Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Au, kakv tragičan život. Valjda se sada odmorio.

 

Poslednje što sam ga gledala u pozorištu su Pozorišne iluzije. Sve je iluzija, život je san. :cry:

Edited by Arkadija
  • +1 3
Link to comment
19 minutes ago, gsb said:

Boze, gledala sam ga u Hrvatskom Faustu pre 40 godina. Kako je bio lep. Jedina osoba ciji sam autogram jurila ko siparica.


Moja dobra drugarica dobila vaspitnu od mame na izvodjenju predstave Macka na usijanom, limenom krovu, gde je igrao Brika. Sa Snezanom Bogdanovic, kraj osamdesetih ili pocetak devedestih. Sedela u prvom redu, malo joj nos nije izasao na binu.

 

Neka mu je laka zemlja, odmorio se. Izuzetan glumac.

Edited by Moonwalker
  • Wub 1
Link to comment
30 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

veliki glumac, i tragičan život

večna ti slava žarko

:cry:

 

Izuzetno talentovana osoba. I kao glumac, i kao pisac, a bogami i kao slikar. Iako ga nisam upoznao (a voleo bih da jesam), posle procitanih knjiga kao da sam sve vreme bio s njim. Retko ko se tako potpuno ogoli, ali verujem da mu je to samo pomoglo da pregura teske dane..

 

Jedan odlomak iz njegove knjige:

 

"Mrtvi su uvek bolji, jer im smrt daje misticnu moc prilagodjavanja onom iz cega mi ne nalazimo izlaz. Zato uvek kazemo: "E da je ziv, taj bi to i to uradio". Mozda i ne bi, ali mu je donela savrsenu "izvinjotinu" koja ga svugde moze uturiti i nicim vise isprljati. Zato je tesko zivima. Mrtvi su na vreme mrtvi, pa ne moraju da se pate sa nasim problemima, vec samo nadmocno i cinicno gledaju sa starih fotografija kao da sve ovo znaju i sta bi sad trebalo uraditi, ali eto imaju taj ugovor sa smrcu koji im je odlican izgovor da su vec angazovani na drugom projektu, pa su im ruke, je li, malo vezane. Termini im se preklapaju. I nista vise ne moraju. Mogu samo da nam se smeju.

 

A dok su bili zivi, bili su da se ne lazemo jednako zateceni zivotom, kao mi sada, i ustrucavali se pred njim."
  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 4
Link to comment

Au, kako sam se smorio. Zbogom Žarko!

Pokojni profa odavde ga je dobro znao još dok se skrivao u Njujorku i radio u gradjevinarstvu da preživi, sve dok nije uspeo da se vrati. Dobar čovek, pošten, odličan glumac i na pravdi Boga proganjan od strane zlih ljudi od kojih je branio brata.

 

RIP

  • +1 4
Link to comment

Njegova tragedija je direktna posledica trulog rezima 90ih godina - jedan od klinaca je bio na ratistu i vratio se, sa ko zna kojim traumama i sindromom, on je bio proganjan i ucenjivan te prinudjen da ima pistolj, sto je opet bilo dostupno svakome, kao sto su taksisti imali pistolje. Mnogo sam citao o tom slucaju pokusavajuci da razumem sustinu, a sustina je da, koliko god da pazimo i da se trudimo, zivot ti namece jedan momenat, los sekund, i ti se saplices i trpis posledice ceo zivot zbog toga. Kada se sagleda Lausevic, njegova mladost i popularnost u Jugoslaviji, i to sto se desilo, covek najpre krene da ceni sadasnjost, i da se brine o trenutnom momentu. Hvala ti Siljo, Obilicu... za divne uloge.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...