Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

ja bih nju sada vec najradije zadavila!! koliko sam ljuta

ali ipak... moram da je uhvatim jer ionako prskamo dvoriste na svakih 10dana,psa na 15dana a ako je ne uhvatim nista ne vredi a kako je divlja i bezuspesno pokusavamo da je uhvatimo vec 2meseca svi napori koje ulazemo za suzbijanje najezde ne vrede dok ne uhvatimo nju koja je nosilac zaraze...

 

cutura super je ta klopka u teoriji...ova bi se verovatno samoubila unutra koliko se bacaka i grebe kad se zarobi...

Edited by ivy
Link to comment

^^

 

a nista, onda 

 

WEBTranquilizer.jpg

 

                                                                            +

 

can-stock-photo_csp17582923.jpg

Link to comment

U utorak sam pronasla sijamsku macku u parkicu kod zemunske pijace. Bila je uzasno izgladnela, dehidrirana, puna buva, mršava, gotovo na ivici smrti od iscrpljenosti i gladi. Posto je to bio dan pre godisnjice smrti moje stare sijamke (umrla prosle godine 6. avg), naravno da sam je pokupila i ubacila u prtljaznik. Kad sam je odvela kod veterinara, zapalila je iz prtljaznika, ali smo nekako uspeli da je uhvatimo. Dobila je odmah nekoliko infuzija, ali posto je bila "nekooperativna", sledeceg dana su je uspavali i isprskali Frontlajnom, isekli kandzice, dali pilulu protiv glista i odmah sterilisali. Veterinar kaze da se macila ko zna koliko puta i da joj je materica bila u uzasnom stanju, a posto je bila tako zapustenai nije se snalazila na ulici, pretpostavka je da je neki (kako to zastitari zovu) "kotitelj" izbacio napolje. Urađene su analize krvi i, sem proređene dlake i upaljene kože, maca je potpuno zdrava, negativna je na FeLV, nema nikakav sugarac ili zaraznu bolest, samo ne izgleda bas reprezentativno jer se cesala do krvi od alergije na buve. Sad se već malo oporavila, mada je još uvek malkice podbula u licu i ima puno krastica po koži. Ali, to je realno nebitno, sa malo nege ce postati prava lepotica. Sad vec izlazi iz transportera, glasno priča i prede, jako je umiljata. Pasa se boji, ne znamo još uvek kako se ponaša prema drugim macama ali je prema ljudima divna.

 

U ponedeljak idem da je pokupim od veterinara, tako da do tada bi valjalo da nadjem makar privremeni dom za nju. Kod mene je vec prenapuceno, imam 3 mace a pas je dobar i ne bi je napao, ali je nasrtljivac kad se pojavi neko nov jer hoce odmah da se mazi i igra. U stanu nema vrata sem od kupatila i terase, tako da ako bas dodje do toga, moracu makar na terasu da je stavim da bi ih razdvojila. Po ovom vremenu, to mi se cini kao losa ideja. Pansioni za sada ne dolaze u obzir jer se bojim zaraze, a ona jos nije dovoljno oporavljena da bi dobila vakcine. Dakle, ako imate bilo kakvu ideju, znate bilo koga ko bi je uzeo privremeno ili stalno, molim vas mi javite. Ja cu obezbediti i hranu i posip, plus prevoz bilo gde u Beogradu, moze i do Novog Sada. Hvala!

Link to comment

Fascinantno je kako mačka može jedan dan iz čista mira da se vrati davno napuštenom ponašanju. Od sinoć se ponovo opsesivno igra sa lopticom, nosi je u zubima i gleda okolo gde je najzanimljivije da nastavi igru, pa ode na terasu promoli glavu dole sa lopticom u ustima i vrati se unutra (tako smo ranije stalno morali kod komšija u dvorište po lopticu). Hrana ga apsolutno ne zanima, a kada izgubi lopticu, npr ispod dvoseda, zaspi na tom mestu dok mi ne dođemo i izvadimo je.

 

Ovo nije radio godinu i po-dve iako su iste te loptice bile sve vreme u stanu i bacane mu. Valjda je odlučio da je suviše rano da bude mator.

 

Izgubio je tu lopticu do sledećeg jutra, verovatno negde kod komšija u grmlju, nismo uspeli da nađemo. Pokušaji da nastavi da se igra sa jednom od dve loptice koje apsolutno istovetno izgledaju 25jbbrp.jpg bili su potpuno bezuspešni.

 

Vratila sam se na temu da proverim kad se sve ovo dešavalo, da nije bio pun mesec (nije), pošto je preksinoć uzeo jednu od preostale dve i još uvek se sa njom igra, spava samo kad je izgubi ispod nameštaja, a mi mu ne izvadimo. Jede i pije vodu tako što donese lopticu u pripadajuću činiju. Lud.

Link to comment

MI tako imamo samo jednu vrstu miša, koja ga zanima. Uz to kad kupimo novog, moram odmah da mu odsečem rep i da ga ošišam, tek se tada igra. I već pola godine nema takvog više u pet centru i ne mogu da ga nađem nigde drugo, tako da sad i nema igračku koja može da mu zaokupi pažnju.

Link to comment

Kad je pre mesec dana izgubio onu sa kojom se igrao, probali smo jednu od preostale dve malo da izbušimo da izgleda kao da ju je nosio u zubima, utrljavali u mačju travu, granule... nije uspelo. Sada je uzeo onu drugu, koju nismo dirali i nastavio da se igra sa tom.

Link to comment

ja sam mojoj maci pre manje od nedelju dana stavila bajerov advantage i evo je cese se opet i izbacuje zive buve s krzna koje ja onda ubijam..

probaj frontlajn, to cu ja sledece probati

Link to comment

Cat lovers, preporucite neku ampulu, kremu, sta li - protiv buva.    

 

Radi se o macku od 2 meseca, cisto informativno.

pre nekih mesec dana sam stavila mački frontlajn. rekla bih da radi. 

ne znam u kojim sve oblicima je dostupan, uzela sam ampulu koja je jednostavna za nanošenje. piše, a i reći će ti sigurno kada budeš kupovao, za male ide pola ampule, a za odrasle mace cela.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...