Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Just now, I*m with the pilots said:

Ne pise u objavi da je u pitanju samoubistvo?

 

U jednoj objavi piše da je tragično okončao život i da je ostavio oproštajno pismo...

 

Link to comment
5 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ne pise u objavi da je u pitanju samoubistvo?

 

//nevezano za ovo, sta god da sam videla ili procitala sa hanom je uglavnom depresivna smrtno ozbiljna kritika

 

Sa Nova.rs

 

https://nova.rs/kultura/reditelj-igor-vuk-torbica-tragicno-preminuo-u-rovinju/

 

Jedan od najboljih reditelja mlađe generacije Igor Vuk Torbica (33) tragično je okončao život u Rovinju, saznaje portal Nova.rs 

Torbica je trebalo da radi predstavu u Zagrebačkom kazalištu mladih (ZKM) u Zagrebu. Kako saznajemo, ostavio je oproštajno pismo.

 

 

 

Link to comment

Mlad, inteligentan, talentovan, vredan. Stvaralac. Jebote. Kakvi ljudi odlaze a kakve kreature nastavljaju da zive u ovom qrvinom svetu.

 

Neka pociva u miru.

Link to comment
14 minutes ago, Caligula said:

Mlad, inteligentan, talentovan, vredan. Stvaralac. Jebote. Kakvi ljudi odlaze a kakve kreature nastavljaju da zive u ovom qrvinom svetu.

 

Neka pociva u miru.

skoro smo imali slicnu tagediju u siroj porodici, ja ne umem da objasnim ovaj mrak i nestajanje dobrog i lepog, koje nas polako opkoljava ...

 

hinkeman i price iz becke sume su svakako neke od najboljih predstava koje sam gledala, veliki, veliki talenat. 

pocivao u miru.

 

Link to comment

jqa tuzna kao da mi je bio najrodjeniji... studirao je sa sinom moje najbolje prijateljice, secam se njegovih opisa IVT kao pretencioznog jer je stalno nesto citao, sedeo na prozoru akademije, dok su se oni zevzecili . opet, sa druge strane, kum je rod sa haninom majkom i znam dosta njihovih porodicnih prica i fascinacije vukom, ko god da je bio u njegovoj blizini. i nevericom da neko moze da voli nekog, kao i koliko sto je on voleo hanu.... 

a secam se i njega licno,  kada je radio svoju prvu, diplomsku predstavu u zrenjaninskom pozoristu, don zuana, cudo je napravio! 

sve u svemu,  velika tuga, kao da sam ga licno poznavala i nenadoknadiv gubitak za nasu umetnost.

 

Link to comment

pre neki dan kazem muzu ovo nije normalno koliko ljudi oduzima zivot iz sveta umetnosti. sve u zadnjih mesec dana. 

 

mld decko. nek pociva u Miru. 

 

strasno, strasno. tesko je vreme svima doslo, ali kao da se poseban oblak nadvio nad kreativcima

Link to comment
10 hours ago, nezvanova said:

sve u svemu,  velika tuga, kao da sam ga licno poznavala i nenadoknadiv gubitak za nasu umetnost.

 

nenadoknadiv gubitak tacka

Posle gledanja Tartifa prosle godine, samo sam mislila da ne smem da propustim nista novo sta od njega dodje, posto jesam svasta

 

//pricamo inace na dve teme o njemu, mozda bi trebalo staviti u jednu? Odavde

Link to comment
39 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Posle gledanja Tartifa prosle godine, samo sam mislila da ne smem da propustim nista novo sta od njega dodje, posto jesam svasta

...i otvara temu snimanja i arhive pozorišnih predstava. Ono što se snima kod nas je plač Majke Božije, niko ne zna da postavi mikrofone, kamere statične, režija beskrvna, montaže bez.

 

Nikad nisam gledao pozorišnu predstavu sa Bekimom, recimo.

Link to comment

pretužno. djelovao je kao čovjek koji je uspio sve i imao sve. to je, naravno, irelevantno, nego samo povećava percipiranu apsurdnost iz ugla (nas) posmatrača. 

