Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

anything for jackson

vrlo solidno. zanimljiva ideja sprovedena uz solidno ludila, spuki momenata, cak i malo humora. stop za hipstere i one kojima su razne supernatural karakondzule "nerealni i prenategnuti", a preporuka za praaaave horor fenove.

Edited by Nikodije
Link to comment

srećom nisam horor fan, horore gledam istim ovim stručnjačkim okom ko i sve ostale žanrove :fantom:

 

ovaj vaš the empty man je zanimljiv. ne u smislu zabavan, daleko bilo da mi ovde gledamo nešto zabavno, nego zanimljiv u propali eksperiment a ja ozbiljan kritičar smislu. cenim ambiciju, sa boljim castingom i jedno 40 min manje moglo je to biti vrlo upečatljivo. ovako nam makar ostaje prolog duplo bolji od samog filma. kraj je retardiran naravno, ali ja sam i onako all about journey pa mogu da živim sa tim :sleep:

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Da malo oživimo ovu temu, gledajući ocene na IMDB-u i RT-u, pitam se jesam li jedini kome se Dr Sleep ( https://www.imdb.com/title/tt5606664/ ) uopšte nije svideo?

 

Skoro nikad nije dobra ideja praviti nastavak jednog remek dela kao što je bio Kubrick-ov Shining, pogotovo kad se to isto delo pripremalo pola decenije, ali u slučaju Dr Sleepa, čak i kad bi se sve to zanemarilo, i film posmatrao kao samostalno ostvarenje, opet bi se moglo naći puno mana.

 

Sleep je, jednostavno, dosadan, i ne ostvaruje konekciju sa karakterima, niti potrebnu atmosferu da bi se ovako nešto moglo nazvati hororom. Glumci nisu loši, ali scenario u kome se kreću ne omogućava im ama baš ništa nego da bauljaju kroz svoje unapred zacrtane uloge. Povratak u OverlookHotel je pogotovo nepotreban i jadan, i inače, demistifikacija nekih elemenata iz prvog filma je uradjena bezvezno, da bezveznije nije moglo, bukvalno definicija onog engleskog "lame".

 

Mogao bih, ali neću da dužim dalje, ovo je abominacija na nivou, recimo, treće sezone Milenijuma.

  • +1 1
Link to comment
On 17.4.2021. at 23:20, Jeremija said:

Da malo oživimo ovu temu, gledajući ocene na IMDB-u i RT-u, pitam se jesam li jedini kome se Dr Sleep ( https://www.imdb.com/title/tt5606664/ ) uopšte nije svideo?

 

Skoro nikad nije dobra ideja praviti nastavak jednog remek dela kao što je bio Kubrick-ov Shining, pogotovo kad se to isto delo pripremalo pola decenije, ali u slučaju Dr Sleepa, čak i kad bi se sve to zanemarilo, i film posmatrao kao samostalno ostvarenje, opet bi se moglo naći puno mana.

 

Sleep je, jednostavno, dosadan, i ne ostvaruje konekciju sa karakterima, niti potrebnu atmosferu da bi se ovako nešto moglo nazvati hororom. Glumci nisu loši, ali scenario u kome se kreću ne omogućava im ama baš ništa nego da bauljaju kroz svoje unapred zacrtane uloge. Povratak u OverlookHotel je pogotovo nepotreban i jadan, i inače, demistifikacija nekih elemenata iz prvog filma je uradjena bezvezno, da bezveznije nije moglo, bukvalno definicija onog engleskog "lame".

 

Mogao bih, ali neću da dužim dalje, ovo je abominacija na nivou, recimo, treće sezone Milenijuma.

normalno, to je zato sto se dopao kingu. 

  • +1 1
Link to comment

King i dalje mrzi Kjubrika i misli da je ona mini serija iz 1997 najbolja adaptacija knjige, tako da (nažalost) nema neke logičke inkonzistentnosti... 

 

 

 

E, sad kad sam već tu, da preporučim jedan film,

 

 

Spoiler

nisam siguran da bih ga karakterisao kao horor, ali triler svakako jeste

 

 

i to sasvim OK - https://www.imdb.com/title/tt6079516/

 

 

 

 

Solidan mali filmić od koga (pre početka gledanja) nisam ama baš ništa očekivao.

Link to comment

Nisu stvari tako jednostavne, kritika uglavnom misli da je problem (izmedju Kjubrika i Kinga) nastao zbog Stenlijevog odbijanja da prihvati Kingove savete ili zbog toga što se nije striktno držalo knjige, medjutim, koliko sam ja ukapirao iz onoga što sam čitao, problem je što je King utripovao da je stvorio remek delo koje upozorava na opasnosti alkoholizma i korelaciju sa nasiljem u porodici (kao da takvih dela nema na milione), i bio je (i ostao) šokiran kad je Kjubrik uzeo njegovu knjigu i pretvorio je u nešto sasvim drugo.

 

  • +1 2
Link to comment

ako cemo iskreno, kingov literarni opus je na nivou nindja romana (lesli eldridze), tako da king moze da roni suza zahvalnice svaki put kada neko spomene film i da je radjen po njegovom romanu.

Link to comment
14 minutes ago, ragasto said:

Ograđujem se i ja pošto nisam čitao roman i ne znam da li ta scena postoji u knjizi. Inače, ovo verovatno i jeste jedini dostojanstveni način da se napravi nastavak tako velikog filma, meni je sasvim dobar. 

 

+1

 

Flanagan je ispostovao i Kubricka i Kinga. Ja sam gledao director's cut od skoro 3 sata i sve je lepo poslozio..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...