Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Prethodne jeseni sam u kratkom vremenskom razmaku gledao dva udarna sarajevska igrana projekta - Tanovićevu mini seriju Kotlina i Žalicin film Praznik rada.
Tada sam primjetio da nema glumaca koji igraju u oba ova projekta (presjek prazan skup manje-više), a da su u njima ukupno gledano skoro svi značajniji sarajevski glumci (unija cijeli skup manje više). Jedina tri bitna glumca kojih nije bilo ni kod Tanovića ni kod Žalice su bili Mirsad Tuka, Saša Petrović, Senad Bašić i Haris Burina.

Za Petrovića mi je ubrzo postalo jasno, a sada i za Tuku...

Inače, Tuka je završio glumi na beogradskom FDU, mislim u Lečićevoj klasi. Ratne godine je proveo u Beogradu, i zato ga možemo vidjeti u većem broju filmova, serija i TV drama iz tog perioda.

Link to comment
2 hours ago, kralj said:

Zar je Lečić predavao na Fdu? 

nisam čula za to, a ovoj generaciji nije sigurno. nešto je pomešao colonelo.

na wikipediji piše kod maričića, sa dugalićem, mićanovićem, dubravkom mijatović... u klasi.

Link to comment
Zar je Lečić predavao na Fdu? 

Cenim da je mislio da su bili kolege studenti zajedno...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
35 minutes ago, Frank Pembleton said:


Cenim da je mislio da su bili kolege studenti zajedno...



....shiit has hit the fan.

pa ne uklapa se ni to. lečić je desetak godina stariji od te klase

Link to comment

Ma dobro možda je pogrešio generacije, ali svakako nije mislio da mu je Lečić predavao...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Moguće, znam da je u trenutku optužbe bio na nekadašnjim lepim umetnostima, pa mi bi čudno. Imam utisak da ko zajaše katedru na FLU ne pušta tek tako. 

 

A ovo drugo, prilično je stariji Lečić da bi bili klasići. 

Link to comment
16 hours ago, colonelo said:

P

Inače, Tuka je završio glumi na beogradskom FDU, mislim u Lečićevoj klasi. Ratne godine je proveo u Beogradu, i zato ga možemo vidjeti u većem broju filmova, serija i TV drama iz tog perioda.


Ipak nije bila Lečićeva klasa.

Tuka je sa nekoliko svojih klasića igrao u Lečićevom rediteljskom debiju - predstavi Razbojnici prema Šileru.

Provjerio sam - bio je u klasi Vladimira Jeftovića koju je preuzeo Milenko Maričić.
S njim u klasi su bili Nebojša Dugalić, Dragan Mićanović, Dubravka Mijatović, Ivana Mihić...

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...