Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

mi smo našli mače u ulazu koje je neki neljudski stvor očigledno držao u kući par dana i onda liferovao napolje. s toliko srca da ga ostavi u ulazu. mače preslatko....ali mi imamo odraslog mužjaka, razmaženog u pm. naravno, susret je prošao loše jer moj čoek ga je samo uneo u kuću, umesto da ga izdvojimo i malo ih navikavamo i sve kak oto već ide. mačence je razigrano, slatko, umiljato, naviknuto na posip, vidi se da je bilo negde jer mu je aposlutno normalno da se uvali u krevet, na keca je našlo hranu i vodu itd...staro 2 meseca. uglavnom...epilog, drugi dan se mače nešto smirilo, malo je jelo, a meni nešto na dodir vruće. i odvedemo mučeniče kod veterinara, ispostavi se da ima 40,6 temperaturu, iako je ovako vitalno....htelo je da nas pojede i rastrgne onako malo kad je dobilo injekciju protiv temperature i antibiotik. uglavnom, vratismo ga uz napomenu veterinara da je to neki virus, kako je sve to kod tako malih mačića (2 meseca) neizvesno, a da možda i nije tako strašno, ali ta temperatura blabla...i odvojimo ih mi, da slučajno se starosedelac mužjak ne zarazi jer nije vakcinisan, sem možda nekad u detinjstvu. i da mače ima šanse, ali da je važnije sačuvati mačkova.  jbg ne izlazi napolje pa nismo ni hteli da ga mučimo s vakcinama, a i naš bivši veterinar je bio u fazonu da nema potrebe jer je pokućar.

sve u svemu, taj dan drama....on kidiše da uđe, teritorija mu uzurpirana uljezom, mi ne damo da uđe u sobu da ako kojim slučajem i nije nešto pokupio, ne pokupi od sad itd....drama. mače knjava, igra se po malo, pije i jede sasvim ok....

 

ali, ljudi moji, mačkov se povukao u spavaću i ne izlazi. čak ne želi više ni da pokušava da uđe u dnevnu. ali taj izraz lica....i tuga, i ljutnja, i osećaj odbačenosti...gleda me kao izdajicu ne okreće se na poziv, sklanja glavu, neće da se mazi i ne mrda sa kreveta. ko veli...tu ste me saterali. meni srce prepuklo...i džaba hrane, poslastice, čak sam skinula knjige sa polica jer voli tu da se šeta, dala mu moj pončo pošto ga obožava... ni-šta. mačak u depresiji. i ja nisam znala šta bih drugo....koliko toliko dezinfikujem dnevnu da smo otvorili sve živo sinoć da izvetre domestosi i ostalo,  a mače, njegove pinkle, hranu, pesak odnesem u muževu radnu sobu i tu ga zatvorim...a ovde otvorim vrata da se gospodar može kretati po svojoj kući. i sad...mače ćuti, jede, pije, kaki, piški, igra se....sve super i ćuti jadno tamo zatvoreno, mirno ko bubica.  mačkov nas i dalje bojkotuje i uglavnom ignoriše, malo smo se igrali ali to je ono...igram se jer se meni igra a ti si i dalje izdajica.

da li je neko imao ovakav slučaj i kako je proteklo privikavanje pitomih i divljih? moraju biti razdvojeni još neko vreme, da bi ovo malo prezdravilo da dobije vakcinu, a i matorko da se vidi da li je ok da onda vakcinišemo i njega. naknadna pamet sad ne vredi. pozdrav od maše i paše

masa.jpg

masa2.jpeg

mnjaupi.jpg

Link to comment

@gaglija

vi još uvek niste imali danak u krvi.

Krv može biti vaša ili njihova. To je već pitanje ličnog afiniteta njegovog veličanstva.

Ja još uvek, posle skoro 20 godina od tog događaja, imam ožiljke na rukama, jer mi je moja umiljata, mekanica i predilica, visila sa svoja 4 zuba koljča sa ruke, zbog te druge pogane zlice koja je svojim mirisom opoganila njeno kraljevstvo.

 

BTW, mališa je totalno sladak. Crni izgleda zlokobno.

