta bio namagarcen od Konstantina ima nezdravu opsesiju da mu se najebe keve samo tako, a demonka, zvana Starcajld mu izlaze i plan. Steta to je Starcajld zapravo nasa Eli, pa ona ubija Djavola (hm, barem jednog od njih, on se otarasio druge dvojice i trijumvirata jos na pocetku ove knige, isti ne treba mesati sa paklenim trijumviratom iz  Sendmena knj. 1). Uz to, po poslednji put jebe Kit za gud baj, a pride stradaju jos nekoliko priajtelja, a jos jedna bivsa gubi oko, ali barem vise nije kurva i na igli...

S obzirom da u oktobru izlazi prvi Dzenkins, a on je jedini od svih autora Helblejzera koji nikad nije bio pre sakupljen u trejdove, neka nam je mili Bog u pomoci!

 

51rFC4%2BMdFL.jpg

 

Ali ako sam ovoliko kukao na Enisa, sta onda da kazem za ovog novog 52gog Helblejzera? O majko Bozija, pa ovo je necitljivo! Ovo danas ni deca ispod 4 godine starosti ne bi progutala, sva ta sljastesca magicna cuda na glos papiru i mambo dzambo gluposti koje ovi zlosrecnici seru levo i desno po oblacicima! Helblejzer je nekada bio strip za odrasle, sad nije ni za odojcad. Da ne spominjemo da ova kolekcija ne skuplja ama bas nista, kurac od ovce tu, mudo od labuda tamo, pa sad 'ajde ti napravi neki smisao od svih tih splacina. No, da ja ne bih previse srao po Dzoniju i njegovim autorima i urednicima, evo sta pametniji od mene imaju da kazu na tu remu:

 

 

This is by far the worst put together book I have ever seen. I can't even begin to describe how disappointed I am that DC would even consider publishing this book in this format. They had so many options and they chose the laziest, worst way possible. You may be wondering what I mean and I am just trying to come to grips with this atrocity so that I can tell you.

In 2013, DC published their long-awaited Trinity War, a lackluster Justice League story that lead into the first major event of the New 52, Forever Evil. This graphic novel, collecting Constantine #7-12 is part of a tie-in to Forever Evil known as Blight. Notice the words "part of". You see, DC had the grand idea to launch a massive crossover between four of their "Dark" line titles: Justice League Dark, Trinity of Sin: Phantom Stranger, Constantine, and Trinity of Sin: Pandora. Pandora and Constantine were both fairly new, fledgling series, and the crossover cut into both of their regular stories, wasting a good four months of storytelling with this unheard of 21-issue project.

When it came to releasing Forever Evil: Blight in graphic novel form, the problem was how to go about it. Each issue ends in a cliffhanger that picks up in another title the next week. For example, Blight may prepare some massive assault in the final page of Justice League Dark only for us to see how the JLD escape in the pages of Phantom Stranger the following week. Now, the usual course of action when collecting for a crossover like this in trade format is to collect all the books into a single edition in their correct reading order. For example, Justice League: Trinity War collects Justice League #22-23, Justice League of America #6-7, and Justice League Dark #22-23. Now, in the case of Blight, I would have expected, given the sheer number of issues involved, DC might split this up into three books.

I was not expecting that they would actually split each of the titles from the crossover into its own separate book. The result is one of the messiest messes I have ever had the pleasure to chuck across the room. The first two issues collected here are fairly standard. They pretty much continue the story from the previous volume with John trying to outwit the Cult of the Cold Flame, a villainous sorcerous group made up of a bunch of pre-New 52 magical good guys now gone bad for plot convenience. From here on out, we enter some major spoiler territory so turn back now or be flung into Constantine's ever growing pit of despair.

Issue #8 ends with Constantine's learning of the current events of Trinity War, leading to his appearance at the end of that story. The following issue does not pick up where the last left off. None of the following issues will. The story is now a disjointed mess with John and a new JLD finding themselves for no explainable reason in NYC after being thrown there from god knows where. Constantine gives a rather hasty explanation about who he's teamed up with and makes a quick mention of something called "Blight". Ah-hah! We have our title, everyone. What follows is a ridiculous splash page with a caption from Swamp Thing in the upper left corner so ridiculously large and out of place that I can't help but wonder if this spread wasn't centered correctly. After getting their butts handed to them by the Blight creature, the issue ends with Blight standing over Constantine about to kill him. Awesome! I can't wait to see how John escapes.

Next issue opens in heaven. Wait. WHAT?! As I said, there are three issues missing here. Between Constantine #9 and #10, the JLD managed to escape Blight, track down Deadman, fight Blight again, get killed, come back to life, and then the Phantom Stranger lead them to heaven to get reinforcements. This issue serves very little purpose beyond obtaining the angel Zauriel for the JLD. If we didn't already know that John loves Zatanna, you might consider this one purely made for character development. It ends with the team back in the House of Mystery about to confront Blight one last time.

Next issue opens in Nanda Parbat, and guess what?! Blight has already been beaten. Yeah, that happened during the three issue gap. Isn't that getting annoying? Meanwhile, the JLD has discovered that the missing Zatanna is being held captive by supervillains in what is supposed to be the most tranquil place in the DCU. There, they confront John Constantine's old teacher and nemesis, Nick Necro. Don't know him? He was introduced in Justice League Dark. Sadly, this series seems to rely heavily on the idea that you have been following Justice League Dark, and I feel that such a thing should never be a prerequisite to reading a comic. The whole damn thing ends with John apparently tossed into hell. Well, he is the Hellblazer... If you're hoping you'll get to see how John escapes in Constantine Vol. 3, you haven't been paying attention. That plot thread is wrapped up quickly in Pandora #9.

I cannot recommend this book to anyone. I bought it because I needed to see it to believe it. How could DC be this stupid? I am seriously considering returning this piece of garbage, and I rarely return anything, books especially. The real crime is that this is the final volume that is being released before the upcoming Constantine television series, and for people more apt to collect and read from trades rather than individual books, this is just criminal and could turn people away from the show. My opinion? Forget the New 52. Stick with Hellblazer.

 

 

Two problems. Continuity and background sucks, since the "set up" for these issues is based on having read the separate Justice League Dark episodes - in which Constantine was just a background story. These Constantine episodes would be marginally fun for readers of the Justice League Dark separate comics, but make a Constantine fan simply groan.

Secondly - and this applies to Vol.1 - Constantine is simply a strange shadow of his former Vertigo self. A Dr. Strange shadow, to be more precise - all overblown art, pompous dialog, super hero action non-stop. Don't blame Constantine, blame the morons at DC who decided to move him from his singular anti-hero, adult-rated horror run at Vertigo to his current PG with aspiration of boobies-rated tween and teen superhero audience at the more mainstream DC.

Now Constantine is de-fanged and snipped and DC's new Dr. Strange competitor, and so beholden to continuity from the larger DC 52-verse than reading this garbage is a sad waste of time. Unless you take the motivation and go fill in any blank spots in your Constantine at Vertigo collection

 

 

Jebite se, DC!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...