Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Čoveče, "Južnjačka uteha", kakav film ... Sedamdesete su bili poslednji kreativni trzaj Holivuda, posle je sve skliznulo u mas-proizvodnju komercijalnog đubreta, čast izuzecima, naravno ...

Edited by stoka
Link to comment

RIP

Powers Boothe je bio markantna pojava i harizmatičan lik gdje god bi se pojavio.
Walter Hill ga je sjajno koristio, ali i neki drugi reditelji ''Novog Hollywooda'' poput Miliusa, Boormana...
Osim u Sin City 1 i 2 (u drugom je imao nešto veću ulogu), imao je dobar nastup i kod takođe nedavno preminulog kolege Billa Paxtona u Frailty.
TV publika ga se sjeća kao detektiva Philipa Marlowea, ali i kao zloglasnog sveštenika Jima Jonesa. Tu su, naravno i vlasnika saloona u Deadwoodu i potpredsjednik SAD u 24.

 

Inače, Južnjačka utjeha spada u 80-te...

Link to comment

Nekako sam emotivno vezan za "Južnjačku utehu" jer sam kao vojnik imao slična iskustva u šumama oko Šibošnice u severoistočnoj Bosni ...

Pogledao sam Juznjacku utehu, prosle nedelje. Jasna je alegorija na Vijetnam, gde golobradi ljudi ulaze u rat pa i u nesto suprotno od njihove tradicije kulture itd na tudjem terenu. Brutalno snimljen a ono sto mi je kvarilo sliku je neizbezno poredjenje sa Deliverance...
Link to comment

RIP. Jedna od glavnih faca mog detinjstva. Najjača uloga mu je bila ipak u seriji o onom nekom Jonesu (ako se ne varam), vođi neke sekte koja se poubijala negde u Africi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...