Jump to content
IGNORED

poezija za decu


gospa buba

Recommended Posts

vladisav petković disPIJANSTVO Ne marim da pijem, al` sam pijan često. U graji, bez druga, sam, kraj pune čaše. Zaboravim zemlju, zaboravim mesto Na kome se jadi i poroci zbraše. Ne marim da pijem. Al` kad priđe tako Svet mojih radosti, umoren, i moli Za mir, za spasenje, za smrt ili pak`o, Ja se svemu smejem pa me sve i boli. I pritisne očaj, sam, bez moje volje, Ceo jedan život, i njime se kreće; Uzvik ga prolama: "Neće biti bolje, Nikad, nikad bolje, nikad biti neće." I ja žalim sebe. Meni nije dano, Da ja imam zemlju bez ubogih ljudi, Oči plave, tople kao leto rano, Život u svetlosti bez mraka i studi. I želeći da se zaklonim od srama, Pijem, i zaželim da sam pijan dovek; Tad ne vidim porok, društvo gde je čama, Tad ne vidim ni stid što sam i ja čovek.

Link to comment
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • le petit nicolas

    16

  • gospa buba

    13

  • ZerrorR

    5

  • Morgenrot

    4

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Dete i baka - J J ZmajBako, stara bako - babuščice milaJesi l' i ti kadgod mala, mlada bila?Jesi l' mogla kadgod ispraviti leđa?Je l' i tvoja kosa bila kadgod smeđa?Je l' i tvoja halja bila kadgod kratka?Je l' i tebe kogod zvao: "Dušo moja slatka?"Je l' i tebi kogod kadgod 'vaku lutku dao?Valjda se skrhala, pa ti je sad žao?- Ta zar mora, bako, ostareti svako?Hoću l' i ja, bako, ostareti tako?Moram li zar i ja biti tako seda?Tako smežurana, zgurena i bleda?Pa zar tome nema baš nikakva leka?- Zar se to ne može živeti doveka?

Link to comment
  • 2 weeks later...

ZAŠTO POSTOJE MIŠEVI Kad ne bude krave – neće biti mleka... Neka, neka, može i bez mleka! Kad ne bude mleka – neće biti sira... I bez sira može da se bira! Kad ne bude sira – neće biti miša!... Pašće kiša i kad nema miša! Kad ne bude miša – neće biti mačke... Neće biti, neće biti mačke!... Prvoj mački rečeno je redom: background imageutorkom i sredom spavaćeš pod gredom. Četvrtkom u šupi; nedeljom u rerni... Ko bajagi spavaj, ko bajagi hrči... A kad miš protrči, onaj mišić grao, i kad bude sira krao – ti vikni: mrnjaooo! To je prva mačka rekla drugoj mački, kad su sredom spavale pod gredom. Tu je vest mačka pet rekla mački šest. To je mačka osam rekla mački devet, kad su jednom pobegle pod krevet. I te su se tačke držale sve mačke: od mačkine mačke mačke do današnje mačke. Zbog toga je vrlo važno: da nam krave budu zdrave, da od mleka sir naprave, da miš sivi sira krade – da i mačke rade, da i mačke nešto važno, nešto važno rade! Poštovana deco

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...