Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

tužno

 

Kod mene malo nešto drugačija priča.

Imam jedno mače, ni godinu dana i psa od 2007

sad

 

Mače frkće na kucu, i inati se, prolazi namerno pored psa, namerno kreće prema posudi sa hranom koja nije njegova. Namćor jedan  neverovatan.

Obe životinje imaju svoj prostor, svoja mesta za spavanje i jelo

Pas je miran veoma, ne reaguje.

Maca je kod mene dve nedelje

Ima li neko iskustvo sa ovakvom kombinacijom ljubimaca?

Napominjem da imam i dvorište

Link to comment

Ja imam zenku retrivera i dva macora. Ona kidise na strane macke, dok na clanove domacinstva ne obraca paznju.

Stariji macor, Mika(11 godina), reaguje samo kada ona pokusa da se igra sa njim. Nesretna Oki, dobije brzu cusku, iako nije imala losu nameru.

Sauron(nepune 4 godine) je pak uvek nadrndan. Cim mu se ona priblizi, krene da joj mjauce u facu, poput sirene za uzbunu.

Svako ima svoju posudu za hranu, no to obicno ne znaci previse, jer funkcionisu po sistemu, ko kome zbrise. :lolol:

Prostrano dvoriste, pomaze dosta, jer svi mogu pronaci kutak po ukusu.

 

Ovo sto se desava kod tebe je normalna reakcija. Potrebno je neko vreme, kako bi se potpuno navikli jedno na drugo.

Link to comment

ma sve ok, smirice se i maca, samo da pokaze da je ona gazda :D

 

Ja imam zenku retrivera i dva macora. Ona kidise na strane macke, dok na clanove domacinstva ne obraca paznju.

Stariji macor, Mika(11 godina), reaguje samo kada ona pokusa da se igra sa njim. Nesretna Oki, dobije brzu cusku, iako nije imala losu nameru.

Sauron(nepune 4 godine) je pak uvek nadrndan. Cim mu se ona priblizi, krene da joj mjauce u facu, poput sirene za uzbunu.

Svako ima svoju posudu za hranu, no to obicno ne znaci previse, jer funkcionisu po sistemu, ko kome zbrise. :lolol:

Prostrano dvoriste, pomaze dosta, jer svi mogu pronaci kutak po ukusu.

 

Ovo sto se desava kod tebe je normalna reakcija. Potrebno je neko vreme, kako bi se potpuno navikli jedno na drugo.

 

Hvala   :fantom:

Jako je brza i radoznala i lovi jastuke po krevetu i sasvim je neobčna i srčana maca, Nazvali smo je Alonza

A kuca je uvek bila mirna, nije dirala čak ni cipele niti razvlačia veš sa sušilice po dvorištu.

 

valjda i životinje imaju taj neki karakter 

ono 

tako se rode kako se kaže, a valjda će se mali hajduk disciplinovati vremenom

 

Trenutno kuckam poruku, a maca je ispod moje stolice, a kuca veoma blizu, leži na podu i mudruje u sebi

dobar znak neki

 

a nekad mi stvarno teško da ih držim pod kontrolom

Edited by logoped
Link to comment

Ja isto razmišljam da li da uzmem još jednu. Ne znam da li mojoj smeta kad ostaje sama, po količini radovanja sad kad sam se vratila nakon dve nedelje rekla bih da joj smeta i da to ne voli. 

A opet, toliko često čujem da se mace ne slažu. 

Kakva su vaša iskustva?

Već sam i bacila oko na jednu, pogledajte kako je slatka

 

10384660_773994742623420_291974687651788

 

pa bih imala crnu mačku belu mačku  :)

Link to comment

Lubo, jako mi je žao... 

 

@belch Ja u petak na ulici našla jedno mačence, pokislo, užasno izgladnelo i kako da ga ne uzmem i pored toga što imamo jednog razmaženog sina jedinca kod kuće. Mačiću sam već (skoro sigurno, držim fige) našla forever home, ali će morati još par dana da ostane kod nas. 

 

Razmaženi sin jedinac je odmah krenuo da frkće i da se agresivno približava nesrećnom mačetu. Prvog dana mače nije reagovalo nikako jer je bilo previše iscrpljeno i samo je spavalo, jelo i išlo u WC. Drugog dana mače je živnulo i sumnjičavo je gledalo razmaženog kretena. Trećeg dana, tj juče, mačence, sada već skroz živnulo, je počelo da pokušava da frkće i reži na razmaženu zver, ali bezuspešno (izgleda je jadan izgubio glas na ulici, zvuči promuklo). A danas, dana četvrtog, razmaženi zver je oprezno prišao mačiću i njušnuo mu nosić. Mačić je opet probao da zareži, ali veliki razmaženi zver se nije obazirao na to. 

 

Da planiramo da zadržimo malog, pretpostavljam da bi im još nedelju dana ovakvog kruženja bilo dovoljno da se malo opuste, možda i združe, tako da - samo napred, mnogo je sltka bela maca. 

 

Jedna stvar koju znam da je bitna kod uvođenja druge mačke u kuću/stan je da ih prvih nekoliko dana (7-10) držiš odvojene. Tako i jedna i druga mogu da se opuste i ipak osećaju sigurno u kući pre nego što se "upoznaju". Ako ih samo baciš u isti prostor, može da se desi da "domaći" mačak satera novog u ćošak i imaš dve mačke koje se stalno osećaju ugroženo. Kad ih odvojiš pa tek onda upoznaš, obe imaju prostor u kome se osećaju skroz sigurno i u koji mogu da se povremeno povlače dok traje proces upoznavanja. 

 

Bonus:

 

mali mačić na stolici

 

X2BjNQj.jpg?1

 

i razmaženi sin jedinac na istoj stolici

 

9XFssoJ.jpg

Edited by AnaDilajt
Link to comment

a jel ima pol neke veze? ove bi bile obe ženkice

 

moja maca čini mi se pati za društvom, po ceo dan sedi na prozoru i gleda čopor dvorištanskih mačaka od dole. 

tj radila je to ranije, sad svaki budni i spavajući trenutak provodi zalepljena uz mene, osim kad naiđe neki insekt koga treba juriti. al se posle odma vrati, ne znam šta joj je. ranije kad je zovem ona dođe na krevet al sedne na ivicu i okrene nam leđa :D

Link to comment

Ignoriše vas namerno :D Mi nikad nismo toliko van kuće da je ovaj dugo sam pa i ne pati za društvom rekla bih. 

 

Naravno veći problem je kad su u pitanju nesterilisani mačori. Pošto su kod tebe obe ženke mislim da bi to išlo lakše. 

Link to comment

hvala svima, drugari.

 

ako je nekom potrebna hill's i royal canin suva i vlazna hrana za gastro probleme, nek mi se javi, greh je da propadne, u ova dva azila u koje smo odneli "obicnu" hranu nisu imali potrebe za tim, a mamanine divlje macke nece da je jedu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...