Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

kejn

 

a baš sam juče jednoj lepršavoj i nonšalantnoj dami rekao kako nema boljeg od svetog trojstva alien predator terminator ok rambo nek bude šta znam neki ok apostol a može i kumovi da budu još tri apostola :fantom:

plus svih 6 death wishova i 3 evil deada. posle toga su trebali da stave katanac na filmsku industriju.

Link to comment

sad baš gledam i ne vidim ni mitologiju a ni dekonstrukciju mož to malo opširnije bar u tri rečenice :fantom:

 

 

Izvini što nisam ranije odgovorio, sad sam primetio post.

 

 

Uglavnom, ne ulazeći u simboliku samog Aliena i Gigerovih kreacija (jer bi inače mogli da pišemo eseje), moje lično mišljenje je da je Alien bio tako dobar jer je radio kao survivor horror, film nas polako upoznaje sa alienom, ali nam nikad do kraja ne otkriva sve njegove sposobnosti, i uvek se pojavljuje pitanje može li mu se uopšte uteći (u originalnom kraju filma ne može - Alien ih sve redom pokosi, a onda u završnoj sceni zove random broj na Zemlji - ne šalim se).

 

 

Dekonstrukcija u Aliensima je najviše u time što nam je tačno odredjeno šta oni kao bića jesu, a šta nisu, pa nema nekih momenata iznenadjenja u tom smislu. A, na žalost, samim tim retroaktivno utiče na to da čovek i prvi nastavak gleda na drugi način od originalno nameravanog.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Takodje danas:

 

Game of Thrones star Neil Fingleton has died at the age of 36, it has been reported.

Once named as Britain’s tallest man, the 7ft 7in star played Mag the Mighty in the fantasy series and also took on roles in X-Men: First Class and Jupiter Ascending.

According to reports he passed away following heart failure on Saturday.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...