Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Wolf Creek 2 je remek-delo od filma, doduše za "okorele" ljubitelje horora više akciona komedija nego bilo šta drugo...

 

Wolf Creek je ipak bliže konvencionalnom hororu, nešto kao Hitcher za Ozije...

Link to comment

Baš to, prvi je hororčina po svim pravilima. Nastavak je kao da ga je radio neko sa FDUa ko je i dalje u onoj fazi u kojoj u svaki film moraju po svaku cenu da se ubace treš detalji.

Link to comment
3 hours ago, Jeremija said:

Wolf Creek 2 je remek-delo od filma, doduše za "okorele" ljubitelje horora više akciona komedija nego bilo šta drugo...

 

Wolf Creek je ipak bliže konvencionalnom hororu, nešto kao Hitcher za Ozije...

 

I meni je drugi bolji. Prvi menje- više običan horor, drugi ludilo. Treba da izađe i treći.

Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

 

I meni je drugi bolji. Prvi menje- više običan horor, drugi ludilo. Treba da izađe i treći.

 

 

Strašan je Jarratt u drugom, baš strašan, da je za ovakav film moguće dobiti Oskara...   :ziga:

 

Inače, dobro si odabrao reč "ludilo", fantastično je koncipiran na nekom mikro-nivou, od sukoba sa korumpiranim policajcima do neočekivanog kraja, preko odabira muzike... Znam za seriju, bila je na Pickboxu jedno vreme ali nisam stigao da je pogledam, mislim da tu Mick Taylor nije bio protagonista (antagonista) već je samo imao par camea, ali nisam gledao, tako da nisam siguran...

 

Jedva čekam treći.

  • +1 1
Link to comment

odgledao.staznam, vecina stvari u filmu je bas kako treba, ali nekako mi se malo raspadne od momenta

Spoiler

kad ove dve pobegnu.

onaj momenat sa guranjem kola u provaliju mi je jedan od najglupljih momenata koje pamtim. wtf, em imas celo prostranstvo po kom mozes da bezis, em ga vidimo u retrovizoru a onda njih dve volsebno dobijaju par minuta vremena da jedino prevozno sredstvo gurnu sa litice. 

morao mi je taj momenat propalog bekstva biti bolje napisan.

 

vizuelno dojaja, gluma dojaja, lokacije dojaja.

ipak mi je, od ozi horora, the loved ones za klasu ipo do dve bolji.

Link to comment
Spoiler

U drugom delu tih momenata ima još više i mnogo su gori. Razumem da turiste treba predstaviti kao smotane budale, ali preterali su. Zato mi je prvi deo bolji.

 

  • +1 1
Link to comment
On 5.10.2021. at 20:42, Jeremija said:

Znam za seriju, bila je na Pickboxu jedno vreme ali nisam stigao da je pogledam, mislim da tu Mick Taylor nije bio protagonista (antagonista) već je samo imao par camea, ali nisam gledao, tako da nisam siguran...

Malopre sam završio obe sezone, imaju svega po 6 epizoda pa brzo ide.

 

Da, Mick se ne pojavljuje toliko često u prvoj sezoni i to mi je baš falilo. Imamo jako dobru glavnu glumicu i western stmosferu, fino to funkcioniše ali ja nisam baš oduševljen. U najmanju ruku je solidna sezona, može da se gleda. Ali zato je u drugoj sezoni Mick sve vreme prisutan dok lovi 13oro turista. Nisu toliko smotani kao u drugom delu, likovi su šareni i prilično dobro razrađeni pa ima iznenađenja do samog kraja. Meni mnogo bolja sezona od prve, da ne pišem baš sve razloge. Znači, prvi deo filma i druga sezona.

 

E da - u sezonama su odvojene priče pa može odmah da se gleda druga, iako je u prvoj sezoni prikazan Mickov život i priključenija. 

 

Edited by ragasto
Link to comment
On 5.10.2021. at 21:11, ToniAdams said:

gledajte the loved ones ako niste. prava ozi bolestina.

 

mrzim kad toni ima dobar ukus, ali to se srećom dovoljno retko dešava :fantom:

 

jebote koliko je glup malignant, klanjam se do poda džejmu vanu na hrabrosti da snimi ovo :lolol:

  • Wub 1
Link to comment
39 minutes ago, ragasto said:

Malopre sam završio obe sezone, imaju svega po 6 epizoda pa brzo ide.

 

Da, Mick se ne pojavljuje toliko često u prvoj sezoni i to mi je baš falilo. Imamo jako dobru glavnu glumicu i western stmosferu, fino to funkcioniše ali ja nisam baš oduševljen. U najmanju ruku je solidna sezona, može da se gleda. Ali zato je u drugoj sezoni Mick sve vreme prisutan dok lovi 13oro turista. Nisu toliko smotani kao u drugom delu, likovi su šareni i prilično dobro razrađeni pa ima iznenađenja do samog kraja. Meni mnogo bolja sezona od prve, da ne pišem baš sve razloge. Znači, prvi deo filma i druga sezona.

 

E da - u sezonama su odvojene priče pa može odmah da se gleda druga, iako je u prvoj sezoni prikazan Mickov život i priključenija. 

 

 

 

Naleteh ovih dana na ovaj isečak iz serije, valjda će se uskoro ponovo vratiti u video klub...

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...