Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Nadam se da su u pitanju samo izuzeci koji daleko odskaču od proseka, jer ako su svi veoma sposobni kao što kažeš onda bih voleo da mi neko objasni kako su se pored sve te sposobnosti naše policije bugarski državljani sa prebivalištem u Srbiji odvalili od kinte na karticama i bankomatima, slovenački na prevaru odneli milione evra a hrvatski pokupili zlatne zube i lančiće od polovine populacije. Promakle su im i namere onih Litvanaca što su proizvodna sredstva vredna desetine miliona evra odneli iz zemlje ali su zato Wilsona i njegovu biciklističku družinu na keca provalili i efikasno delovali. Za medalju, realno.
kontas da su mito i korupcija nepoznati pojmovi za nase pandure? verujem da su pokusali i sa sajmonom da se dogovore. Edited by ToniAdams
Link to comment
kontas da su mito i korupcija nepoznati pojmovi za nase pandure? verujem da su pokusali i sa sajmonom da se dogovore.
Možda bi neki pravnik mogao da nam kaže da li otvaranje firme od strane ino državljanina koji nema radnu dozvolu automatski povlači uskraćivanje boravka i dvogodišnju zabranu ulaska u zemlju.Pa ako je tako, kako to da ga u APR-u nisu odbili? Mislim, ako je upisao sebe kao odgovorno lice morali su mu tražiti državljanstvo/prebivalište/radnu dozvolu... Kako je uopšte uspeo da otvori firmu, ako je time prekršio zakon o strancima?Nekako mi se čini da taj zakon ostavlja dosta prostora za proizvoljna tumačenja ili češanje međunožja, a policija se u ovom slučaju iz nekog čudnog razloga opredelila za ono prvo iako joj je mnogo milije i srcu draže da radi ono drugo. A taj čudan razlog, doima se, ima veze sa domašajem fašističkih pipaka u zemlji Srbiji.
Link to comment

to mi uopste nije jasno, buduci da sam prisustvovao otvaranju firme od strane rumunskog drzavljanina.taj lik se pojavio u srbiji jedan jedini put, samo da ispotpisuje sta treba. i to je sve bilo savrseno legalica.e sad, moguce da je dozvoljeno iz inozemstva drzati firmu ovde, pa je u tom smislu nemoguce uci kao turista.nemam pojma, nagadjam samo.edit: nije mi jasno zasto je sajmon negirao na konfi da je otvorio to cudo, odnosno da je radio ovde.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Meni nikako nije jasno kako drzava dozvoli strancu da otvori firmu, a posle ga protera zbog te iste firme. nesto sumnjam da ja mogu da odem u Belgiju i tamo otvorim firmu, samo sa srpskim pasosem, bez radne dozvole i stalnog boravista.

Link to comment
to mi uopste nije jasno, buduci da sam prisustvovao otvaranju firme od strane rumunskog drzavljanina.taj lik se pojavio u srbiji jedan jedini put, samo da ispotpisuje sta treba. i to je sve bilo savrseno legalica.e sad, moguce da je dozvoljeno iz inozemstva drzati firmu ovde, pa je u tom smislu nemoguce uci kao turista.nemam pojma, nagadjam samo.edit: nije mi jasno zasto je sajmon negirao na konfi da je otvorio to cudo, odnosno da je radio ovde.
Nije negirao da je otvorio, već da je u njemu bio zaposlen.
Link to comment

Pa kako nije relevantno? Zar nismo konstatovali da nije protivzakotnio biti vlasnik firme u Srbiji iako si stranac, ali da jeste protivzkonito biti zaposlen sa turističkom vizom?

Link to comment

pa lako. ne moze ni vlasnik da boravi duze od nekog perioda kao turista.hteli su ovog munrua cak meni na gajbu, u slucaju potrebe, da prijave, satro da zivi kod mene.de su sad pravnici kad ih treba da ne glupetamo.eto vam, a oterali ste urosa :thumbd:

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...