Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Prejaka filmografija.

Teško je izdvojiti samo par uloga po kojima će ostati upamćen.

 

Takođe, fascinantna je lista reditelja sa kojima je radio

Jedan od glumaca koji su nepobitni dokaz da oskari i nisu pretjerano relevantni.

 

Imao je zapažene nastupe i na TV. Jedna generacija će ga pamtiti kao Kaligulu u Ja, Klaudje, a jedna kao Pripovedača...

 

RIP

Edited by colonelo
Link to comment

U pravu je Hella, ali samo prvi delovi - sa Aliensima je Cameron izvršio dekonstrukciju mitologije samog Aliena, drugi deo Predatora je OK, ali forgettable, a Terminator 2 je čist blockbuster.

Edited by Jeremija
Link to comment

Prejaka filmografija.

Teško je izdvojiti samo par uloga po kojima će ostati upamćen.

 

Takođe, fascinantna je lista reditelja sa kojima je radio

 

Jedan od glumaca koji su nepobitni dokaz da oskari i nisu pretjerano relevantni.

 

Imao je zapažene nastupe i na TV. Jedna generacija će ga pamtiti kao Kaligulu u Ja, Klaudje, a jedna kao Pripovedača...

 

RIP

 

O da, Pripovedac, pustali su to na PTC-u kad sam bio klinac, jos uvek pamtim onu atmosferu, crnilo, prljavstinu, maglustinu, dim... :D

 

 

U pravu je Hella, ali samo prvi delovi - sa Aliensima je Cameron izvršio dekonstrukciju mitologije samog Aliena, drugi deo Predatora je OK, ali forgettable, a Terminator 2 je čist blockbuster.

 

Sad si ga najebo kad stigne Adams Toni. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Prejaka filmografija.

Teško je izdvojiti samo par uloga po kojima će ostati upamćen.

 

Takođe, fascinantna je lista reditelja sa kojima je radio

 

Jedan od glumaca koji su nepobitni dokaz da oskari i nisu pretjerano relevantni.

 

Imao je zapažene nastupe i na TV. Jedna generacija će ga pamtiti kao Kaligulu u Ja, Klaudje, a jedna kao Pripovedača...

 

RIP

 

+1

 

Glumcina. Jako puno uloga, a cak iako neki film mozda nije ispao nesto, njegova rola ce se pamtiti. Ako treba da izaberem jednu, to je Winston Smith. Bio je rodjen da ga igra..

 

Link to comment

fenomenalan glumac. čak i englezi, koji imaju zilion genijalnih glumaca, nemaju puno ovakvih. a nije bio zvezda, ni pola zvezde. izdvojio bih epizode (uglavnom je epizode i igrao) u midnight express, rob roy i malenu kod jarmuscha u dead man.

Link to comment

Gledao sam neki dokumentarac o engleskim glumcima i Holivudu, i par američkih velikana pričaju kako su bili toliko opčinjeni koliko je bio veliki glumac u smislu zanata, a opet potpuno na zemlji i opušten u komunikaciji...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

aristokratska pojava i gluma. imao je tu neku slicnu auru kao peter o'toole.

ne bih se baš složio. o'toole je zarobljavao ekran čim se na njemu pojavi, ne mora ni da glumi. hurt nije baš mogao da računa na toliku pomoć fizičkih atributa, pa je činio isto što i o'tolle tek kad počne da glumi. mada je meni hurt mnogo filmskija faca, i mnogo bolji i svetraniji glumac. ali, noseće uloge često imaju veze sa licem, naravno u kombinaciji sa dobrom glumom.

Link to comment

ne bih se baš složio. o'toole je zarobljavao ekran čim se na njemu pojavi, ne mora ni da glumi. hurt nije baš mogao da računa na toliku pomoć fizičkih atributa, pa je činio isto što i o'tolle tek kad počne da glumi. mada je meni hurt mnogo filmskija faca, i mnogo bolji i svetraniji glumac. ali, noseće uloge često imaju veze sa licem, naravno u kombinaciji sa dobrom glumom.

verovatno si u pravu, nije mi bila namera da seciram, to je taj neki osecaj kad ih vidim na filmu.

Link to comment

fenomenalan glumac. čak i englezi, koji imaju zilion genijalnih glumaca, nemaju puno ovakvih. a nije bio zvezda, ni pola zvezde. 

 

 

+1

 

Sreo sam ga na festu prije par godina, opušteno je ćaskao u društvu čekajući početak filma. imao sam utisak da ga niko i ne prepoznaje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...