Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

4zzmy345q0421s54gkp.jpg

 

Prilicno dobar strip. Nisam se nimalo dvoumio da li da ga uzmem kad sam procitao fabulu radnje, Nacisti, Rumunija, uh, mora da je Drakula :nobles:  Uglavnom, scenariju se uglavnom nema sta zameriti, stvarni ljudi i dogadjaji iskorisceni da se pomesaju sa nemrtvima, dosta akcije, drame, a malo natrpirodnog horora lebdi tu i tamo. Moze biti da je pred kraj pisanije malo zbrkano, ali se da iskobeljati sta je pisac hteo da kaze. Ja najvecu zamerku imam na crtez. Isuvise je statican, ne prati dinamiku radnje, a lica aktera su vostana. A onda se setim da ima i Dal'Anjola, dakle i gorih, pa se pokrijem usima :blush:

 

Long%20Dzon04naslovnaHC.jpg

 

Mnjah. Autori tvrde da LDZS nije nastavak Ostrva s blagom, a meni se sve nekako cini da jeste, i to prilicno neuspesan. Nije da nisam uspeo da uzivam u avanturama, prva tri albuma su interesantni, ali je poslednji prilicno zbrkan i antiklimatican. Moglo je i bez patetike. Ne bh preporucio HCove nikome na ovu skupocu, a ako vec neko skuplja Perle, onda tih par stotina dindzi, ili koliko vec stoje, nije bas toliki trosak.

 

29999_1393003560.jpg

 

Ah, ubedljivo najbolji strip u ovoj turi, a Bogami i poslednjih paaaaa ko zna koliko. Sta da velim, osim da sam po svrsetku citanja bio ushicen, ej bre! Obrti i veleobrti od prve do poslednje strane, citao sam strip zakovan za stolicu, bukvalno. Najtoplija moguca preporuka za ovo izdanje!!! :heart:

 

LEGLO1naslovna.jpg

 

Ali, koliko me je Skarbek odusevio, toliko me je Korben razocarao. Pritom ne mislim na one homofobicne ispade nekih forumasa sa drugih foruma koji ne mogu da podnesu (i bojkotovali su ovo izdanje zbog zvake dva crnca, koje je palo bajdvej u snu, ali ajde), to je najmanji problem, cini se da je izbor Korbenov Lavkraftovih dela (kratke proze i pesama) bio los. Odnosno, nije los Lavkraft, vec Korbenova interpretacija. Mozda bi utisak bio i drugaciji da kao propratni materijal uz stripove ne idu i Lavkraftovi originali, pa kad se to dvoje uporedi dobijemo dupe i oko :fur:  Jebiga.

 

Marsupilami0naslovnaHC.jpg

 

Izgleda da stripove iz detinjstva treba upravo tamo i ostavljati, u detinjstvu. Marsupilamija se secam da sam citao kao klinac i da sam se smejao dogodovstinama te cudne zivulje, a sad ovaj album tesko da je uspeo da istrgne od mene jedan-dva osmejka, na silu. Preraslo se, sve mi se cini...

Link to comment

Izgleda da stripove iz detinjstva treba upravo tamo i ostavljati, u detinjstvu. Marsupilamija se secam da sam citao kao klinac i da sam se smejao dogodovstinama te cudne zivulje, a sad ovaj album tesko da je uspeo da istrgne od mene jedan-dva osmejka, na silu. Preraslo se, sve mi se cini...

darth-vader-nooooo-o.gif

Link to comment

Prati jos neko Ellisov Trees? Vrlo low-key za jednu pricu o invaziji vanzemaljaca, a i jako se lozim na konstantno skakutanje s jedne grupe likova na drugu. Ne vidim kako je ovo prvobitno bilo zamisljeno kao mini serijal, ovako sporim tempom bi moglo da traje godinama.

 

A krenuo i novi Bru/Phillips, taman posla da prodje 1 mesec bez nekog njihovog stripa na kioscima...

 

the-fade-out-001-012.jpg

 

...nije da meni smeta, cak stavise™.

Edited by Calavera
Link to comment

citam ga, naravno, ali to sad vec prelazi u one idolatarijske navike. nesto mora elis da uradi sa sobom, mnogo se ponavlja, edzines je izgubio dosta. da li se previse rasirio, pa je doslo do zamora materijala, ili mu prija lezanje na lovorikama, ne znam, ali poslednja tri-cetiri stripa (a gun machine da ni ne pominjem) nikako nisu na nivou na kome treba da budu. jedino mi je dead pig collector bio super, ali i tu mu ga je malo dao po reciklazi.

 

mislim, kupujem i dalje sve sto uradi, prva ljubav zaborava nema, ali nesto tu ne stima.

 

dok za brua, uvek samo vubovi. sad sam se navukla i na njegovu omiljenu spisateljicu megan abot.

 

evo jos jednog predloga za rodjendanski poklon meni.

 

velvet-TSHIRT-7c310.jpg

Link to comment

Cuj Ellis se ponavlja, a za Brua vubovi :D

 

Meni Trees deluje prilicno sveze, mada to mozda ima veze s tim sto se ne secam kad sam zadnji put citao Ellisa. Probao sam ovaj njegov Supreme Blue Rose pre neku nedelju i odustao posle 15-ak stranica, veze nemam o cemu se tu uopste radi.

