Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

1 hour ago, Zabalujev said:

Ma OK, zajebo se istraživački novinar, nije to sad bitno... :D

Ono što je bitno je da je s time hteo da Bobana napadne sa istom argumentacijom kojom ovi pokajnici iz evro-vučić-lojalne opozicije (Čeda, Ostojić i ta Pink ekipa) nastupaju: pa jes Vučić, al gledaj šta smo mi radili, pođimo od sebe, eto kod vas na univerzitetu nije sjajno stanje, pa što ne sredite tamo prvo... Jebotepatak, kako uopšte porediš stanje na univerzitetu sa državnim terorom? 

Kako god bilo, na kraju je ispala i neka pristojna rasprava.

 

Ma, tu glupost o pokvarenom, glupom i slabom narodu zbog cije nedovoljnosti je aboliran svaki politicar je Gagi Jovanovic odavno pretvorio u meme. To su kafanski stavovi, pozeraj, onaj rad kad neko ispali opste mesto a onda se svi za stolom ucute i pijano klimnu glavom. "Uzeire jasta, e moj Momo, svasta", a onda zajednicki pogled u daljinu. To je jedan od klasicnih metoda ubijanja rasprave kad zapravo nemas sta da kazes a rado bi se istakao u okruzenju ljudi koji govore vrlo precizno jer znaju o cemu govore. Sloba je sad direktor necega pa oseca da mora malo da rasiri perje, to je postalo normalno kod nas gde ljudi najcesce ne govore iz glave vec iz pozicije/uloge. Nekad mi je to cak bilo donekle i simpaticno kao fenomen, sto sam stariji sve mi vise ide na kurac.

Link to comment
4 hours ago, Milošica said:

Georgiev kakav god da je i čiji god da je,sinoć je bio u pravu za većinu stvari.

 

Nisam gledao celu emisiju, gledao sam do prve pauze za reklame, ali ono sto sam gledao ne da nije bio u pravu ni oko cega vec je bukvalno sve sto je rekao bilo ili pogresno ili povrsno, uopsteno i arbitrarno. On se predstavlja kao istrazivacki novinar, trebalo bi da zna da ta fraza opisuje novinare ciji je finalni proizvod analiticki obradjen materijal koji je prethodno istrazen i dokumentovan. Priznacu da je zvucalo ubedljivo za nekog ko se ne bavi analizom drustvenih trendova i politickih sistema ali ta ubedljivost je proizlazila iz njegovog govora tela i detinje ubedjenosti u gluposti koje je pricao. Iza sveg tog pozeraja, na zalost, nije postojao nikakav sadrzaj vredan paznje.

 

Nemam nista protiv Slobe, cak mi je u neku ruku i simpatican onoliko koliko mi je simpatican svako ko se opire ovoj vlasti na bilo koji nacin, samo sam malo umoran od toga da bitne pozicije na ovoj "nasoj" strani zauzimaju ljudi koji nece cak ni da se potrude da nesto objasne jer misle da su ili oni isuvise pametni ili su drugi ljudi isuvise glupi da bi njihova kognitivna kraljevska velicanstva trosila vreme na to. Odmah nakon "Utiska nedelje" odgledao sam konacno celu onu sada vec cuvenu debatu izmedju Zizeka i Dzordana Pitersona. Uz sve razumne ograde vezane za obrazovanje i autoritet Georgijeva u odnosu na tu dvojicu naucnika, preporucujem je svakom ko zeli da razume kako se vodi ozbiljna javna debata i koji nivo odgovornosti je neophodan da bi se iznosile konacne tvrdnje o nekom fenomenu. Naravno, ne ocekujem u ovakvom formatu i od ovakvih sagovornika istu vrstu analiticnosti i sinteticnosti ali osnovni je red da ako se iznese teza da nesto = X onda se i objasni zasto je X i kakve su implikacije toga sto je X. To je neki minimum koji recenica treba da ima. Ovako svako od nas moze da zakljuci sta god hoce a da mi ne znamo ni kako je to zakljucio, ni zasto je zakljucio bas to a ne nesto drugo, ni kakve su za slusaoce posledice toga sto je zakljucio.

Edited by harper
Link to comment
1 hour ago, harper said:

Odmah nakon "Utiska nedelje" odgledao sam konacno celu onu sada vec cuvenu debatu izmedju Zizeka i Dzordana Pitersona. Uz sve razumne ograde vezane za obrazovanje i autoritet Georgijeva u odnosu na tu dvojicu naucnika, preporucujem je svakom ko zeli da razume kako se vodi ozbiljna javna debata i koji nivo odgovornosti je neophodan da bi se iznosile konacne tvrdnje o nekom fenomenu.

 

Misliš na deo kad Žižek kaže da on baš i nije marksista i da mu je bliži Hegel ili deo na kraju kad pita Pitersona gde su ti profesori marksisti jer on ne zna nijednoga?

Konačne tvrdnje....

Link to comment
3 minutes ago, Cyan said:

 

Misliš na deo kad Žižek kaže da on baš i nije marksista i da mu je bliži Hegel ili deo na kraju kad pita Pitersona gde su ti profesori marksisti jer on ne zna nijednoga?

Konačne tvrdnje....

 

To je nebitan anegdotalni deo rasprave, nema veze sa fenomenima o kojima su raspravljali. I tacno je da Piterson nije mogao da navede nijedno relevantno ime (Zizek je naveo dvojicu koji nemaju direktne veze sa Pitersonovim tvrdnjama ali su deklarisani marksisti) vec se izvadio na nekakvo istrazivanje koje tvrdi da 20% profesora na US univerzitetima imaju jak levicarski identitet.

 

Uzgred, Zizek po mom sudu nikada i nije bio marksista, bar ne dosledan. Vise je bio lakanovac u vecem delu karijere. A sada najvise zapravo i jeste hegelovac, to dolazi s godinama. Kad omatoris svakako te cekaju vrata na kojima pise Hegel, Platon, Aristotel ili Nice, nozda Hjum/Kant, pa koja od njih otvoris. Cim krenes da brojis sitno sve ostalo pocne da predstavlja preveliki luksuz.:laugh:

Link to comment

Mozda bi zanimljivije gledati raspravu Slobe Georgijeva i Jordana Petersona na temu marksizma, mada sumnjam da je Sloba tu toliko nepotkovan kao doktor jastog.

Link to comment

Pre za Newsmax Adria, Bila bi to svetska ekskluziva.

Mada, pošto je Psiho izduvao za Trampa (kako javlja NYT) "najaća" bi bila izjava Trampa za Newsmax.

Iskreno, sumnjam u obe stvari, ali je realno očekivati ovog ambasadora što obilazi kafane u "Pregledu dana".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...