Link to comment

meni strasno sto kad neko sebi oduzme zivot znac ida je bio dugo vremena u teskoj depresiji i da vise nije mogao da izdrzi taj teret i besmisao. narocito kad znas ljude za koje  okolina ne moze da zna u kakvom su stanju jer funkcionisu relativno normalno, onda kad pomislis kolika se pustos, borba, bol nalazila u njima a covek sa strane pomisli: kako to, video sam ga juce kako nasmejan pije kafu sa drustvom' ne znajuci da je i u tom momentu bio na rubu. imala sam 1 prijatlejicu koja je proslo leto oduzela sebi zivot, objavljivala zadnjih nedelja skroz pozitivne stvari na fb, svoje nove slike, radove po stanu, ma puca od zivotnog elana, reklo bi se. i nakon jutra objavljene njene najnovije slike to popodne izvrsila samoubistvo. a uvrezeno je misljenje da ljudi pre nego sto se odluce na to leze danima sklupcani u krevetu..

 

i nekako kod njega ne percipiram taj cin kao apsurdan, bas mi delovao kao suvise dobar, posten i neuklopljen u ovo sranje od drustva da mu nije licni uspeh igrao ulogu. sad ovo sve pricamo bzvze, depresija je strasna bolest ali svakako da ima veze i sa spoljasnjim okolnostima i ako bih konstruisala stereotip o potencijalnim samoubicama bas bih rekla da je takav tip coveka , kao sto je bio on, kandidat za to :psihijatar amater: lupam vrv al ne izlazi mi iz glave od sinoc, bas me skenjalo, sto bas on

 

  • +1 3
Link to comment
33 minutes ago, InvisibleLight said:

meni strasno sto kad neko sebi oduzme zivot znac ida je bio dugo vremena u teskoj depresiji i da vise nije mogao da izdrzi taj teret i besmisao. narocito kad znas ljude za koje  okolina ne moze da zna u kakvom su stanju jer funkcionisu relativno normalno, onda kad pomislis kolika se pustos, borba, bol nalazila u njima a covek sa strane pomisli: kako to, video sam ga juce kako nasmejan pije kafu sa drustvom' ne znajuci da je i u tom momentu bio na rubu. imala sam 1 prijatlejicu koja je proslo leto oduzela sebi zivot, objavljivala zadnjih nedelja skroz pozitivne stvari na fb, svoje nove slike, radove po stanu, ma puca od zivotnog elana, reklo bi se. i nakon jutra objavljene njene najnovije slike to popodne izvrsila samoubistvo. a uvrezeno je misljenje da ljudi pre nego sto se odluce na to leze danima sklupcani u krevetu..

 

i nekako kod njega ne percipiram taj cin kao apsurdan, bas mi delovao kao suvise dobar, posten i neuklopljen u ovo sranje od drustva da mu nije licni uspeh igrao ulogu. sad ovo sve pricamo bzvze, depresija je strasna bolest ali svakako da ima veze i sa spoljasnjim okolnostima i ako bih konstruisala stereotip o potencijalnim samoubicama bas bih rekla da je takav tip coveka , kao sto je bio on, kandidat za to :psihijatar amater: lupam vrv al ne izlazi mi iz glave od sinoc, bas me skenjalo, sto bas on

 

 

Ovo za spoljasnju percepciju..upoznala sam jednog coveka koji pati od depresije (ne samoprodeklanovano nego je ozbiljna stvar), i pricao mi je da mu ljudi obicno ne veruju da ima taj zdravstveni problem, jer je tako bucmast i deluje uvek veselo (i stvarno ima nekako tako vedro lice). Ljudi bi mu cak i rekli "kako bucmast covek moze biti depresivan??".

Takodje sam citajuci ne znam vise koji intervju sa njim (mislim u Danasu) pomislila ovo boldovano

Link to comment

ne znam vise da li je obavezno da covek pati od depresije da bi oduzeo sebi zivot. 

zivot je toliko tezak ako ga uzmes ozbiljno, da je dovoljan jedan korak u svest da neces vise da se mucis. 

 

inteligentan, mlad, lep decko. ovo je veliki minus za nas

Edited by mustang
Link to comment

savrseno razumem svakog ko ne zeli da zivi u ovom svetu

 

nadam se da je ovaj momak na nekom boljem mestu

ili makar da vise nije okruzen idiotima govnima od ljudi

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...