Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Da je samo zgrada, nego i troje poginulo.
Bio sinoc do grada i taman krenuo doma. Kad vatrogasci projurise pored nas, sve sa svjetlima i sirenama. I bas komentarisemo, sta je sad bilo? Kad dodjem doma, vidim na TVNS, gori Putnik, tad i napisah to gore, a jos se nije znalo za nastradale.905303938475fa590b5b0d289939051.jpg
Link to comment

Da, to su javili tek ujutro, kad su sveli tragičan bilans. Ja sam bio tamo tek danas popodne. Spolja na prvi pogled ne izgleda tako strašno, a ulaz je još bio blokiran onim policijskim trakama.

Link to comment

Dvadesetog Dvanaestog u Novom Sadu sviraju „Veliki prezir“ (Lazino Tele@9PM), a verovatno negde nakon njih (pošto računam da će oba koncerta gotovo sigurno podjednako kasniti) nastupa i subotički bend „Pionir 10“ (Crna Kuća@10.30PM) te će stoga to veče predstavljati verovatno jedan od najlepših trenutaka u odlazećoj godini...

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

novi sad, miran grad. bilo nekad. ovo na bulevaru je bilo u flying dutchmanu, koliko sam uspeo da vidim u pinkovom dnevniku.

PUCNJAVA I TUČA 17.12.2007.17:17 - Najmanje dve osobe su povređene, od kojih jedna teže, u pucnjavi na Bulevaru oslobođenja kod broja 54. Sukob je počeo u obližnjem kafiću između dve grupe mladića i nastavljen pucnjavom u kojoj je ispaljeno nekoliko revolverskih hitaca, saznaje TV "Panonija".Policija je privela dve osobe, a jedan od povređenih, sa tri prostrelne rane, prevezen je u Klinički centar Vojvodine. Ostali učesnici sukoba su pobegli i za njima se intenzivno traga.U sveopštoj tuči koja se u noći između subote i nedelje dogodila u klubu "Kontrast" teško su povređeni Bojan Č. (1987) i Nemanja Đ. (1984) koji su zadržani na Neurohirurgiji novosadskog Kliničkog centra.Prema rečima načelnika Urgentne hirurgije Zorana Đermanova, mladići nisu u životnoj opasnosti. On je naveo da je na Urgentnoj hirurgiji zbrinuto još 12 osoba, jedna je upućena na Kliniku za uho grlo i nos, druga na Kliniku za očne bolesti, dok je deset osoba nakon ukazane pomoći pušteno kući.Kako piše Dnevnik, tuča je izbila oko četiri sata ujutro, u njoj su učestvovali skoro svi gosti. Lokal je potpuno demoliran, bacane su čak i baklje, a u obračunu su stradale i devojke. (021)
Link to comment

Kontrast je ranije bio manje-vise OK, dok je bio techno klub. Bio sam nekoliko puta u nekim ludim vecerima. Sad ga je preuzela neka druga ekipa, pa je vec vise od godinu dana narodnjacko mjesto. Inace je bio i zapaljen, i bomba ispred njega, sad i ova masovna tuca. Pa onda kad je kazem Miralemu da su turbo-folk soundtrack zlocina, on me napadne, a evo, kus bolji dokaz od Kontrasta.

Link to comment

Ma to je bio soundtrack naših ratova uopšte. Kad je krajem osamdesetih krenula pomama za tim, krenulo je i ...Sećam se da je početkom osamdesetih u novosadskoj srednjoj školi u koju sam išao bila sramota to slušati. Čak i da je neko to činio, ne verujem da bi priznao i pod najvećim mukama.

Link to comment

kakva novinarska bravura!!!"Osim učesnika revolveraškog obračuna, niko od prisutnih nije doveden u neposrednu opasnost usled velikog broja ispaljenih hitaca. Samo je jedan zalutali metak završio u torti koja je u izlogu kafića čekala da bude pojedena. Kako smo saznali od radnika tog ugostiteljskog objekta, reč je o voćnoj torti s bananama, a posle kobnog hica nesrećna ranjena torta morala je biti bačena."gradjanski

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...