Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Oduševim se kad odem u neko novo mesto i tamo vidim da su ljudi dobri prema uličnim životinjama. Odmah to mesto zavolim. 

 

Jedva čekam da se vratim kući da vidim koliko su oni 'moji' malci porasli❤️ svi četvoronožni ostali na brigu ljudskom mladunčetu, malo je reći da nije bio presrećan zbog toga 😂 

 

 

Link to comment

Hvala vam.

 

Proslog ponedeljka smo bili na veceri sa Dzonom Klizom (Monti Pajton), "Last chance to see me before I die", i tu je bilo dosta crnog humora, kao sto smo i ocekivali, a naravno da se dotakao smrti i sprdao na racun nje. Spomenuo je tu gubitak ljubimca kao nesto ipak drugacije, jer je ljubimac neko za kim zbilja tugujemo (osim ako je to rasa pasa koju ima bakica u "Ribi zvana Vanda", koju Pejlinov lik pokusava da ubije, a koju Kliz naziva "nesnosnim dlakavim komarcem" ;D ); tad nisam ni slutila da cu tako brzo biti u istoj kozi. Mislim, svi koji imamo saputnike u vidu macke, psa, kornjace i ostalih divnih stvorenja, smo vrlo svesni toga da ce otici (pre nas), ali ne mislimo o tome dok se taj trenutak priblizi, i dodatno, pomalo iracionalno, sve mislimo da se to nikada nece ni desiti. Ne znam da li je gore onima koji dobiju vest da im zivotinja boluje od neceg i da ne racunaju na jos mnogo zajednickog vremena, ili onima kojima se to desi tako naglo i nenadano.

 

Meni je najvise krivo to sto ova dva meseca nisam provela dovoljno vremena sa nacim mackama, od kako je bebac dosao na svet je stvarno sve bilo naglavacke..a Mita je n puta dosao da se mazi, za sta uglavnom nisam imala snage i sve mislila "Mito, kada prodje frka, onda cemo lepo svi da se mazimo" :(

Sad gledamo da Minnie dobije vise "porcija" na dan, i nadamo se da se niz pehova nece nastaviti sa njom, buduci da nije vise u cvatu mladosti - ima 16 godina.

Link to comment

Potpuno je nezdrava ljubav prema ljubimcu. Kad sam saznala da je moj macos bolestan, mislila sam da cu da skrenem (i sigurno i jesam). Svi stalno nagovaraju ljude bez zivotinja da uzmu nesto, al ja to mogu samo neprijatelju da pozelim. 

Link to comment

Za mene je donekle utešno to što oni svoje male živote provedu kao kraljevi, maženi i paženi, u odnosu na to kako i koliko bi živeli da su ostali na ulici. 

Link to comment

Ponekad mislim o tome, čoveče gde ih zakopati? To moram sama uraditi. Digne mi se kosa na glavi od tih tehničkih detalja. Mora čovek da bude u tim trenucima kao komandos, a posle neka daje sebi oduška.

 

Svako jutro se nacrta ispred vrata kad vidi da se obuvam, opire se kad ga sklonim. Da je velika mačka, ne bi mi dao da izađem a ne bih uspela ni da ga pomerim. Juče sam kupila kod Kineza  igračku za pravljenje balona od sapunice. Bio je zapanjen kad je video balone,  sad trči kao bez duše kad vidi da uzmem kutijicu. Nema potrebe da naglašavam da pokušava da ih hvata i ne može da se načudi gde nestanu odjednom. Sigurna sam da prelivanje boja i strukturu tih balona  vidi mnogo bolje nego ljudi, tačno vidim da ih gleda drugačije nego kad bi ih analizirao čovek.

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...