Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

1 hour ago, Ras said:

 

Mira Banjac ima te godine i aktivna je.

 

Među glumicama još i ima aktivnih, a starijih od 80.

Osim Mire Banjac dodao bih i Radu Đuričin kao aktivnu, a žive su i Renata Ulmanski, Žiža Stojanović...

... i naravno Branka Veselinović (punih 100)

 

Od glumaca (muških) aktivan je samo Vlasta (92).

Ima ih još par živih, ali ne baš aktivnih, poput npr. Zorana Rankića (Kalabić, Popara).

 

Edit:

Kuhinja teško da je obrisana, samo još nije okačena na youtube, kao i još ogroman broj drama iz fundusa TVB - RTS.

Drame i serije su masovno brisane 60-tih godina (presnimavanje na magnetoskop), a ova drama je iz 70-tih, kada se već (srećom) prestalo sa tom praksom.

Ne znam da li je razlog tome loš tehnički kvalitet, autorska prava ili nešto treće.

Nije isključeno da u narednom periodu bude okačena na youtube ili čak prikazana na RTS (a možda i ovim tužnim povodom).

 

Edited by colonelo
Link to comment

Prva asocijacija na njega mi je, nazalost, prica o njegovoj majci. Kao i prica o tome kada su mu, kao detetu, prijatelje i dobar deo sela kolonizovali u Vojvodinu i tako mu iscupali dodatni deo detinjstva. 

 

Napacena dusa, dominantna na sceni, sa bojom glasa koja zraci autoritetom. 

 

Imali smo cast. 

Link to comment
9 hours ago, J-♣ said:

Kad god sam ga video u nekoj seriji obavezno sam se setio uloge u Nepokorenom gradu kad je kao ustaški časnik iznuđivao priznanja uhapšenih komunista torturom pacova ispod staklenog zvona na stomaku. Koliko mi je ta Mišina rola ostala upečatljiva, sećam se detalja da je u seriji pacovu tepao "Karlo".

 

veliki glumac, slava mu

 

Uhh koliko sam se ja oduševio tom njegovom ulogom u Nepokorenom gradu..a to je stakor Karlo..nije mu tepao  već su ga koristili za mucenje ilegalaca. Još jedna njegova uloga koja mi je ostala u sećanju je uloga kapoa u Escape from Sobibor. Najviše sam ga voleo u ulozi Agatona

Veliki glumac...večna mu slava 

Link to comment

RIP

Najbolja uloga na filmu bila mu je u maestralnom Živanovićevom "Kako su se voleli Romeo i Julija", sa meni omiljenom Špelom Rozin. Taj film kao da ne pripada našoj kinematografiji.

Link to comment

Slava mu!

Njegova životna priča je zaista priča nekoga kome sudbina nije davala šanse, ali on je sve pobedio...
Uvek bio svoj...

...shiit has hit the fan...

Link to comment

Gde se može pročitati nešto više o njegovoj životnoj priči, bas ne znam nista?

Jedna od prvih predstava za odrasle koje se sećam je bila gde su on i Rada Djuricin igrali, mislim da se zvala "011" (ili nešto sta aludira na Beograd) u JDPu, predstava-kabare.

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Gde se može pročitati nešto više o njegovoj životnoj priči, bas ne znam nista?

Jedna od prvih predstava za odrasle koje se sećam je bila gde su on i Rada Djuricin igrali, mislim da se zvala "011" (ili nešto sta aludira na Beograd) u JDPu, predstava-kabare.

"Kraj vikenda" sa Radom Djuricin u Ateljeu. Njih dvoje su bracni par koji se nedeljom predvece svadja, miri i voli. I tako 90 minuta neprekidno.  Imali su sjajnu hemiju na sceni.

Link to comment

Pa, mislim da to uposte nije poenta... a na kraju, ovde sta god da postavi covek ili napise, nekome se zbog necega prevrne zeludac.
Ona je minorna totalno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...