Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Mene nervira sto se Bobi stapici vise ne zovu tako. To su sadasnji Prima stapici, jel? No, svi slani stapici (osim onih sa kikiriki punjenjem) ce za mene uvek biti Bobi stapici.Od ex YU prehrane mi najvise nedostaje Kinder Lada, naravno. Ko god kaze da je Lino Lada ista kao Kinder Lada ima osteceno culo ukusa. Nedostaje mi i Gavriloviceva zimska salama, ali tu se vec mogu naci solidne zamene. Na trecem mestu je sladoled Tiger, najvise sam ga volela od stare ekipe (Leni, Kapri, itd).

Link to comment
Ma nije. Mislim, ok, podseća malo onaj beli deo, ali crni je duplo gori. Jedem linoladu samo zato što je prosto najbliža stvar. Kinder lada živi malo samo još u onom filu u Kinder Bueno i to je sve što je ostalo :(
istine radi, lino lada se proizvodi po apsolutno, u svim detaljima, identičnom receptu, po identičnoj tehnologiji, na maltene istim mašinama i od identičnih sastojaka.ovo je 100% proverena i prava informacija, sa izvora.lino lada je identična rahmetli kinder ladi, samo smo to mi malo porasli. nije više kao u staaara dobra vremena, jel? jbg.
nije bio jedini, bio je i Čipi čips
bravo! zaboravio. a taj bio malo prefinjeniji, sećam se ushićenja kad su izbacli rebrastu varijantu, još krajem osamdesetih.nego bio je i jedan koji sam posebno voleo, Krompi se zvao, u potpuno braon kesici, sa kacrtanim krompirom koji se osmehije i maše. jel se seća neko toga?
jao, tut gut decije pivo
da, tako su ga valjali. ja porasto na njemu.moroni su imali ozbiljno, a potpuno prirodno energetsko piće, još odličnog ukusa. i sjebali se, umesto da se obogate na tome.
Link to comment
Ne, to su bili štapići Sloboda Osijek
I još uvek su, samo je "Sloboda" promenila ime i ponovo se zove "Karolina" kao pre II svetskog rata. Posle svih pretumbacija, od skora je robna marka "Bobi" vlasništvo "Podravke".
Link to comment

Ja sam mislila da su Bobi i Prima isto jer su im pakovanja vrlo slicna, bar koliko se ja secam starog Bobija. Podravkini Bobi stapici imaju plavu kesicu (tako kaze google), koja mi se uopste ne svidja.

Link to comment
lino lada je identična rahmetli kinder ladi, samo smo to mi malo porasli. nije više kao u staaara dobra vremena, jel? jbg.
Izvini, ali nije. Pojeo cudo Kinderlade (imam poprilican set solja kod matorih kao dokaz - onih koje se nisu polomile) i 4-5 teglica Linolade - nije isto. I nema veze sa boljim vremenima, vec sam spomenuo cips a ima jos materijala za prehrambeni YU hejt.
Link to comment

Ako ćemo da krenemo sa kinderladometrijom, bolje da stanemo odmah, jer je na forumu garant niko nije pojeo više od mene.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...