 

Edited by Arkadija
Link to comment

@ Arkadija

 

danak u krvi :D pa jesu li posle bili u nekoj kakvoj-takvoj simbiozi? znam da treba i vremena....nego hoće li to fercerati uopšte, svesna sam da ih dugo neću ostavljati same u istoj prostoriji ako sad preteknemo.

a ovaj crni, zla kob :D je isto tako udomljen pre 14 godina, sa mesec i po dana, i proganjao je našu tadašnju desetogodišnju mačku onako mali, da je ona bežala od njega i sklanjala se. a sad je uvredjena persona. razmaženko... ova mala je pitomica, doduše kako se batrga kodveterinara, žilav je materijal, ali kad god joj je prilazio dok ih nismo razdvojili, ona jadna se ukopa i preda onako, legne na leđa i ukipi se, ili ga ignoriše ako frkće samo. par puta je lupio šapom onako da se jadna prevrnula pa smo morali i mi da dejstvujemo.

Link to comment
1 hour ago, gagilija said:

ova mala je pitomica, doduše kako se batrga kodveterinara, žilav je materijal, ali kad god joj je prilazio dok ih nismo razdvojili, ona jadna se ukopa i preda onako, legne na leđa i ukipi se, ili ga ignoriše ako frkće samo. par puta je lupio šapom onako da se jadna prevrnula pa smo morali i mi da dejstvujemo.

 

Dobro, ovo je sve normalno ponasanje, veliki macor uspostavlja dominaciju, mali daje do znanja da mu je jasno ko je sef. To vise izgleda strasno nego sto zaista jeste i ne treba se mesati u taj proces. Prestace veliki brzo to da radi cim bude zadovoljan da mu mali ne predstavlja opasnost po renome™.

Link to comment

evo da se javim, posto dezuram nocas zbog male macke koja je juce uspela da se negde udari i razbije nos, a danas je skakala i povukla neke plasticne posude iz radne sobe da se samo culo tras bum vruuum i kad sam usla u sobu umalo se nisam slogirala. lezi na podu i mjauce, od straha da nisam smela da joj pridjem ili je pomeram. mislila sam da je slomila kicmu ili noge. sacekala sam da se smiri mjaukanje i oprezno joj prinela hranu i ustala je, jela, prela, malo se poigrala ali ne onim intenzitetom i brzinom, bas se uplasila bila i valjda od soka nije mogla da se sabere,  da bi za 10 minuta se stvari vratile na normalu...skakanje, jurnjava, lov na prste. i kao da joj vidim tok misli: oh loptica ijao konopac oh vidi prsti se mrdaju evo je kesa....ludica

s druge strane...stariji mackov....taman se nekako malo povratio, nije to to 100% ali je koliko toliko komunicirao,  igrao se, setao, juce i danas neko cudno ponasanje. prvo sam primetila da mu viri jezicak mnogo cesce nego sto inace se to desava, znate one njihove blentave face. medjutim,  bas sam sinoc posumnjala da je nesto nesto, ne depra jer se nije  igrao kao dan pre ali je hteo, bas je bio neraspolozen. nesto mrljavio hranu. a sto puta je trazio da jede. danas isto...samo je pio vode i olizao mi sos od kesice sa prstiju. dodje do cinija i gleda i mnjau, a kad mu dam omirise i nista.  i kao da mu malo smrducka iz usta, drugacije nego inace. i drema vecinom i oblizuje se stalno i taj jezik neprestano viri. i sutra ne znam kako cemo to da izvedemo, ali vodimo ga veterinaru, jer ovako ne vredi nagadjati...moze biti da je zub ili su desni, a mozda je nesto pokupio od maceta... sve u svemu, nema kraja ludilu....s macetom cu lako, sutra joj je poslednji antibiotik, ali sa matorkom ne znam...bas sam zabrinuta. eto tako hoces da napravis dobro, pa se sve iskomplikuje. bas sam skenjana zbog svega.

Edited by gagilija
typos
Link to comment

sve će to proći, na kraju će postati najbolji drugari :)

 

Cicmic isto bila kod veta, jedan dan piskila krv, mi se isprepadali, ispalo blaga upala bešike, sutradan već sve bilo regularno.

jesam li pričala kako izgleda njena poseta vetu

stavim Cicmica u ranac, dođemo u ordinaciju, veterinar je pozdravi, izvadi iz torbe, stavi na sto, ona sedi, njih troje je okruže, pipaju, mere temperaturu, daju injekciju, ona sedi, pomaze je, vrate u ranac i aj beži....

 

cic lepotica crvene uÅ¡i47571880_314034119206079_6111714616549572608_ncic na drvetu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...