Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Longlegs je Neonov film, oni su novi A24 :fantom: Ima jedna jedina riba i katatonicno nikakva je. Inace, stize uskoro na trafike, 23. avgusta.

 

Elem, Maxxxine mi je upadljivo najslabiji deo Vestove trilogije. Prva polovina jos i okej vozi, ali posle film skrene u bezvezni, predvidivi smer i mlaki antiklimaticni kraj. Ako nista drugo, zanimljivo je bilo videti Kevina Bejkona pustenog s lanca u atipicnoj ulozi, iako je njegov lik prilicno besmislen. Ok, i onaj stikla-jaja setpis je bio efektan :sleep:

 

Valjda Alien: Romulus isporuci, prve kritike obecavaju, od danas je u bioskopima :)

Edited by FPLS
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

Gledao i ja Longlegs u bioskopu, zadovoljan sam. Prilično je creepy, dobra atmosfera, krvavi krešendo kao šlag na tortu. Sasvim ok.

 

overio sam posle i prvog osgooda koji mi baš dugo stoji na hardu. oz perkins je definitivno moj čovek. old school horror, sporost, atmosfera i šta je jump scare. preporuke za blackcoat's daughter ko nije gledao :thumbup:

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

E da ako je A24 nije bitno jer ta sranja više ne gle dam

 

Htedoh ovo odavno da napišem, ali nisam želeo nikoga da povredim jer znam da imaju dosta fanova, mislim da bi najbolji opis za njihov opus bio spolja gladac, unutra jadac.

 

 

Mada i ćorava koka ponekad ubode zrno, Ex Machina je, na primer, bio odličan film.

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, Jeremija said:

 

Htedoh ovo odavno da napišem, ali nisam želeo nikoga da povredim

 

ma opušteno, pišu to hipsteri ovde godinama iako očigledno ni jedna produkcija ne izbacuje zanimljivije stvari u globalu

 

naviklo se

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 15. 8. 2024. at 13:16, Pokojni Ruxin said:

 

ma opušteno, pišu to hipsteri ovde godinama iako očigledno ni jedna produkcija ne izbacuje zanimljivije stvari u globalu

 

naviklo se

Ovo sve A24 filmovi, i vama to ne valja? Tu ima barem desetak vrlo dobrih - odličnih filmova. Ljudi po običaju preteruju na PPP.

 

Longlest je prilično dobar, zavredjuje hajp. Kakve su sve gluposti hajpovane zadnjih godina Longlegs je super.

 

Sa druge strane Maxxxine se totalno raspadne u zadnjoj trećini. Čovek se totalno trudio da dočara osamdesete, da je na kraju uspeo da napravi tipičan ispod prosečni akcioni - horor hibrid film iz osamdesetih.

  • +1 1
Link to comment

Longlegs

Opasno sam bio nahajpovan nako trejlera..ali meh.Imam utisak da je Perkins ovaj scenario pisao bukvalno pocecu sa tom nekom "klasicnom"premisom pa kud me odvede,da bi na kraju ispalo totalno glupa i klise radnja.Takodje vizuelno jeste veoma dobar,ali je prosto neorginalno..imam utisak da bi neki studenti isto ovo postigli.Taj 90s estetika je nekako vestacka.Razumem da je ovo verovatno neki omaz Twin Peksu,Jaganjcima..ali je to samo ostalo na vizuelnom delu.Nedovoljno je samo da izgleda kao 90s.Kao da sam gledao spoj slika sa Pinteresta.Takodje ne znam kakav je to trend da glavni likovi budu mutavi,cudnjikavi..boze me oprosti kao da su autisticni.Imam utisak da tako zele da se podvuku ljudima koji se osecaju "odbaceno"usamljenicima...kao da je kul da lik tako izgleda.Sto se tice Kejdza,u jednom momentu mi je sjajan u drugom kao da glumi samog sebe.Mislim da to nije problem sa njim,vec kako je lik napisan.Takodje mislim da je previse iskarikiran,nekako nisam mogao da lik Longlegsa shvatim ozbiljno.Ispade na kraju da je od svega najbolji bio trejler.Od mene max 6.3

Link to comment
On 15. 8. 2024. at 12:39, Jeremija said:

 

Htedoh ovo odavno da napišem, ali nisam želeo nikoga da povredim jer znam da imaju dosta fanova, mislim da bi najbolji opis za njihov opus bio spolja gladac, unutra jadac.

 

 

Mada i ćorava koka ponekad ubode zrno, Ex Machina je, na primer, bio odličan film.

Ma imaju oni fenomenalnih filmova, ex mašhina, svetionik, vvitch, pa onda green room i blue ruin, pa dramice tipa Florida Project I Red Rocket, pa ovog glejzera sad, ali najnahajpovaniji filmovi su im najgori, tipa midsamer, ove sad lezbače bilderke, ili ceo taj xxx univerzum, ili nedaj boze heridariti

  • Tužno 1
Link to comment

po čemu je love lies bleeding nahajpovaniji od svetionika? ili ari aster od veštice?

 

nemoj biti mindless hater i propuštati najzanimljiviju produkciju jer si poseban :fantom:  naravno da ti neće sve leći podjednako dobro, ne leži mi meni, ali koliko bi bilo glupo otpisati unapred jer je a24

Link to comment
33 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

po čemu je love lies bleeding nahajpovaniji od svetionika? ili ari aster od veštice?

 

nemoj biti mindless hater i propuštati najzanimljiviju produkciju jer si poseban :fantom:  naravno da ti neće sve leći podjednako dobro, ne leži mi meni, ali koliko bi bilo glupo otpisati unapred jer je a24

Ma dobro, jasno je da se zajebavam glede propuštanja, vidiš da sam ih sve pogledao dosad.

 

A hajpovaniji su po kritikama i par vas hipstera sa foruma raznih.

 

30 minutes ago, Milošica said:

Jel da gledam Salo?

Ako voliš krupnjače

 

 

Link to comment
51 minutes ago, ToniAdams said:

A hajpovaniji su po kritikama i par vas hipstera sa foruma raznih.


nah, to možda ako gledaš rotten tomatoes koji ima jako glup algoritam. metacritic preciznije odražava kritički konsenzus, a tamo je recimo midsommar potcenjen sa 72/100, a vveštica blago precenjena sa 84/100 :sleep:

 

1 hour ago, Milošica said:

Jel da gledam Salo?

 

ako si edgelord

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...