Edited by Calavera
Link to comment

jbg, mozda sam razmazena, ali (sad ovde ide onaj lament ala "staaaari beograd" :D) posle 20 i nesto godina citanja svakog retka koji je napisao jos i pre blasta, i branjenja uvek i svuda, stvarno imam utisak da je poslednje dve-tri godine vise odradjivanje neke poluideje, nego ono manijacno detaljisanje i euforicno idejisanje zbog kog sam ga i zavolela. drago mi naravno sto ne mora da se prostituise kao reklama za divajse i nek uziva u siparickom obozavanju i van komikkonova, ali bih ipak malo da se posveti. nije svako bendis da moze osamstopetsto stvari istovremeno.

 

jedan moj drug ima teoriju da ga je sjebala literaturna avantura, ja se bas i ne slazem. no ipak je to elis, mozda nesto i bude od trees.

 

a za brua mogu samo vubovi. ne ponavlja se, super je ukombinovao marvelovstinu sa onim sto najvise voli, ima idealnog crtackog partnera, samo jos da shvati da smo soulmejtovi i super. 

Link to comment

IDK, poslednje što sam ja od Ellisa čitao je bilo Aetheric Mechanics, i bilo mi je super. Ali to je negde iz još... 2010.? Tako nešto.

 

Fanovski cooldown posle višegodišnje preterane naloženosti je dobro poznat fenomen, nemoj da se stidiš, svakom se desi :)

Link to comment

Čak i meni! :lol:

 

Čitao sam Captain Swinga ali davnije, Atheric Mechanics sam relativno skoro. Crtež mi je bio ogavan, ne sećam se imena ali isti lik je radio najgore Crossed epizode kasnije.

 

Edit: Raulo Caceres se zove  :isuse:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

pa tvom prefinjenom ukusu :D

 

nego, jel neko probao jednog luna brata? nisam naletela nigde po kioscima, a ne daju mi se pare na nevidjeno, bez obzira koliko volim girls.

 

AlexAda-01-0b-web72.jpg

Link to comment

Nisam poseban ljubitelj stripova, gotovo da nista nisam citao posle klinackih dana (samo Sandman-a i neke lafkraftovske horore koje je Vini ovde nahvalio). Za tog Vorena Elisa sam prvi put cuo na ovom topiku, i pre neki dan nakanim se da "kupim" i pocnem sa citanjem Transmetropolitana. 

 

Koje je to uzivanje!  :wub:  :wub:

 

Stigao sam do pola i nekako se obuzdavam da ne procitam vise od jednog broja za vece, kako bi zadovljstvo duze trajalo.

 

Link to comment

@luba: Probao ja posle gledanja Her, utisak mi bio prilicno los. Plus sto sam u medjuvremenu shvatio da mi je Lunin crtez prilicno odbojan...

 

Nego, juce ponovo u komadu iscitao Born Again. Sta reci, Miller na vrhuncu > svi ostali sam Gaimana.

 

2born-5.jpg

Edited by Calavera
Link to comment

Nisam poseban ljubitelj stripova, gotovo da nista nisam citao posle klinackih dana (samo Sandman-a i neke lafkraftovske horore koje je Vini ovde nahvalio). Za tog Vorena Elisa sam prvi put cuo na ovom topiku, i pre neki dan nakanim se da "kupim" i pocnem sa citanjem Transmetropolitana. 

 

Koje je to uzivanje!  :wub:  :wub:

 

Stigao sam do pola i nekako se obuzdavam da ne procitam vise od jednog broja za vece, kako bi zadovljstvo duze trajalo.

 

dobrodosao u klub. samo ne moras da se obuzdavas, transmet se cita u cugu, pa jos jednom, pa onda natenane sveska po sveska, pa tek onda moze pauza od sest meseci pa ponovo.

 

 

@luba: Probao ja posle gledanja Her, utisak mi bio prilicno los. Plus sto sam u medjuvremenu shvatio da mi je Lunin crtez prilicno odbojan...

 

a u girls ti nije smetao, a? salim se, nisi jedini, znam mnoge koji zbog toga odustaju. moram ipak da probam, uvek me lozi takva prica, bez obzira sto znam da cu se razocarati u nekom trenutku.

Link to comment

Eh, koliko se secam, u vreme citanja Girlsa sam jos tu i tamo kupovao Zagore, nisam bio niti blizu connossieura kakav sam sad ^_^

 

Probaj slobodno, ja sam odustao prilicno rano jer nisam mogao da svarim crtez, mozda postaje bolje kasnije.

Link to comment

dobrodosao u klub. samo ne moras da se obuzdavas, transmet se cita u cugu, pa jos jednom, pa onda natenane sveska po sveska, pa tek onda moze pauza od sest meseci pa ponovo.

 

Ej, ali confession time, najiskrenije? Ja čitao prošle godine, i malo mi onako... dated zvuči. Humor je i dalje tu, ali nekako mi je teže da suspendujem nevericu kad moj avatar krene da rejdžuje protiv nepravdi i gluposti i svega ostalog. Ili sam ja ostario ili je ceo svet, trećeg nema.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...