Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Kakav užas. 44 godine a zadnje 4 se borio sa trećim stadijumom raka debelog creva tj bukvalno sve vreme dok je snimao Marvel...

RIP

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment

Bosemana sam gledao prije par dana u novom filmu Spike Leea - Da 5 Bloods (zanimljiv film).

 

Inače je od korone preminuo Trini Lopez (84 godine), USA latino muzičar poznat i po ulozi Jimeneza - jednog od 12 žigosanih (Dirty Dozen).

 

Link to comment
Quote

Izgleda da ne moze dobra vest bez lose, ili kako vec to obicno biva u zivotu...Upravo (okasnelo) saznah da je preminuo nas dragi filmski drugar/ autodidakta/ shaman i madjionicar Jorge Amaro (na internetu poznatiji kao fitz). Danju pekar u malom portugalskom selu, nocu ljubitelj /internet petar pan liricno-eksperimentalne kinematografije po karagargi/p2p/diljem neta. I veliki socijalista, poeta i drag covek :( Zahvaljujuci njemu imao sam priliku da pogledam filmove koje nikad ne bih i upoznam filmmejkere koji senzorno opipavaju svet oko sebe i emaniraju auralni geekness i lepotu (hvala d. atraktoru na kovanici) umesto sto biju apsurdne bitke za ovostrane petty interese i masturbaciju na papiru koja vodi do slepila. O hvala ti veliki fitze na svemu i pocivaj u miru :*

Edited August 30, 2012 by palfoot

 

Čoveče, prošlo je osam godina!

Link to comment

Birol Ünel nije pobedio rak. 59 godina. 

 

Bukvalno sam se pre nekoliko dana pitala gde je i šta radi, bio mi je mnogo harizmatična pojava na filmu.

 

Link to comment

ja kasno palim nesto u poslednje vreme, narocito slabo pratim bilo kakve vesti, a forum nakon visemesecnog mukotrpnog rada na nekoj knjizi, sam gotovo sasvim zapostavila. i danas videla da je birol unel otisao. bio mi je savrsen u fakinovim filmovima, glumcina ipo...

tuga! 

 

Link to comment

Citam bas sad o njegovom problematicnom zivotu koji je precesto delio detalje sa svojim filmskim likovima (npr. da je bio pre svega impulsivan - izgleda da mu je uloga u Glavom kroz zid bila dosta bliska, tj. nije ni cudo sto je delovao tako autenticno), i kako je cak bio i beskucnik. Poznat je bio po tome da se napije, i potuce (pa i sa policajcima), da je vozio brzo i sakupljao kazne koje nikada nije placao; bio je slabo placen glumac i uspeh sa ovim filmom nije uspeo da unovci te su mu i dalje posle toga zapadale samo sporedne uloge (ja sam ga pored Akinovih filmova gledala jos u "Transilvaniji" Tonija Gatlifa). Neko vreme je ziveo kod prijatelja na kaucu, dok nije bio konacno izbacen iz jednog zajednickog stana. Tako je i osvanula slika u novinama 2015. kako on lezi na plocniku, gde je nekom nemackom Kuriru i dao dozvolu da ga takvog slikaju, ne bi li neko skocio u pomoc. Bas tuzno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...