Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Na stranu njegova neosporiva profesionalna veličina, ali koliko je taj čovek odavao utisak neke blagosti i staloženosti u svakom javnom nastupu. 

  • +1 8
Link to comment

Dejan Mijač mi je bio familija, čak ne ni toliko daleka. 


Moja baba, koja je bila bliska familija sa njegovom majkom, ga je čuvala kao malog i kasnije je redovno iz novina isjecala članke koji pišu o njemu.

 

Ono što je manje poznato je da je njegov otac bio sveštenik rodom iz Crne Gore. Moja baba je pričala da nije znala nijednog popa koji je pjevao bolje od njega.

Nažalost, nikada ga nisam lično upoznao. Jednom sam ga vidio u nekoj gužvi u Novom Sadu. Drugom prilikom, posle nekog seminara na kome sam bio, na ručku u jednom restoranu u Beogradu, vidio sam ga kako sjedi sam za stolom. Veče prije toga sam ga gledao na TV u filmu Turneja. Razmišljao sam da mu priđem da se predstavim, ali nisam imao petlju. Od jednog rođaka, koji je bio nejgov student (ne i njegov rođak), sam čuo da nije baš sklon familijarnostima. A i nisam bio u dobrom raspoloženju - malo prije toga sam dobio vijest da je preminuo jedan od mojih najbližih prijatelja. Nekoliko godina kasnije jedan zajednički rođak mi je ispričao da ga je upoznao posle jedne predstave u Beogradu i da je bio izuzetno ljubazan i prijatan. S njima u društvu bio je i Jovan Ćirilov.

 

Tako da mi je posle toga bilo žao što nisam iskoristio potencijalnu priliku da se upoznamo.

 

  • +1 5
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...