Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Kriziro sam sinoc, stek prazan, pa otvorim neki mirisljavi roze, neko doneo. E onda se setim, Adria Cooler! Slovenacko pice na bazi vina. Reklamirali ga kao veeeliki hit među poslovnim svetom USA i EU :D !Mislim da je bio crveni Tropik i beli Egzotik. Beli nismo nesto u ekipi mnogo cenili, ovaj crveni je bio hit. Miris divota, boja pic_kasto roze, gazirano, ukus osvezavajuci, idi, milina.Navukli smo se u basti SKC-a (samo na ovo), onda provalimo da je mnogo jeftiniji u bivsem C marketu preko puta. Pukli alkosi piju pivo ispred samiske i mi pijemo coolere (maltene).Bese negde izmedju '88 i '90, imao sam od 18-20 godina.Ako je neko ranije spomenuo, pardon. Nadam se da to nisam bio ja :mellow:. Da l' se to u dezeli jos pravi?

Edited by C žeton
Link to comment
Samo za teshke lozace: mleveni cvarci inace u Sloveniji poznati pod imenom "zaseka". Pakovani u konzerve slicne onima u koje Podravka pakuje pashtete i slicno. To ni u najbolje vreme onog Merkatora (pre 20ak+ godina) nije dolazilo u isti (u Beogradu). Stoga je svaki odlazak u Sloveniju mirisao na mlevene cvarke plus hard-core crni ( ili jos bolje "crveni" ) luk... More-less uvek imate jedno 2 metra ukrug 'svog prostora' - svuda osim u autobusu... :) Mlados' - ludos' rekli bi neki...
Засека је била и у цреву као паштета да се купи. Мој тата је увек доносио из Словеније, а ишао је сваке недеље послом једно време.
Link to comment
  • 3 weeks later...
šlag u plastičnoj čaši iz frižidera... možda je bio ledo
a možda somboled + njihov sladoled,takođe u plastičnoj čaši sa poklopcem kao postoljem
Link to comment
  • 1 year later...

e, a onaj baninijev keks/kolach? mora da je pominjao neko vec. onaj shto slichi kakvoj pljeskavici.kako se to zvalo i zashto vishe nema? :cry:

Link to comment
:thumbup: za topic...Izvinite ako je već bilo, ali jako me zanima kako se zvao sok, teška hemija i vrlo ukusan, bistri od narandže, pakovan u čašu od jogurta sa medom (meda as medved) na "poklopcu"? Davio se. :wub:Edit: Krenuo od početka, našao- Zlatne kapi.Još jednom, sorry, pa brišite...1 doprinos temi- "Alpina" osvežavajuće bezalkoholno piće, od nekih trava- valjda. Zelena flaša (idi!), punila apatinska pivara. Nema više. Edited by zorglub
Link to comment
:thumbup: za topic...Izvinite ako je već bilo, ali jako me zanima kako se zvao sok, teška hemija i vrlo ukusan, bistri od narandže, pakovan u čašu od jogurta sa medom (meda as medved) na "poklopcu"? Davio se. :wub:Edit: Krenuo od početka, našao- Zlatne kapi.Još jednom, sorry, pa brišite...1 doprinos temi- "Alpina" osvežavajuće bezalkoholno piće, od nekih trava- valjda. Zelena flaša (idi!), punila apatinska pivara. Nema više.
Alpine je do pre par godina bilo cak i u Maxiju ispod Beogradjanke. doduse, mozda je nestala u medjuvremenu. leti je fino osvezavala, a dodatni + je bilo oh so 80s pakovanje u litarskoj staklenci
Link to comment
e, a onaj baninijev keks/kolach? mora da je pominjao neko vec. onaj shto slichi kakvoj pljeskavici.kako se to zvalo i zashto vishe nema? :cry:
ako mislis na ono okruglo, pa punjeno nekom smesom orasi+dzem - "slatki oblaci"i ja se pitam zasto nemasecam se samo da te banini proizvode reklamirala marta keler, pevuseci prigodan tekst, na melodiju plavog orkestra :mellow:
Link to comment
Tako? Dva parceta patispana i izmedju pekmez od crvenog?
jok. prelistao sam kasnije. tamni vragolani valjda..
ako mislis na ono okruglo, pa punjeno nekom smesom orasi+dzem - "slatki oblaci"i ja se pitam zasto nemasecam se samo da te banini proizvode reklamirala marta keler, pevuseci prigodan tekst, na melodiju plavog orkestra :mellow:
uh sad sam zbunjen. marta keler me zbunila. trebalo bi da je to to . ja se secam ko da su pravljene nekakve pljeskavice od uniformne smese braonske. nisam sad siguran za punjenje.dal je imalo neku jeftinu providnu ambalazzu ... mada i zzuta boja mi treperi .. Edited by nisam ja
Link to comment

Причали ми неки упућени Кикинђани да је "Банини" престао да их производи јер нису били рентабилни, тј. "били су сувише квалитетни за своју цену". Иначе, ови "Слатки облаци" били су пуњени бадемом.

Link to comment
e koja pashteta je bila al sam gladan, ....., mmmmmm njam njam !
za taj song je kružio vic da je to - himna radničke klase. :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...